Справа № 640/13370/16-к
н/п 1-кс/640/1469/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" лютого 2017 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - Божко В.В.,
при секретарі - Гайфутдіновій Б.О.,
за участю представника заявника - ОСОБА_1,
слідчого - Ярмака К.Б.,
прокурора - Євтушенка А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання ОСОБА_2 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016220000000152 від 15.06.2016 р. , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.204, ч.3 ст.212 КК України, -
встановив:
23.02.2017 р. до Київського районного суду м. Харкова надійшло вказане клопотання ОСОБА_2, в якому заявник просить скасувати арешт на майно ОСОБА_2, накладений відповідно до ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 29.09.2016 року, залишеною частково без змін ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 07.11.2016 року по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.06.2016 року за № 32016220000000152 , а саме на: ноутбук сріблястого кольору марки АPPLE з серійним номером C02GHVU4DJWT, та зобов'язати СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області повернути власнику тимчасово вилучене майно.
В подальшому представник заявника уточнила вимоги та просила суд скасувати арешт, накладений відповідно до ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 29.09.2016 року, залишеною частково без змін ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 07.11.2016 року по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.06.2016 року за № 32016220000000152 , а саме на: флеш-накопичувач з номером 14934 чорного кольору, об'ємом 8 Гб; мультикард флеш накопичувач з №0630948 І;0 об'ємом 64 Мб; DVD-R диск марки ТДК з написом маркером 4-3 та написом ручкою Бузов завод №3 ;DVD-R диск марки ТДК з написом маркером 4-1 та написом ручкою Бузов завод №1,2 ; DVD-R диск марки ТДК з написом маркером 4-2 та написом ручкою Бузов завод ; DVD+R диск марки SONY та DVD-R диск марки ELLITEX упаковані в паперовий пакет з написом Зелений диск Бузов завод ; Мікро SD диск об'ємом 64 Гб марки SONY без номерів та інших ознак; Мікро SD диск об'ємом 64 Гб марки NOKIA без номерів та інших ознак; ID диск об'ємом 64 Мб марки OLIMPUS без номерів та інших ознак; флеш накопичувач білого з червоним кольору марки Apacer без номерів та інших ідентифікуючих ознак; пластикову картку LATVIJAS PASTA BANKA з написом Karte 104471;ноутбук сріблястого кольору марки АPPLE з серійним номером C02GHVU4DJWT.
На обґрунтування клопотання зазначає, що у кримінальному провадженні № 32016220000000152 від 15.06.2016 року за адресою: АДРЕСА_1 , було проведено обшук, де були вилучені ноутбук, флеш накопичувачі, DVD-R диски та пластикова картка.На вказане майно, ухвалою слідчого судді від 29.09.2016 року, залишеною частково без змін ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 07.11.2016 року, накладено арешт. Вказує, що дослідження комп'ютерної техніки та електронних носіїв інформації завершено, висновки судової комп'ютерно-технічної експертизи вже містяться в матеріалах кримінального провадження. Вважає в подальшому застосуванні арешту відпала по треба.
Представник заявника - ОСОБА_1, в судовому засіданні подане клопотання підтримала повністю.
Начальник другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_3 та прокурор прокуратури Харківської області ОСОБА_4, будучи допитаними в судовому засіданні, проти скасування арешту майна не заперечували.
Слідчий суддя, вислухавши думки учасників процесу, дослідивши матеріали справи за клопотанням про арешт майна, приходить до наступного.
Слідчим суддею достовірно встановлено, що арешт майна було накладено в рамках розслідування кримінального провадження № 32016220000000152 від 15.06.2016 р. , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.204, ч.3 ст.212 КК України.
З наданого матеріалу № 640/13370/16-к н/п 1-кс/640/7361/16 слідчим суддею достовірно встановлено, що заступник начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області підполковник податкової міліції ОСОБА_3, звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно, яке виявлено та вилучено в тому числі за адресою: АДРЕСА_1.
Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 29.09.2016 р., залишеною частково без змін ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 07.11.2016 року, вказане клопотання слідчого задоволено, ухвалено накласти арешт на вилучене майно, в тому числі і на: флеш-накопичувач з номером 14934 чорного кольору, об'ємом 8 Гб; мультикард флеш накопичувач з №0630948 І;0 об'ємом 64 Мб; DVD-R диск марки ТДК з написом маркером 4-3 та написом ручкою Бузов завод №3 ;DVD-R диск марки ТДК з написом маркером 4-1 та написом ручкою Бузов завод №1,2 ; DVD-R диск марки ТДК з написом маркером 4-2 та написом ручкою Бузов завод ; DVD+R диск марки SONY та DVD-R диск марки ELLITEX упаковані в паперовий пакет з написом Зелений диск Бузов завод ; Мікро SD диск об'ємом 64 Гб марки SONY без номерів та інших ознак; Мікро SD диск об'ємом 64 Гб марки NOKIA без номерів та інших ознак; ID диск об'ємом 64 Мб марки OLIMPUS без номерів та інших ознак; флеш накопичувач білого з червоним кольору марки Apacer без номерів та інших ідентифікуючих ознак; пластикову картку LATVIJAS PASTA BANKA з написом Karte 104471;ноутбук сріблястого кольору марки АPPLE з серійним номером C02GHVU4DJWT.
Як встановлено в судовому засіданні, станом на 28.02.2017 СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області отримані результати проведеної судової комп'ютерно-технічної експертизи, тобто дослідження комп'ютерної техніки та електронних носіїв інформації завершено.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Частиною 2 ст. 170 КПК України встановлено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
В силу ст. 41 Конституції України, ст. 1 протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична та юридична особа має право володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше, ніж на користь суспільства і на умовах, передбачених Законом або загальними принципами міжнародного права.
Стаття 1 Першого протоколу до Європейської конвенції гарантує право на вільне володіння своїм майном, яке звичайно називається правом на власність.
Крім того, відповідно до практики Європейського суду, для того, щоб втручання в право власності вважалося допустимим, воно повинно служити не лише законній меті в інтересах суспільства, а повинна бути розумна співмірність між використовуваними інструментами і тією метою, на котру спрямований будь-який захід, що позбавляє особу власності. Розумна рівновага має зберігатися між загальними інтересами суспільства та вимогами дотримання основних прав особи (рішення у справі АГОСІ проти Об'єднаного Королівства). Іншими словами, заходи щодо обмеження права власності мають бути пропорційними щодо мети їх застосування.
У справі Раймондо проти Італії (Raimondo v. Italy, рішення 24.01.1994), в яких заявники скаржилася на контроль за використанням власності в зв'язку з провадженням кримінального розслідування, не знайшовши у цьому випадку порушення ст.1 протоколу № 1, Суд відзначив порушення в тому, що уряд не вжив швидких заходів для того, щоб знову надати в повноправне користування власність після закінчення відповідних розслідувань (п.35).
Відповідно до пункту першого ч.6 статті 100 КПК України речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю повертається власнику або передаються йому на відповідальне зберігання, якщо це можливе без шкоди для кримінального провадження.
Однією із загальних засад кримінального провадження, визначених п. 21 ч. 1 ст. 7 КПК України, є розумність строків. Відповідно до ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об'єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи.
Таким чином, враховуючи наслідки арешту майна для власника майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, розумні строки, слідчий суддя вбачає підстави для задоволення клопотання.
Клопотання про фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання слідчому судді не надходило і за ініціативою суду не здійснювалося, що відповідає вимогам ст. 107 КПК України.
Керуючись ст.ст. 107, 174, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_2 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016220000000152 від 15.06.2016 р. , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.204, ч.3 ст.212 КК України - задовольнити.
Скасувати арешт на майно, яке виявлено та вилучено за адресою: АДРЕСА_1, а саме на:
- флеш-накопичувач з номером 14934 чорного кольору, об'ємом 8 Гб;
- мультикард флеш накопичувач з №0630948 І;0 об'ємом 64 Мб;
- DVD-R диск марки ТДК з написом маркером 4-3 та написом ручкою Бузов завод №3 ;
- DVD-R диск марки ТДК з написом маркером 4-1 та написом ручкою Бузов завод №1,2 ;
- DVD-R диск марки ТДК з написом маркером 4-2 та написом ручкою Бузов завод ;
- DVD+R диск марки SONY та DVD-R диск марки ELLITEX упаковані в паперовий пакет з написом Зелений диск Бузов завод ;
- Мікро SD диск об'ємом 64 Гб марки SONY без номерів та інших ознак;
- Мікро SD диск об'ємом 64 Гб марки NOKIA без номерів та інших ознак;
- ID диск об'ємом 64 Мб марки OLIMPUS без номерів та інших ознак;
- флеш накопичувач білого з червоним кольору марки Apacer без номерів та інших ідентифікуючих ознак;
- пластикову картку LATVIJAS PASTA BANKA з написом Karte 104471;
- ноутбук сріблястого кольору марки АPPLE з серійним номером C02GHVU4DJWT;
накладений ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 29.09.2016 р. по справі № 640/13370/16-к н/п 1-кс/640/7361/16 .
Зобов'язати слідчого слідчого управління ФР ГУ ДФС у Харківській області повернути вказане майно ОСОБА_2 .
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя - Божко В.В.
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2017 |
Номер документу | 65104111 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Божко В. В.
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Божко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні