ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
22 лютого 2017 р. Справа № 909/1038/16
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В., секретар судового засідання Масловський А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
до відповідача: Timberim Inc. Limited, Unit B, 9F, LOCKHART CENTER. 301-307 LOCKHART ROAD, WAN CHAI, HONG KONG, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA
про стягнення 8435,81 доларів США,
за участю:
від позивача: ОСОБА_1 - представник, (довіреність №б/н від 31.10.16),
від відповідача: представник не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Бистриця-ВПК" звернулося до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Timberim Inc. Limited (HONG KONG, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA) про стягнення 8435,81 доларів США.
Ухвалою суду від 28.11.16 прийнято позовну заяву до розгляду та порушено провадження у справі та зобов'язано позивача подати суду до 20.12.16 - 3 (три) примірники ухвали суду від 28.11.16 про порушення провадження у справі та долучених до неї документів із судовим дорученням, а також 1(один) примірник позовної заяви, із засвідченим перекладом англійською мовою для вручення їх відповідачу відповідно до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах".
16.12.16 ухвалу про порушення провадження у справі та долучені до неї документи із судовим дорученням, а також 1(один) примірник позовної заяви, із засвідченим перекладом англійською мовою направлено до Компетентного органу Особливого адміністративного району Гонконг Китайської Народної Республіки з проханням про вручення їх відповідачу.
Ухвалою від 16.12.16 провадження у справі №909/1038/16 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Бистриця-ВПК" до Timberim Inc. Limited про стягнення 8435,81 доларів США зупинено до 16.05.17.
01.02.17 до господарського суду Івано-Франківської області повернулись документи, направлені до Компетентного органу Особливого адміністративного району Гонконг Китайської Народної Республіки, згідно листа вх.№1678/17 від 01.02.17, який складений англійською мовою.
Ухвалою від 02.02.17 провадження по справі поновлено та призначено до розгляду в судовому засіданні на 22.02.17.
На час розгляду справи від представника позивача, на виконання вимог ухвали від 02.02.17, надійшло клопотання (вх.№2315/17 від 10.02.17) про долучення документів до матеріалів справи, які судом оглянуто та долучено до матеріалів справи.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився.
При цьому, судом встановлено, що відповідачем виступає іноземний суб'єкт господарювання - нерезидент, який не має свого представництва на території України. Місцезнаходженням названої компанії є: Unit B, 9F, Lockhart Center 301-307, ОСОБА_2, Ваньчай, Гонконг, Китайська Народна Республіка (LOCKHART ROAD, WAN CHAI, HONG KONG, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA).
Згідно приписів ст. 124 Господарського процесуального кодексу України, підсудність справ за участю іноземних суб'єктів господарювання визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Статтею 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" визначено, що суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що пунктом 7.2 контракту купівлі-продажу лісопродукції №90/101015 від 28.10.15 сторони погодили, що усі спори між сторонами, з яких не було досягнуто згоди, вирішуються у судових органах країни продавця.
Таким чином, справа підсудна господарському суду Івано-Франківської області.
Відповідно до ст.123 Господарського процесуального кодексу України, іноземні суб'єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов'язки, що і суб'єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Оскільки, відповідачем виступає іноземний суб'єкт господарювання, суд вважає за необхідне повідомити відповідача - компанію Timberim Inc. Limited, про розгляд даної справи у встановленому законодавством та міжнародними угодами порядку.
Відповідно до положень ст. 125 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (далі-Конвенція), до якої Україна приєдналася 19.10.2000 року, прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах".
Відповідно до ст.1 Конвенції, ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном. Ця Конвенція не застосовується, якщо адреса особи, якій необхідно вручити документ, невідома.
Кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом. (ст.2 Конвенції).
Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках (стаття 3 Конвенції).
Згідно ст. 5 Конвенції, Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом: a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави. З урахуванням положень пункту (b) частини першої цієї статті документ може завжди бути вручений шляхом безпосередньої доставки одержувачу, який приймає його добровільно. Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.
З урахуванням наведеного, відповідачу для належного повідомлення про розгляд справи, необхідно вручати судові документи та матеріали по справі в нотаріально засвідченому перекладі на англійську мову через уповноважені органи.
Як вбачається з офіційного сайту Гаазької конференції з міжнародного приватного права Компетентним органом Особливого адміністративного району Гонконг Китайської Народної республіки, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, є: Генеральний Секретар адміністративного відділу Уряду Особливого адміністративного району Гонконг Китайської Народної республіки (Chief Secretary for Administration's Office The Government of The Hong Kong Special Administrative Region People's Republic of China)
Таким чином, приймаючи до уваги місцезнаходження відповідача, з метою належного повідомлення компанії Timberim Inc. Limited про час та місце судового розгляду справи у відповідності до положень Господарського процесуального кодексу України, Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах", суд дійшов висновку про необхідність направлення до Компетентного органу Особливого адміністративного району Гонконг Китайської Народної Республіки, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, судового доручення про вручення компанії Timberim Inc. Limited відповідного процесуального документу та позовної заяви по справі.
При цьому, призначаючи справу до розгляду в судовому засіданні, суд вважає за необхідне вчинити дії з підготовки справи до розгляду.
За нормами ч. 2 ст. 74 Закону України "Про міжнародне приватне право" на вимогу суду, який розглядає справу, іноземна юридична особа має представити оформлений з урахуванням статті 13 цього Закону документ, що є доказом правосуб'єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо). Згідно зі ст. 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.
Керуючись ст. 76 Закону України "Про міжнародне приватне право", ст. 86 , ст. 123, ст. 124 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі та призначити розгляд справи в судовому засіданні на 20.06.17 о 10:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; кімната/зал № 19.
2. Звернутися до Компетентного органу Особливого адміністративного району Гонконг Китайської Народної Республіки, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав - Chief Secretary for Administration's Office The Government of The Hong Kong Special Administrative Region People's Republic of China, Room 321, 3/F, East Wing Central Government Offices, 2 Tim Mei Avenue, Tamar, Hong Kong, People's Republic of China з судовим дорученням про вручення компанії Timberim Inc. Limited (Unit B, 9F, LockharT Center 301-307, LOCKHART ROAD, WAN CHAI, HONG KONG, PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA) ухвали про порушення провадження та призначення до розгляду у справі від 22.02.17 та позовної заяви від 24.11.16 (вх.№12268/16 від 24.11.16).
3. Зобов'язати:
ПОЗИВАЧА - подати суду до 01.03.17 3 (три) примірники ухвали суду від 22.02.17 про порушення провадження та призначення до розгляду у справі, долучених до неї документів із судовим дорученням, а також 2 (два) примірники позовної заяви, із засвідченим перекладом англійською мовою. Витрати щодо оплати вартості перекладу документів покласти на позивача;
- для огляду в судовому засіданні оригінали документів, долучених до позовної заяви.
Попередити позивача, що у випадку невиконання вимог ухвали суду, позов відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України може бути залишений без розгляду.
ВІДПОВІДАЧА - подати суду
- оформлений відповідно до міжнародних угод документ, що є доказом правосуб'єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо);
- відзив на позов і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, а також направити копію відзиву позивачу, докази чого надати суду;
- контррозрахунок ціни позову.
Участь представників сторін у судовому засіданні на власний розсуд.
Реалізація права відповідача щодо подання відзиву на позовну заяву (ст. 59 ГПК України) здійснюється шляхом надсилання відзиву до господарського суду (в оригіналі), позивачу, (в копії), тобто до початку судового засідання. Подача відповідачем відзиву на позовну заяву під час судового засідання унеможливлює реалізацію права інших учасників спору на підготовку у повному обсязі своїх доводів та заперечень на відзив відповідача, що впливає на строки розгляду справи.
Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - підписом її керівника з прикладенням печатки цієї організації). В разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівництвом - подати копію наказу, рішення, розпорядження, протоколу тощо, або засвідчені належним чином витяги з них про призначення на відповідну посаду.
Відповідно до вимог ст. 36 ГПК України сторонам письмові докази подати в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Звернути увагу учасників судового процесу, що витребування господарським судом доказів після порушення провадження у справі, відповідно до статті 38 Господарського процесуального кодексу України здійснюється за клопотанням сторін або прокурора.
Суддя Максимів Т. В.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2017 |
Оприлюднено | 27.02.2017 |
Номер документу | 64916836 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Максимів Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні