Ухвала
від 19.01.2017 по справі 760/10752/16-к
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 760/10752/16

Провадження № 1-кс/760/869/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 січня 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного м. Києва Усатова І.А., при секретарі Здорик Л.В., за участі слідчого Трофімова Б.В., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №32016110000000013 від 06.04.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

До Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Трофімова Б.В. про надання тимчасового доступу до речей та документів, вилучених в ході проведення обшуку 02.11.2016 за адресою розташування інтернет-магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1", який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Дане клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016110000000013 від 06.04.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та інші на даний час організовують незаконне, систематичне переміщення контрафактної техніки Apple , з приховуванням від митного контролю, через кордон України, чим порушують встановлені митні правила, що призводить до фактичного ненадходження до бюджету обов'язкових платежів, використовуючи підставних суб'єктів господарювання, а саме: ТОВ ЗТ-Інвест 32972140, ТОВ Інтерном Плюс 26543427, ТОВ Інтерном 30646904, ТОВ Вд Гранде 38938959, ФОП ОСОБА_7 НОМЕР_1, ФОП ОСОБА_8 НОМЕР_2, ФОП ОСОБА_9 НОМЕР_3, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_11 та інших, між якими укладають, в тому числі і фіктивні господарські операції, а також реалізовують контрафактну техніку Apple кінцевому споживачу, також без відповідного оформлення у бухгалтерському та податковому обліку, що призводить до фактичного ненадходження до бюджету сплати податків у розмірі понад 3,5 млн. грн. щорічно, що являється особливо великим розміром.

Обґрунтовуючи свої вимоги, слідчий вказав, що в приміщенні інтернет-магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, реалізовується контрафактна техніка Apple та аксесуари для неї, яка незаконно переміщена через державний кордон України, зберігається та реалізовується кінцевому споживачу з уникненням від сплати обов'язкових платежів. Згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме належить на праві приватної власності ОСОБА_12.

Вказав, що під час проведення досудового розслідування було встановлено, що за даною адресою, зберігаються чорнові записи, комп'ютерна техніка на якій містяться інформація про кількість реально ввезеної продукції Apple на територію України, назви юридичних та фізичних осіб підприємців, реквізити яких використовуються для прикриття незаконної діяльності, осіб, які займаються незаконним переміщенням, контактні данні даних осіб в програмах спілкування через мережу Інтернет.

Пояснив, що досудове розслідування здійснюється щодо ряду осіб, які займаються незаконним переміщенням контрафактної техніки Apple через митний кордон України, що призводить до фактичного ненадходження до бюджету сплати податків у розмірі понад 3,5 млн. грн. щорічно та являється особливо великим розміром. Так, в ході проведення обшуків від 02.11.2016 року в рамках даного кримінального провадження за адресами: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1 було вилучено контрафактну техніку, грошові кошти та печатки суб'єктів господарської діяльності.

Зазначив, що 02.11.2016 року, за адресою розташування приміщення інтернет-магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1", який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, проведено обшук у результаті якого вилучено ряд речей та документів, а саме, згідно протоколу обшуку:

- купюри схожі на українську гривню в кількості (сорок вісім) 48 штук, в загальній сумі 24 000 (двадцять чотири тисячі) номіналом 500 (п'ятсот);

- купюри схожі на українську гривню в кількості (двісті дев'ятнадцять) 219 штук, в загальній сумі 43 800 (сорок три тисячі вісімсот) номіналом 200 (двісті);

- купюри схожі на українську гривню в кількості (тринадцять) 13 штук, в загальній сумі 1 300 номіналом 100 (сто);

Загальна сума вилучених купюр складає 69 100 (шістдесят дев'ять тисяч сто).

Слідчий зазначає, що вказані грошові кошти оглянуто та визнано речовими доказами у рамках вказаного кримінального провадження.

Також зазначено, що 02.11.2016 року, за адресою розташування складського приміщення магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, проведено обшук у результаті якого вилучено ряд речей та документів, а саме, згідно протоколу обшуку:

- печатку ФОП ОСОБА_13, ІНН НОМЕР_4, Київ, Україна;

- грошові кошти в загальній сумі 111 350 гривень (сто одинадцять тисяч триста п'ятдесят гривень).

Як пояснив слідчий, вказані речі та грошові кошти оглянуто та визнано речовими доказами у рамках вказаного кримінального провадження.

Також зазначено, що магазини, для надання легального вигляду незаконної діяльності, що полягає в реалізації контрафактної продукції Apple , використовують реєстрацію в якості фізичних-осіб підприємців, а насправді зазначена продукція купується за готівку, без відповідного відображення в реєстрах бухгалтерського та податкового обліків, що спричиняє ухилення від сплати податків та обов'язкових платежів.

Слідчий зазначає, що згідно відомостей з листа Всеукраїнського агентства авторських прав вих. №25/11-16/6 від 25.11.2016 року техніка Apple , яка вилучена за адресами: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1 не була імпортована та не перетинала митний кордон України офіційно, що дає достатні підстави вважати, що вона потрапила на територію України з приховуванням від митного оформлення, що завдало збитків державі у вигляді несплати митних платежів.

Слідчий вказує, що адвокат Громов С.М., що діє в інтересах ОСОБА_11 в клопотанні від 10 листопада 2016 року про визнання вилучення майна безпідставним повідомив, що майно вилучене за адресами: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1, належить ОСОБА_11, та просив його повернути. Дані грошові кошти належать гр. ОСОБА_11 (паспорт: НОМЕР_5 виданий Галицьким РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області від 15.07.2011 року) та визнані речовими доказами, оскільки є розумні підозри вважати, що отримані в ході вчинення злочину та є доказом.

Виходячи з вищенаведеного, слідчий вважає, що грошові кошти та печатка вилучені під час проведення обшуку є доказами отримання неправомірної вигоди від несплати податків та митних платежів, можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а саме: грошові кошти, які отримані в наслідок вчинення кримінального правопорушення, що полягає в реалізації контрафактної продукції Apple , що підтверджується обставинами викладеними в клопотанні Громова С.М., та печатка, що підтверджує факт реалізацію контрафактної продукції Apple на підставних осіб, а тому просить надати до них тимчасовий доступ.

Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Слідчий суддя, заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 3 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

В ч. 1 ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду підчас судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з п.6 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню, оскільки детективом не доведено достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають або можуть перебувати у володінні інтернет-магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1", який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, оскільки вказані речі та документи були вилучені слідчим у ході проведення обшуку і можуть мати статус тимчасово вилученого майна.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Усатова І.А.

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.01.2017
Оприлюднено20.02.2017
Номер документу64793632
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —760/10752/16-к

Ухвала від 17.07.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Усатова І. А.

Ухвала від 20.04.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Усатова І. А.

Ухвала від 20.04.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Усатова І. А.

Ухвала від 13.03.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Усатова І. А.

Ухвала від 19.01.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Усатова І. А.

Ухвала від 19.01.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Усатова І. А.

Ухвала від 16.01.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Усатова І. А.

Ухвала від 05.12.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Усатова І. А.

Ухвала від 22.06.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Усатова І. А.

Ухвала від 22.06.2016

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Усатова І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні