Справа № 219/11786/16-ц
Провадження №2/219/618/2017
УХВАЛА
судового засідання
3 березня 2017 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області
в складі: головуючої-судді ОСОБА_1,
при секретарі Чубикало О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бахмуті Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 міської ради Бахмутського району Донецької області, Серебрянської сільської ради Бахмутського району Донецької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - ОСОБА_4,про визнання права власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в :
у провадженні Артемівського міськрайонного суду Донецької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 міської ради Бахмутського району Донецької області, Серебрянської сільської ради Бахмутського району Донецької області, третя особа - ОСОБА_4,про визнання права власності в порядку спадкування.
У судове засідання представник позивача не з'явилась, подавши заяву про проведення судового засідання без її участі та про зміну процесуального статусу третьої особи на відповідача.
Представники відповідачів у судове засідання не з'явились, подавши заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Третя особа у судове засідання також не з'явилася про причини неявки суд не повідомила, хоча належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи.
На підставі ч.2 ст.197 Цивільного процесуального кодексу України, у зв'язку з неявкою всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
У ході розгляду цивільної справи встановлено, що позивач просить суд визнати право власності в порядку спадкування на об'єкти нерухового майна після смерті його батька - ОСОБА_5, за заповітом. Згідно з відомостями, наданими Другою бахмутською державною нотаріальною конторою, після смерті ОСОБА_5 зі заявами про прийняття спадщини звернулись ОСОБА_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
З листа Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 24 лютого 2017 року №2537/02 вбачається, що ОСОБА_4 перебуває на пенсійному обліку з 8 грудня 2008 року та отримує пенсію за віком. Станом на 13 травня 2013 року перебувала на обліку. Відтак врахуванню підлягає право на обов'язкову частку у спадщині (ст. 1241 Цивільного кодексу України).
Частинами 1, 2 ст.35 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до ухвалення судом рішення, якщо рішення в справі може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї із сторін. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть бути залучені до участі в справі також за клопотанням сторін, інших осіб, які беруть участь у справі. Якщо суд при прийнятті позовної заяви, здійсненні провадження у справі до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Відповідно до ч.1 ст.33 Цивільного процесуального кодексу України суд за клопотанням позивача, не припиняючи розгляду справи, замінює первісного відповідача належним відповідачем, якщо позов пред'явлено не до тієї особи, яка має відповідати за позовом, або залучає до участі у справі іншу особу як співвідповідача.
За змістом ст. 392 Цивільного кодексу України належним відповідачем є особа - учасник цивільних правовідносин, яка не визнає або оспорює право власності спадкоємця на спадкове майно, зокрема, житловий будинок, земельну ділянку.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про необхідність зміни процесуального статусу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_4 на відповідача у справі, оскільки при вирішенні спору врахуванню підлягає право на обов'язкову частку у спадщині. Крім того, за тих же обставин підлягає зміні процесуальних статус відповідачів на третіх осіб.
Керуючись ст.ст.33, 35, 208 Цивільного процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в :
змінити процесуальний статус третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, на предмет спору, ОСОБА_4 на відповідача у справі.
Змінити процесуальний статус відповідачів ОСОБА_3 міської ради Бахмутського району Донецької області, Серебрянської сільської ради Бахмутського району Донецької області на третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Відкласти розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - ОСОБА_3 міська рада Бахмутського району Донецької області, Серебрянська сільська рада Бахмутського району Донецької області, про визнання права власності в порядку спадкування, до 16 год. 00 хв. 22 березня 2017 року . У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала суду є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуюча О.П. Чопик
Суд | Артемівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2017 |
Номер документу | 65075685 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Чопик О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні