26.05.2011
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-3356/11р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне рішення)
26 травня 2011 року м.Тернопіль
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
- головуючої Черніцької І.М.
- при секретарі Бурячинській Д.Д.
- з участю позивача ОСОБА_1, адвоката ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3 який згодом уточнила, та просила стягнути з відповідача в її користь аліменти на утримання неповнолітньої сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1000 грн. щомісячно починаючи з дня пред'явлення позову і до досягнення ним повноліття. А також на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, у зв'язку з продовженням навчання, у розмірі 1000 грн. щомісячно починаючи з дня пред'явлення позову і до закінчення навчання, але не пізніше досягнення 23-річного віку.
В обґрунтування вимог вказує, що відповідач у добровільному порядку не виконує свій батьківський обов'язок по утриманню неповнолітнього сина ОСОБА_6. Повнолітня дочка ОСОБА_7 навчається в Тернопільському національному економічному університеті, у зв'язку з чим потребує від батька матеріальної допомоги, проте відповідач в добровільному порядку такої допомоги не надає. Діти перебувають повністю на її утриманні, проживають разом із її нею.
У судовому засіданні позивачка та адвокат позовні вимоги підтримали, зіславшись на доводи викладені у заяві.
Відповідач в судове засідання не з»явився, не повідомивши суду про причини своєї неявки, хоча про день та час слухання справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
Відповідно до вимог ст. 224 ЦПУ України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи
Суд, заслухавши думку позивачки, яка не заперечила проти розгляду справи у відсутності відповідача, вважає за необхідне проводити заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, який розірвали 19 лютого 2010 року, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу серії І-ИД №033005 від 19 лютого 2010 року, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Тернопільського міського управління юстиції, про що зроблено актовий запис за №91 .
Від шлюбу у сторін народилось двоє дітей: син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про народження серії І-ИД №051900, виданим відділом реєстрації актів громадського стану Тернопільської міської ради від 26.05.1999 року, про що зроблено актовий запис за №873 та дочка ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, що стверджується свідоцтвом про народження серії ІІІ-ИД №323458, виданим відділом ЗАГС міськвиконкому від 08.10.1991 року, про що зроблено актовий запис за №2941.
Син ОСОБА_6 проживає разом із матір'ю по вул. Київська, 9, кв.№20 в м. Тернопіль та перебуває повністю на її утриманні.
Батько ОСОБА_3 у добровільному порядку не надає синові матеріальної допомоги.
Дочка ОСОБА_7 навчається на третьому курсі денного відділення, факультету банківського бізнесу Тернопільського національного економічному університеті, термін навчання за ОКР бакалавр закінчується 30 червня 2012 р. Самостійно заробляти на життя у зв'язку з навчанням не має можливості.
Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дочки ОСОБА_7 у зв'язку з продовження нею навчання.
У процесі розгляду справи судом не здобуто жодних доказів стосовного того, що відповідач за своїм станом здоров'я чи матеріальним становищем не може утримувати своїх дітей.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, адвоката, дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази, вважає, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.
В силу вимог ст. 11 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненнями фізичних та юридичних осіб, поданих відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно із вимогами ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 199 СК України, якщо повнолітня дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення ними 23 років за умови, що вони можуть надавати таку матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
В силу вимог ст.184 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Дочка ОСОБА_7 продовжує навчання на денній формі навчання, самостійно заробляти на життя не має можливості, у зв'язку з чим потребує матеріальної допомоги.
Враховуючи вищезазначене та те, що відповідач є працездатним, отримує мінливий, нерегулярний дохід, інших утриманців не має, суд приходить до висновку,що розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_6 слід визначити у розмірі 500 грн. щомісячно починаючи стягувати з дня пред'явлення позову і до досягнення ним повноліття та на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_7 у розмірі 500 грн. щомісячно починаючи стягувати з дня пред'явлення позову і до закінчення нею навчання, але не пізніше досягнення двадцяти трьохрічного віку.
Суд при визначенні розміру аліментів враховує матеріальне становище та стан здоров'я дітей, на яких призначаються аліменти, можливість матеріального утримання неповнолітнього сина та повнолітньої дочки у зв'язку з навчанням матір'ю тощо.
В силу вимог ст.ст. 10,60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Позивачем не представлено,а судом не здобуто жодних доказів щодо можливості відповідача сплачувати аліменти у розмірі 1000 грн. на кожну дитину зокрема.
Відповідачем не представлено суду жодних доказів про те, що він за своїм станом здоров»я чи матеріальним становищем, не може виконувати своїх обов»язків по утриманню дітей та надавати матеріальну допомогу дочці, яка продовжує навчання у розмірах визначених судом.
Керуючись ст. ст.4, 10, 60, 212, 215, 223, 224-226, 228, 232, 294 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 180, 184, 198-201 Сімейного кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів задовольнити частково.
Стягнути із ОСОБА_3 в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 500 грн. щомісячно, починаючи стягувати з 31 березня 2011 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути із ОСОБА_3 в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, у зв'язку з продовженням навчання, у розмірі 500 грн. щомісячно, починаючи стягувати з 31 березня 2011 року і до закінчення нею навчання, але не пізніше досягнення двадцяти трьохрічного віку.
Рішення суду в межах платежу аліментів за один місяць підлягає до негайного виконання.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_3 в користь УДК в м.Тернополі (22050000 р/р 31214259700002 код 23588119,МФО 838012) витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 120грн. та в дохід держави 51 грн. судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуто Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення суду може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку лише у разі залишення судом, який його ухвалив, без задоволення заяви відповідача про перегляд заочного рішення.
Рішення суду може бути оскаржене позивачем у загальному порядку до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайоннийсуд шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .
Головуюча І.М. Черніцька
Копія вірна
Суддя
Головуючий суддяОСОБА_8
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2011 |
Оприлюднено | 02.03.2017 |
Номер документу | 64980423 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Черніцька І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні