Рішення
від 14.02.2017 по справі 398/2719/16-ц
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/2719/16-ц

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

"14" лютого 2017 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого судді Крімченко С.А.,

з участю секретаря Куліковій В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Олександрії цивільну справу за позовом Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради до ОСОБА_1 В'ячеславаГеоргійовича про визнання договору укладеним,

встановив:

Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради (далі - УЖКГ звернулося з позовом до ОСОБА_1 про визнання укладеним договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури містаОлександрії, між Управлінням житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради та ОСОБА_1, який є замовником об'єкта будівництва замовником об'єкта будівництва 5-ти поверхового 8-квартирниого житлового будинку (2 черга будівництва) з вбудовано - прибудованим магазином непродовольчих товарів (1 черга введений в експлуатацію) по вул. Калініна, 55 в м. Олександрія, Кіровоградській області , код об'єкту - 1122.1, 1230.1 III категорії складності в наступній редакції:

Договір

про пайову участь у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Олександрії

м. Олександрія __


20_ р.

Сторони :

Сторона-1: Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради в особі начальника Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради ОСОБА_2 , який діє на підставі Положення про управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 29.09.2008 р. № 835 з одного боку, і

Сторона-2: (повне найменування юридичної або ПІБ фізичної особи) ОСОБА_1 (Інд. код НОМЕР_1), що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 з другого боку,

Керуючись рішенням Олександрійської міської ради від 11 травня 2012 р. №589, а також беручи до уваги те, що Замовник у відповідності до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Олександрії уклали цей Договір про наступне:

1. Предмет договору

Сторона-2 що здійснюєбудівництво 5-ти поверхового 8-квартирного житлового будинку (2 черга будівництва) з вбудовано - прибудованим магазином непродовольчих товарів (1 черга введений в експлуатацію) по вул. Калініна, 55 в м. Олександрія, Кіровоградській області. , код об'єкту - 1122.1, 1230.1 III категорії складності, зобов'язується сплатити Стороні-1 грошові кошти у вигляді пайових внесків на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Олександрії, а

Сторона-1 - прийняти пайовий внесок, та використати кошти отримані від Сторони-2 на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

2. Строки сплати пайового внеску.

Сторона-2 зобов'язується сплатити пайовий внесок в місячний термін з дня укладення договорупро пайову участь у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Олександрії.

3. Розмір пайового внеску.

1) Розмір пайового внеску становить 245 083 грн. (двісті сорок п'ять тисяч вісімдесят три гривні).

2) Величина пайового внеску визначена на підставі нормативів для одиниці створеної потужності (вартості 1 кв. м. загальної площі будинку, з урахуванням ПДВ, на III квартал 2015 року, по Кіровоградській області) відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, від 14.08.2015 року № 194 про затвердження показника опосередкованої вартості спорудження житла - вартості будівництва в розрахунку на один квадратний метр загальної площі квартир будинку, визначений на підставі вартості будівництва об'єкта-представника. 6348 гривен. (без ПДВ), відповідно Додатку.

4. Права та обов'язки Сторін

Сторона 2 має право:

1) Вимагати зменшення розміру пайового внеску на суму узгоджених фактичних і підтверджених документально витрат, понесених нею на створення транспортних комунікацій та елементів благоустрою загальноміського значення, що не відносяться до проекту будівництва, незалежно від їх місця розташування.

2) Відстрочити термін сплати пайового внеску на підставі рішення виконавчого комітету.

Сторона-1має право:

1) Зменшити розмір пайового внеску на суму узгоджених фактичних і підтверджених документально витрат, понесених Стороною-2 на створення транспортних комунікацій та елементів благоустрою загальноміського значення, що не відносяться до проекту будівництва, незалежно від їх місця розташування.

2) Перевіряти фактичний стан будівництва (реконструкції, перепланування) об'єктів та перевіряти наявність документів згідно з чинним законодавством (дозволи, проектна документація тощо)

3) Розстрочити сплату пайового внеску Стороною-2 згідно з погодженим Сторонами графіком, про що між Сторонами укладається додаткова угода.

Сторона-2 зобов'язується:

1) Своєчасно та в повному обсязі сплатити пайовий внесок на умовах даного договору.

2) В разі необхідності, надавати Стороні-1 всі необхідні документи для визначення розміру пайового внеску.

3) У разі неможливості своєчасно сплатити пайовий внесок - звернутись до Сторони-1 з відповідною заявою та надати мотивоване обґрунтування неможливості сплати.

Сторона-1 зобов'язується

1) На зменшення пайового внеску на суму узгоджених фактичних і підтверджених документально витрат, понесених Стороною-2 на створення транспортних комунікацій та елементів благоустрою загальноміського значення, що не відносяться до проекту будівництва, незалежно від їх місця розташування.

2) За погодженням із Стороною-2 розстрочити терміни сплати пайового внеску.

5. Відповідальність Сторін.

1) За несвоєчасну сплату пайового внеску Сторона-2 сплачує Стороні-1 пеню у розмірі облікової ставки НБУ від розміру несплаченої суми пайового внеску за кожен день прострочення платежу.

2) За подання недостовірних відомостей щодо об'єкту будівництва (реконструкції, перепланування) Сторона-2 несе юридичну відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

6. Дії непереборної сили

1) Жодна зі сторін не несе відповідальності перед іншою стороною за затримку або невиконання зобов'язань, обумовлених обставинами, що виникли окрім волі і бажання сторін і які не можна передбачити або яких запобігти, включаючи об'явлену або фактичну війну, епідемії, блокаду, ембарго, землетрус, повені, пожежі та інші стихійні лиха, дії (бездіяльність) центральних органів державної влади.

2) Свідоцтво, видане відповідною торгово-промисловою палатою або іншим компетентним органом, є достатнім підтвердженням наявності і продовження дії непереборної сили.

3) Сторона, що не виконує свого зобов'язання, повинна надати повідомлення іншій стороні про перешкоди та їх вплив на виконання зобов'язань за Договором.

7. Порядок вирішення спорів

1) Усі спори або розбіжності, що виникають між сторонами за цим Договором або в зв'язку з ним, вирішуються шляхом переговорів між сторонами та пред'явленням претензії.

2) У випадку неможливості вирішення розбіжностей шляхом переговорів, вони підлягають розгляду в адміністративному суді за місцем знаходження Сторони-1 у встановленому законодавством порядку.

8. Порядок зміни і доповнення до договору

1) Будь-які зміни і доповнення до цього Договору мають силу лише в тому випадку, якщо вони оформлені в письмовому вигляді і підписані обома сторонами, в т.ч. умови розстрочення сплати пайового внеску та відстрочення термінів сплати

2) Дострокове розірвання Договору може мати місце за згодою сторін або на підставах, передбачених чинним законодавством України та цим договором.

9. Інші умови

1) Тлумачення термінів Договору здійснюється згідно Положення "Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста".

2) При виникненні необхідності погодження спірних питань сторони зазначають контактні телефони своїх посадових осіб (представників):

3) Усі правовідносини, що виникають у зв'язку з виконанням умов Договору та не врегульовані ним, регламентуються нормами чинного в Україні законодавства.

4) Цей Договір складений у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної із Сторін

Сторона-1:


тел.:

Сторона-2:


тел.:

Реквізити Сторін

Сторона 1 Сторона 2

Управління житлово-комунального господарства, Замовник


архітектури та містобудування міської ради;


юридична адреса: 28000, Кіровоградська обл.,


м. Олександрія, вул. Бульварна, 25;


ОКПО 37944584


МФО 823016


р/р 31519921700006


*22216166


Олександр. УК/ м. Олександрія/ 24170000

(код 25020200 )


тел. 7-23-43.

Підпис:ОСОБА_3.


МП МП

Додаток

до Договору №___від "___"


201_р. про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста

Розрахунок розміру пайової участі

Об'єкт: 5-ти поверховий 8-квартирний житловий будинок (2 черга будівництва) з вбудовано - прибудованим магазином непродовольчих товарів (1 черга введений в експлуатацію) по вул. Калініна, 55 в м. Олександрія, Кіровоградській області. , код об'єкту - 1122.1, 1230.1 III категорії складності,

Показник опосередкованої вартості спорудження 1 м. кв. об'єкту будівництва в Кіровоградській області,(без ПДВ), грн. 6348 гривен.

Площа об'єкта будівництва, м. кв. (житло) 965,2 кв. м загальної площі

Відсоток, передбачений Положенням "Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста"

від 11. травня. 2012 року (житло) 4%

Розмір пайової участі всього, грн.: 245 083

Одержувач платежу:

Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування міської ради; юридична адреса: 28000, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Бульварна, 25; ОКПО 37944584; МФО 823016; р/р 31519921700006;*22216166 Олександр. УК/ м. Олександрія/ 24170000 (код 25020200)

Призначення платежу: на інженерно-транспортну та соціальну інфраструктуру міста. УЖКГ


МП

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ОСОБА_1Г відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації є замовником об'єкта будівництва - 5-ти поверхового 8-квартирного житлового будинку (2 черга будівництва) з вбудовано-прибудованим магазином непродовольчих товарів (1 черга введений в експлуатацію) по вул. Калініна, 55 у м. Олександрія Кіровоградської області , - який прийнятий в експлуатацію 31.08.2015 року. З цього часу відповідач не звернувся ні до Олександрійської міської ради, ні до УЖКГ із заявою про укладення зазначеного вище договору .Зазначає, що відповідач також не відповів на лист Олександрійської міської ради від 10.06.2016 з пропозицією укласти договір про пайову участь у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Олександрії в запропонованій редакції в строк до 07.07.2016 року.

За доводами позовної заяви відсутність відповіді ОСОБА_1на вказаний лист вказує на ухилення від виконання обов'язку забудовника взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, передбаченого ч.2 ст.40 ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності . Позивач стверджує, що підставою для позову є невизнання відповідачем права УЖКГ на укладення договору пайової участі, яке призвело до неукладення договору. Посилаючись на правову позицію Верховного суду України у постанові від 10.10.2012 у справі №6-110цс12 вважає, що його право має бути поновлене шляхом визнання судом договору укладеним.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 підтримав позовну заяву і просив її задовольнити, не заперечив проти заочного розгляду справи.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання тричі не з явився. Повістки направлялися по зареєстрованій адресі відповідача, а також за адресою, зазначеною позивачем. Згідно ч.5 ст.74 ЦПК України фізичним особам судові повістки направляються за адресою їх місця проживання чи місця перебування , зареєстрованою в установленому законом порядку.Навіть у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручені їм належним чином. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 31.08.2015 року ОСОБА_1 подав до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Кіровоградській області декларацію про готовність об'єкта - 5-ти поверхового 8-квартирного житлового будинку (2 черга будівництва) з вбудовано-прибудованим магазином непродовольчих товарів (1 черга введений в експлуатацію) по вул. Калініна, 55 у м. Олександрія Кіровоградської області - до експлуатації. Відповідно до цієї декларації будівництво розпочато у серпні 2013 року і закінчено у серпні 2015 року, строк введення об єкта в експлуатацію 3 квартал 2015 року.

За ч.5 ст. 39 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності ( Закон) датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або видачі сертифіката.

31.08.2015 зазначена декларація зареєстрована за № КД 143152432845.

Тому вказаний об'єкт будівництва слід вважати зданим в експлуатацію з 31.08.2015 року.

Відповідно до ч.9 ст.39 Закону зареєстрована декларація про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.

Згідно зі ст. 40 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених ч. 4 цієї статті, перелік яких є вичерпним.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати 10 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта для нежитлових будівель та споруд та 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Аналогічну норму наведено в Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Олександрії (далі - Порядок).

Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону .

Рішенням Олександрійської міської ради Кіровоградської області від 11.05.2012 року №589 затверджено Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Олександрії (далі - Порядок), який покладає на замовника будівництва обов'язок звернутися із заявою до УЖКГ про укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Олександрії.

Інформація про укладення і виконання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту відповідно до ч.11 ст. 40 ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності зазначається у декларації про готовність об'єкта до експлуатації або в акті готовності об'єкта до експлуатації. Форма декларації з відповідними полями для заповнення замовником затверджена постановою КМУ від 13 квітня 2011 р. № 461.

Відповідно до статті 648 Цивільного кодексу України зміст договору , укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування , обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту. Особливості укладення договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування встановлюються актами цивільного законодавства .

Відповідно до ч.1 ст. 649 Цивільного кодексу України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.

Також суд відповідно до ч.1 ст. 360-7 ЦПК України враховує висновки Верховного суду України про застосування норм ст. 40 ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності щодо обов'язку забудовника взяти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту і строків його виконання, викладені у постанові Верховного суду України від 16 листопада 2016 року у справі № 922/5937/15. Проаналізуваши норми зазначеної статті Закону Верховний Суд України дійшов висновку про те, що на замовника забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті покладено зобов'язання взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту шляхом перерахування замовником до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури на підставі договору про пайову участь між замовником та органом місцевого самоврядування, укладення якого є обов'язковим. Такий обов'язок замовника встановлено чинним Законом України Про регулювання містобудівної діяльності . Винятки із цього правила, перелік яких є вичерпним, встановлено ч. 4 ст. 40 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності . Також ВСУ вважає помилковим висновок судів апеляційної та касаційної інстанцій про те, що невиконання замовником будівництва обов'язку укласти договір про пайову участь до прийняття в експлуатацію об'єкта будівництва звільняє його від такого обов'язку. Натомість для вирішення справи ВСУ виходив за такого тлумачення статті 40 ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності , за яким строк, визначений законом для укладення договору пайової участі протягом 15 днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, встановлено саме для добровільного виконання стороною вказаного обов'язку, і невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору, адже невиконання замовником обов'язку, передбаченого законом, не може надавати йому переваг перед замовником, який виконав обов'язок.

Відповідачу ОСОБА_1 направлявся лист Олександрійської міської ради від 10.06.2016 з пропозицією укласти договір про пайову участь у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Олександрії в запропонованій редакції в строк до 07.07.2016 року.Даний лист відповідач отримав 15.06.2016 року.

Отже, враховуючи встановлені у справі обставини, наведені вище норми закону, рішення Олександрійської міської ради від 11 травня 2012 року №589 і правові висновки Верховного суду України, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1, не подавши до УЖКГ заяву про укладення договору пайової участі і не відповівши на лист Олександрійської міської ради від 10.06.2016 року з пропозицією укласти цей договір, неправомірно ухилився від встановленого законом обов'язку взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Більш того, факт ухилення замовника від укладення договору також підтверджується тим, що ОСОБА_1 всупереч вимогам ч.11 ст. 40 ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності і нормам постанови КМУ від 13 квітня 2011 р. № 461 не зазначив у декларації про готовність об'єкта до експлуатації інформацію про укладення і виконання ним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту. Також у декларації відсутні відомості про кошторисну вартість об'єкта будівництва.

При визначенні належного способу захисту порушеного права позивача на укладення договору пайової участі суд враховує правові висновки Верховного суду у справі 6-110цс12 (постанова ВСУ від 10 жовтня 2012 року), за якими у випадку неправомірної відмови однієї із сторін від укладення договору, укладення якого є обов'язковим відповідно до ч. 3 ст. 6, ч. 1 ст. 630 ЦК України, ст. 19, 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги , постанови КМУ від 20 травня 2009 року № 529, виходячи з положень ст. ст. 3,6,12 - 15, 20, 630, 640, 642, 643 ЦК України виконавець послуг вправі звернутись до суду за захистом свого права, яке підлягає захисту судом на підставі п. 1 ч. 2 ст. 6 ЦК України шляхом визнання договору укладеним на умовах, передбачених нормативним актом обов'язкової дії.

Суд вважає, що зазначений висновок ВСУ належить застосувати у справі за позовом УЖКГ до ОСОБА_1, оскільки він стосується тлумачення і застосування одних і тих же норм права до фактичних обставин справи, які можна аналізувати за аналогією. Обидві справи стосуються визначення способу захисту прав однієї із сторін договору, укладення якого є обов'язковим в силу закону, тоді, коли інша сторона неправомірно ухиляється від його укладення.

Отже, невизнане ОСОБА_1 право позивача на укладення договору пайової участі забудовника у розвитку інфраструктури населеного пункту підлягає захисту судом шляхом визнання цього договору укладеним.

Аналізуючи обґрунтованість позовних вимог про визнання договору укладеним у запропонованій позивачем редакції, суд керується нормами частин 5-10 статті 40 ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності і Порядком, затвердженим рішенням Олександрійської міської ради від 11.05.2012 №589, у яких визначено істотні умови договору і методику розрахунку розміру пайової участі.

Абзацом другим частини п'ятої статті 40 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності , встановлено що, у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Для встановлення вартості вказаного об'єкта будівництва позивач використав дані про вартість 1 кв. метру житлової площі спорудженого житла, по регіонам України, що оприлюднені на офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, за відповідний період.

Так, відповідно до п.1.2. Порядку визначення та застосування показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затвердженого наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 27.09.2005 року № 174: показник опосередкованої вартості спорудження житла - вартість будівництва в розрахунку на один квадратний метр загальної площі квартир будинку, визначений на підставі вартості будівництва об'єкта-представника.

Згідно п.2.1. даного Порядку: показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України (далі - показники ) щоквартально розраховуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури (далі - уповноважений орган) у першому місяці кварталу, виходячи зі структури безпосередніх витрат з будівництва об'єкта-представника, скоригованої відповідно до змін рівня цін на трудові та матеріально-технічні ресурси.

На підставі даного Порядку, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, 14.08.2015 року видано наказ № 194 про затвердження та рекомендації до застосування показників опосередкованої вартості житла за регіонами України (розраховані станом на 1 липня 2015 року), тобто на III квартал 2015 року, відповідно на той період, в якому ОСОБА_1 задекларував завершення будівництва 5-ти поверховий 8-квартирний житловий будинок по вул. Калініна, 55 в м. Олександрія, Кіровоградській області.

Відповідно до цього наказу, вартість 1 кв. м. загальної площі будинку (з урахуванням ПДВ) на III квартал 2015 року, по Кіровоградській області складає 6348 гривен.

Таким чином, вартість 965,2 кв. м загальної площі квартир 8-квартирного житлового будинку, по вул. Калініна, 55 в м. Олександрія, Кіровоградській області повинна бути не менше ніж 6 127 089,6 гривен. Тому розмір пайової участі складає 245083 грн.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що позовна заява підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України судові витрати, а саме судовий збір у сумі 1378 грн., понесені позивачем, покладаються на відповідача ОСОБА_1

Керуючись ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 № 3038-VI, України,ст.ст.3, 6, 12-15, 16, 20, 203, 215, 626, 627,630 ЦК України, ст.ст. 209,215 ЦПК України,-

вирішив:

Позовну заяву Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради до ОСОБА_1 В'ячеславаГеоргійовича про визнання укладеним договору про пайову участь замовника будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста задовольнити у повному обсязі.

Визнати укладеним договір про пайову участь у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Олександрії між Управлінням житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради та ОСОБА_1, який є замовником об'єкта будівництва 5-ти поверхового 8-квартирниого житлового будинку (2 черга будівництва) з вбудовано - прибудованим магазином непродовольчих товарів (1 черга введений в експлуатацію) по вул. Калініна, 55 в м. Олександрія, Кіровоградській області. , код об'єкту - 1122.1, 1230.1 III категорії складності в наступній редакції:

Договір

про пайову участь у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Олександрії

м. Олександрія __


20_ р.

Сторони :

Сторона-1: Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради в особі начальника Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради ОСОБА_2 , який діє на підставі Положення про управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 29.09.2008 р. № 835 з одного боку, і

Сторона-2: (повне найменування юридичної або ПІБ фізичної особи) ОСОБА_1 (Інд. код НОМЕР_1), що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 з другого боку,

Керуючись рішенням Олександрійської міської ради від 11 травня 2012 р. №589, а також беручи до уваги те, що Замовник у відповідності до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Олександрії уклали цей Договір про наступне:

1. Предмет договору

Сторона-2 що здійснюєбудівництво 5-ти поверхового 8-квартирного житлового будинку (2 черга будівництва) з вбудовано - прибудованим магазином непродовольчих товарів (1 черга введений в експлуатацію) по вул. Калініна, 55 в м. Олександрія, Кіровоградській області. , код об'єкту - 1122.1, 1230.1 III категорії складності, зобов'язується сплатити Стороні-1 грошові кошти у вигляді пайових внесків на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Олександрії, а

Сторона-1 - прийняти пайовий внесок, та використати кошти отримані від Сторони-2 на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

2. Строки сплати пайового внеску.

Сторона-2 зобов'язується сплатити пайовий внесок в місячний термін з дня укладення договорупро пайову участь у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Олександрії.

3. Розмір пайового внеску.

1) Розмір пайового внеску становить 245 083 грн. (двісті сорок п'ять тисяч вісімдесят три гривні).

2) Величина пайового внеску визначена на підставі нормативів для одиниці створеної потужності (вартості 1 кв. м. загальної площі будинку, з урахуванням ПДВ, на III квартал 2015 року, по Кіровоградській області) відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, від 14.08.2015 року № 194 про затвердження показника опосередкованої вартості спорудження житла - вартості будівництва в розрахунку на один квадратний метр загальної площі квартир будинку, визначений на підставі вартості будівництва об'єкта-представника. 6348 гривен. (без ПДВ), відповідно Додатку.

4. Права та обов'язки Сторін

Сторона 2 має право:

1) Вимагати зменшення розміру пайового внеску на суму узгоджених фактичних і підтверджених документально витрат, понесених нею на створення транспортних комунікацій та елементів благоустрою загальноміського значення, що не відносяться до проекту будівництва, незалежно від їх місця розташування.

2) Відстрочити термін сплати пайового внеску на підставі рішення виконавчого комітету.

Сторона-1має право:

1) Зменшити розмір пайового внеску на суму узгоджених фактичних і підтверджених документально витрат, понесених Стороною-2 на створення транспортних комунікацій та елементів благоустрою загальноміського значення, що не відносяться до проекту будівництва, незалежно від їх місця розташування.

2) Перевіряти фактичний стан будівництва (реконструкції, перепланування) об'єктів та перевіряти наявність документів згідно з чинним законодавством (дозволи, проектна документація тощо)

3) Розстрочити сплату пайового внеску Стороною-2 згідно з погодженим Сторонами графіком, про що між Сторонами укладається додаткова угода.

Сторона-2 зобов'язується:

1) Своєчасно та в повному обсязі сплатити пайовий внесок на умовах даного договору.

2) В разі необхідності, надавати Стороні-1 всі необхідні документи для визначення розміру пайового внеску.

3) У разі неможливості своєчасно сплатити пайовий внесок - звернутись до Сторони-1 з відповідною заявою та надати мотивоване обґрунтування неможливості сплати.

Сторона-1 зобов'язується

1) На зменшення пайового внеску на суму узгоджених фактичних і підтверджених документально витрат, понесених Стороною-2 на створення транспортних комунікацій та елементів благоустрою загальноміського значення, що не відносяться до проекту будівництва, незалежно від їх місця розташування.

2) За погодженням із Стороною-2 розстрочити терміни сплати пайового внеску.

5. Відповідальність Сторін.

1) За несвоєчасну сплату пайового внеску Сторона-2 сплачує Стороні-1 пеню у розмірі облікової ставки НБУ від розміру несплаченої суми пайового внеску за кожен день прострочення платежу.

2) За подання недостовірних відомостей щодо об'єкту будівництва (реконструкції, перепланування) Сторона-2 несе юридичну відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

6. Дії непереборної сили

1) Жодна зі сторін не несе відповідальності перед іншою стороною за затримку або невиконання зобов'язань, обумовлених обставинами, що виникли окрім волі і бажання сторін і які не можна передбачити або яких запобігти, включаючи об'явлену або фактичну війну, епідемії, блокаду, ембарго, землетрус, повені, пожежі та інші стихійні лиха, дії (бездіяльність) центральних органів державної влади.

2) Свідоцтво, видане відповідною торгово-промисловою палатою або іншим компетентним органом, є достатнім підтвердженням наявності і продовження дії непереборної сили.

3) Сторона, що не виконує свого зобов'язання, повинна надати повідомлення іншій стороні про перешкоди та їх вплив на виконання зобов'язань за Договором.

7. Порядок вирішення спорів

1) Усі спори або розбіжності, що виникають між сторонами за цим Договором або в зв'язку з ним, вирішуються шляхом переговорів між сторонами та пред'явленням претензії.

2) У випадку неможливості вирішення розбіжностей шляхом переговорів, вони підлягають розгляду в адміністративному суді за місцем знаходження Сторони-1 у встановленому законодавством порядку.

8. Порядок зміни і доповнення до договору

1) Будь-які зміни і доповнення до цього Договору мають силу лише в тому випадку, якщо вони оформлені в письмовому вигляді і підписані обома сторонами, в т.ч. умови розстрочення сплати пайового внеску та відстрочення термінів сплати

2) Дострокове розірвання Договору може мати місце за згодою сторін або на підставах, передбачених чинним законодавством України та цим договором.

9. Інші умови

1) Тлумачення термінів Договору здійснюється згідно Положення "Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста".

2) При виникненні необхідності погодження спірних питань сторони зазначають контактні телефони своїх посадових осіб (представників):

3) Усі правовідносини, що виникають у зв'язку з виконанням умов Договору та не врегульовані ним, регламентуються нормами чинного в Україні законодавства.

4) Цей Договір складений у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної із Сторін

Сторона-1:


тел.:

Сторона-2:


тел.:

Реквізити Сторін

Сторона 1 Сторона 2

Управління житлово-комунального господарства, Замовник


архітектури та містобудування міської ради;


юридична адреса: 28000, Кіровоградська обл.,


м. Олександрія, вул. Бульварна, 25;


ОКПО 37944584


МФО 823016


р/р 31519921700006


*22216166


Олександр. УК/ м. Олександрія/ 24170000

(код 25020200 )


тел. 7-23-43.

Підпис:ОСОБА_3.


МП МП

Додаток

до Договору №___від "___"


201_р. про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста

Розрахунок розміру пайової участі

Об'єкт: 5-ти поверховий 8-квартирний житловий будинок (2 черга будівництва) з вбудовано - прибудованим магазином непродовольчих товарів (1 черга введений в експлуатацію) по вул. Калініна, 55, в м. Олександрія, Кіровоградській області , код об'єкту - 1122.1, 1230.1 III категорії складності,

Показник опосередкованої вартості спорудження 1 м. кв. об'єкту будівництва в Кіровоградській області,(без ПДВ), грн. 6348 гривень.

Площа об'єкта будівництва, м. кв. (житло) 965,2 кв. м загальної площі

Відсоток, передбачений Положенням "Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста"

від 11. травня. 2012 року (житло) 4%

Розмір пайової участі всього, грн.: 245 083

Одержувач платежу:

Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування міської ради; юридична адреса: 28000, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Бульварна, 25; ОКПО 37944584; МФО 823016; р/р 31519921700006;*22216166 Олександр. УК/ м. Олександрія/ 24170000 (код 25020200)

Призначення платежу: на інженерно-транспортну та соціальну інфраструктуру міста. УЖКГ


МП

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради 1378,00 грн. судового збору.

Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Заяву про перегляд заочного рішення суду може бути подано відповідачем протягом 10 днів з дня отимання його копії.

Суддя

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення14.02.2017
Оприлюднено22.02.2017
Номер документу64815227
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —398/2719/16-ц

Ухвала від 21.02.2018

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Крімченко С. А.

Ухвала від 29.01.2018

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Крімченко С. А.

Ухвала від 13.07.2017

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Крімченко С. А.

Ухвала від 01.06.2017

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Крімченко С. А.

Рішення від 14.02.2017

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Крімченко С. А.

Рішення від 14.02.2017

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Крімченко С. А.

Ухвала від 06.10.2016

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Крімченко С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні