ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
17 лютого 2017 р.Справа №804/85/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Верба І.О., розглянувши у місті Дніпрі заяву відповідача про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення в адміністративній справі №804/85/16 за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
15 лютого 2017 року на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява представника ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови від 22 березня 2016 року в адміністративній справі №804/85/16.
Судом встановлено, що заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подано з порушенням вимог встановлених статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, згідно частини третьої статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України заява підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Згідно положень частин першої та третьої статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону.
Частиною першою статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю.
Відповідно до положень частини п'ятої цієї статті повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов'язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін.
За визначеннями, наведеними у Законі України Про адвокатуру та адвокатську діяльність :
- договір про надання правової допомоги це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об'єднання) зобов'язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов'язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору;
- представництво це вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов'язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов'язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов'язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні.
Згідно положень статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження на ведення справи в суді дає представникові право на вчинення від імені особи, яку він представляє, усіх процесуальних дій, які може вчинити ця особа.
Представник, який бере участь в адміністративному процесі на основі договору, має право повністю або частково відмовитися від адміністративного позову, визнати адміністративний позов, змінити адміністративний позов, досягнути примирення, передати повноваження представника іншій особі (передоручення), оскаржити судове рішення, якщо право на вчинення кожної із цих дій спеціально обумовлене у виданій йому довіреності.
Повноваження представника чинні протягом часу провадження у справі, якщо інший строк не зазначено у довіреності.
Провадження в адміністративній справі в суді відповідної інстанції закінчується винесенням остаточного судового рішення, у зв'язку із чим закінчується процесуальний строк розгляду такої справи.
Відповідно до частини третьої статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Таким чином, за відсутності довіреності адвокат не наділений повноваженнями на підписання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, оскільки провадження по такій заяві у відповідній справі не відкрито судом.
Судом встановлено, що заяву про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення в адміністративній справі №804/85/16 від імені ОСОБА_1 підписано адвокатом ОСОБА_2 (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю №2679 від 24 вересня 2012 року), проте, документів на підтвердження повноважень такої особи до поданої заяви не долучено, зокрема довіреності, яка б надавала повноваження на підписання поданої заяви, оскільки ані договір на надання правової допомоги, ані ордер не наділяють адвоката правом позивача на підписання та подання розглянутої заяви.
Згідно із пунктом 4 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
У зв'язку із зазначеним суд вважає правомірним повернути подану заяву про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення, оскільки таку заяву до суду подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 108, 160, 165, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 березня 2016 року в адміністративній справі №804/85/16 за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - повернути заявнику.
Копію ухвали разом із заявою та доданими до неї документами направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Верба
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2017 |
Оприлюднено | 03.03.2017 |
Номер документу | 65006047 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Єфанова Ольга Володимирівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Верба Ірина Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Сидоренко Дмитро Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Сидоренко Дмитро Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Сидоренко Дмитро Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Сидоренко Дмитро Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Сидоренко Дмитро Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні