Справа № 692/1078/16-ц
Провадження № 2/692/40/17
01.03.2017
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2017 Драбівський районний суд Черкаської області в складі: головуючого судді - Чепурного О.П., при секретарі - Медведенко С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Драбів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Шрамківський молочно-тваринницький комплекс , третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю Надір про витребування земельної ділянки із чужого незаконного володіння та стягнення шкоди, заподіяної самовільним зайняттям земельної ділянки , -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_1 з позовом витребування земельної ділянки із чужого незаконного володіння та стягнення шкоди, заподіяної самовільним зайняттям земельної ділянки .
Представник відповідача заявив відвід головуючому судді Чепурному О.П. В обґрунтування заяви про відвід вказав, що існують обставини, які на його думку викликають сумнів в об'єктивності та неупередженості судді, про які вона дізналася під час розгляду справи, а саме, представник позивача ОСОБА_2 був головою Драбівського районного суду Черкаської області і головуючий по справі був під його безпосереднім керівництвом і лише в вересні 2016 року пішов у відставку. Також в заяві вказує, що відповідно до ст.26 Закону України Про запобігання корупції ОСОБА_2 не має права представляти інтереси юридичних та фізичних осіб в даному суді.
Представник позивача вважає що підстав для відводу судді не має, і ним не порушено вимог антикорупційного законодавства.
Дослідивши клопотання, вислухавши сторони, суд дійшов до наступного.
Підстави для відводу судді визначені ч.1 ст.20 ЦПК України, до яких відносяться також і наявність обставин, які викликають у сторін сумнів в об'єктивності та неупередженості судді. Так, на думку суду, той факт, що представник позивача ОСОБА_2 дійсно працював суддею і по квітень 2015 року був головою Драбівського районного суду Черкаської області, в той час як в суді працював і головуючий по справі, не є підтвердженням будь-якої упередженості суду. відповідальність за дотримання Закону України Про запобігання корупції покладено на самого представник позивач, і його дії не можуть бути підставою для відводу головуючому по праві.
Проте, вирішуючи питання про відвід суд бере до уваги наступне.
Відповідно до ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру. З поданого представником відповідача клопотання про відвід головуючого вбачається, що сторона відповідача по справі не має враження, що їх справа розглядається безстороннім судом. Тому, на думку суду, з метою забезпечення прав сторони відповідача, передбачених Конвенцією, суд вважає необхідним задоволити відвід, а справу передати до канцелярії суду для визначного нового складу суду.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, п.4 ч.1 ст.20, ст.ст. 208-210 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про відвід судді задоволити.
Цивільну справу № 2/692/40/17 передати до канцелярії суду для визначення нового складу суду.
Ухвала про відвід окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий:
Суд | Драбівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2017 |
Оприлюднено | 03.03.2017 |
Номер документу | 65022243 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Драбівський районний суд Черкаської області
Чепурний О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні