ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
06 березня 2017 року Справа № 913/71/17
Провадження № 25/913/71/17
Розглянувши матеріали позовної заяви
Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк", м. Дніпро
до Фермерського господарства "Агросинтез", с. Рафайлівка Антрацитівського району Луганської області
про зобов'язання виконати певні дії
Суддя господарського суду Луганської області Іноземцева Л.В.
Секретар судового засідання - помічник судді Ткаченко Д.І.
У засіданні брали участь:
від позивача: ОСОБА_1 - фахівець філії "Харківське головне регіональне управління" Публічного акціонерного товариства Комерційного банку "Приватбанк" за довіреністю №2319-К-О від 11.01.2017;
від відповідача: представник не прибув.
Публічне акціонерне товариство Комерціний банк "Приватбанк" звернулось до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Фермерського господарства "Агросинтез", в якій просить:
- зобов'язати ліквідаційну комісію Фермерського господарства "Агросинтез" в особі голови ліквідаційної комісії визнати грошові вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" у розмірі 29 619 грн. 33 коп.;
- включити грошові вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" у розмірі 29 619 грн. 33 коп. до проміжного ліквідаційного балансу Фермерського господарства "Агросинтез".
Позовні вимоги з посиланням на статті 111, 112, 525, 526 Цивільного кодексу України (далі за текстом - ЦК України) обґрунтовані неможливістю направлення на адресу відповідача вимоги про розгляд та включення до ліквідаційного балансу Фермерського господарства "Агросинтез" кредиторських вимог у зв'язку з його знаходженням в зоні проведення антитерористичної операції.
Відповідач відзив на позовну заяву не подав, участь свого представника в судові засідання 31.01.2017, 14.02.2017, 06.03.2017 не забезпечив, хоча про дату, час та місце судового засідання був повідомлений відповідно до приписів п.п. 4 п. 6 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 12.09.2014 № 01-06/1290/14 "Про Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції". Інформація про час і місце судового засідання була розміщена на сторінці господарського суду Луганської області (у розділі "Новини та події суду") офіційного веб-порталу "Судова влада в Україні" в мережі Інтернет (www.court.gov.ua/sudy/), про що свідчать роздруковані сторінки з мережі Інтернет, на яких розміщено інформацію про час та місце засідання господарського суду.
Також інформацію про час і місце судового засідання суд намагався повідомити відповідачу телефонограмою №913/71/17 від 13.01.2017 за номером телефону НОМЕР_1, який міститься в заяві на відкриття рахунку, проте передати її не вдалося, оскільки вказаний номер не обслуговується.
Відповідно до статті 75 ГПК України суд вважає можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, подані докази в підтвердження заявлених вимог, вислухавши представника позивача, суд
в с т а н о в и в:
02.08.2013 Фермерським господарством "Агросинтез" (ФГ "Агросинтез") - відповідачем у справі, були подані до Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (ПАТ КБ "Приватбанк") - позивачу у справі, заява про відкриття рахунку та заява про приєднання до умов і правил надання банківських послуг. (а.с. 11-12)
Заяви підписані від імені відповідача директором ОСОБА_2, яка була уповноваженою особою згідно відомостей в Єдиному держаному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, від імені банку - персональним фінансовим консультантом корпоративних клієнтів середнього бізнесу ОСОБА_3, головою правління ОСОБА_4, що діє на підставі Статуту, за допомогою факсимільного підпису, посвідченого печаткою.
У заяві про приєднання до умов і правил надання банківських послуг зазначено, що відповідач згодний з Умовами та правилами надання банківських послуг, розташованими на сайті банку, тарифами банку, які разом з цією заявою складають договір банківського обслуговування від 02.08.2013.
Відповідно до розділу 1 загальних положень Умов та правил надання банківських послуг, які розміщені на офіційному сайті позивача, який діє на підставі Ліцензії Національного банку України № 22 від 29.07.2009, банк, керуючись законодавством України, публічно пропонує невизначеному колу осіб можливість отримання банківських послуг, для чого публікує Умови та правила надання банківських послуг (далі - Умови та правила).
Умови та правила є публічною офертою, що містять умови та правила надання послуг банком його клієнтам.
Підписавши заяву, банк та клієнт приєднуються і зобов'язуються виконувати умови, викладені в Умовах та правилах, тарифах банку - договорі банківського обслуговування в цілому. Відносини між банком та клієнтом можуть вирішуватися як шляхом підписання окремих договорів або додаткових угод до цього договору, так і шляхом обміну інформацією/узгодження по питанням банківського обслуговування з клієнтом через web-сайт банку.
Відповідно до договору відповідачу було встановлено кредитний ліміт в загальній сумі 12 000 грн. 00 коп. на поточний рахунок № 26003053710280 в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв'язку банку і клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms-повідомлення або інших), що визначено і врегульовано Умовами та правилами.
Згідно пункту 3.2.1.1.1 Умов та правил кредитний ліміт являє собою суму грошових коштів, в межах якої банк здійснює оплату розрахункових документів клієнта понад залишок грошових коштів на його поточному рахунку, надається на поповнення оборотних коштів та здійснення поточних платежів клієнта, в межах встановленого кредитного ліміту. Про розмір ліміту банк повідомляє клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку банка та клієнта.
Пунктом 3.2.1.1.3 Умов та правил врегульовано, що кредит надається в обмін на зобов'язання клієнта щодо його повернення, сплати процентів та винагороди.
Згідно довідки банку відповідачу кредитний ліміт був встановлений у наступних розмірах:
- 06.08.2013 - 10 000 грн. 00 коп.;
- 22.11.2013 - 12 000 грн. 00 коп.;
- 01.03.2014 - 12 000 грн. 00 коп. (а.с. 15)
Зобов'язання за договором позивач виконав в повному обсязі, надавши відповідачу кредит в межах встановленого кредитного ліміту, що підтверджується виписками з особового рахунку відповідача та меморіальним ордером. (а.с. 60-124)
Відповідно до пункту 3.2.1.4 Умов та правил, яким затверджений порядок розрахунків, за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку клієнта при закритті банківського дня клієнт виплачує проценти, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від строку користування кредитом (диференційована процентна ставка).
Згідно пункту 3.2.1.4.1.1 Умов та правил за сумами кредиту, отриманими до 31.01.2015 включно і до моменту обнуління кредитного ліміту, за період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнуління дебетового сальдо в одну з дат з наступного 20-го до 25-го числа місяця (далі - "період, в який дебетове сальдо підлягає обнулінню"), розрахунок відсотків здійснюється за процентною ставкою в розмірі 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.
За сумами кредиту, отриманими клієнтами до 31.01.2015 включно, при не обнулінні дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнулінню, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, Клієнт виплачує Банку за користування кредитом відсотки в розмірі 36% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнулінню (пункт 3.2.1.4.1.2 Умов та правил).
Пунктом 3.2.1.4.1.3 Умов та правил встановлено, що за сумами кредиту, отриманими клієнтами до 31.01.2015 включно і до моменту обнулення кредитного ліміту у разі непогашення кредиту впродовж 90 днів з дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов'язання клієнта з погашення заборгованості вважаються порушеними. Відсотки за користування кредитом сплачують у розмірі 56% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.
У разі порушення клієнтом будь-якого з грошових зобов'язань і при реалізації права банку на встановлення іншого терміну повернення кредиту, передбаченого Умовами та правилами надання банківських послуг, клієнт сплачує банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми залишку непогашеної заборгованості за кожен день прострочення, виходячи з 360 днів у році. Сплата пені здійснюється з дня , наступного за датою порушення зобов'язань.
З 01.07.2014 у відповідності до пункту 3.2.1.1.12 Умов та правил банком змінені відсоткові ставки за користування кредитним лімітом з 24% до 36%, з 48% до 56%.
У відповідності до пункту 3.2.1.4.4 Умов та правил клієнт сплачує банку винагороду за використання ліміту (комісію) відповідно до пунктів 3.2.1.1.6, 3.2.1.2.3.2 1-го числа кожного місяця в розмірі 0,9% від суми максимального сальдо кредиту, що існував на кінець банківського дня за попередній місяць, в порядку, передбаченому Умовами та правилами.
Відповідно до пункту 3.2.1.5.1 Умов та правил при порушенні клієнтом будь-якого із зобов'язань по сплаті відсотків за користування кредитом, термінів повернення кредиту, винагороди клієнт виплачує банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла у період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу.
Згідно пункту 3.2.1.5.4 Умов та правил нарахування неустойки за кожний випадок порушення зобов'язань здійснюється протягом 15 (п'ятнадцяти) років з дня, коли відповідне зобов'язання мало бути виконано клієнтом.
Строк позовної давності щодо вимоги про стягнення кредиту, відсотків за користування кредитом, винагороди, неустойки - пені, штрафів встановлюється сторонами тривалістю 5 років. (пункт 3.2.1.5.7)
Як свідчать обставини справи, відповідач 03.09.2013 почав використовувати кредитні кошти в межах встановленого кредитного ліміту, дотримуючись умов пільгового режиму кредитування за процентною ставкою 0% річних. З 28.10.2013 по 09.01.2014, з 26.05.2014 по 27.06.2014 проценти річних за користування кредитом нараховувались на рівні 24% річних, з 01.07.2014 по 01.03.2015 - 36% річних. З 02.03.2015 кредит визнаний простроченим, за користування ним нараховувались проценти в розмірі 56% річних.
У зв'язку з порушенням умов договору банківського обслуговування від 02.08.2013 в частині повернення одержаних кредитних коштів, сплати процентів та комісії за користування ними, відповідач станом на 14.11.2016 має заборгованість в загальній сумі 29 619 грн. 33 коп., з якої: 7 114 грн. 14 коп. - заборгованість за кредитом, 8 766 грн. 03 коп. - заборгованість по процентам за користування кредитом за період з 03.06.2014 по 14.11.2016, 3 219 грн. 83 коп. - заборгованість з комісії за користування кредитом з 01.07.2014 по 14.11.2016, 10 519 грн. 33 коп. - пеня за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором, що нарахована за загальний період з 31.10.2014 по 14.11.2016.
До Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про перебування юридичної особи - ФГ "Агросинтез" з 07.11.2016 в стані припинення, строк для заявлення кредиторами вимог встановлено по 08.01.2017.
У зв'язку з місцезнаходженням відповідача в зоні проведення антитерористичної операції: Луганська область, Антрацитівський район, с. Рафайлівка, позивач був позбавлений можливості направити поштою свої вимоги до нього. Для з'ясування порядку заявлення вимог до юридичних осіб, які зареєстровані в зоні проведення антитерористичної операції позивач 13.12.2016 направив на адресу Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Луганській області супровідним листом №20161111РВ0000000885 від 12.12.2016 заяви з вимогами до ліквідаційної комісії ФГ "Агросинтез". (а.с. 30-32, 35-36)
16.12.2016 заяви були вручені представнику Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Луганській області, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, проте залишені без відповіді. (а.с. 33,37)
10.01.2017 ПАТ КБ "Приватбанк" звернулось до Господарського суду Луганської області з вимогами до відповідача про:
- зобов'язання ліквідаційної комісії Фермерського господарства "Агросинтез" в особі голови ліквідаційної комісії визнати грошові вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" у розмірі 29 619 грн. 33 коп.;
- включення грошових вимог Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" у розмірі 29 619 грн. 33 коп. до проміжного ліквідаційного балансу Фермерського господарства "Агросинтез".
Відповідач не скористалися наданим їм правом на судовий захист.
Розглянувши обставини справи в їх сукупності, оцінивши подані позивачем докази, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову з огляду на наступне.
Відповідно до статті 104 ЦК України однією із форм припинення юридичної особи є її ліквідація. Юридична особа є такою, що припинилася з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про її припинення.
Як свідчать обставини справи, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про перебування ФГ "Агросинтез" з 07.11.2016 в стані припинення, строк для заявлення кредиторських вимог встановлено до 08.01.2017, головою комісії з припинення є засновник юридичної особи - ОСОБА_5
Відповідно до статті 105 ЦК України до комісії з припинення юридичної особи (комісія з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
Згідно із частиною 3 статті 112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.
Вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред'явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.
Вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.
Оскільки позивач позбавлений можливості безпосередньо звернутися до відповідача з кредиторськими вимогами у зв'язку із знаходженням останнього в зоні проведення антитерористичної операції - с. Рафайлівка Антрацитівського району Луганської області, куди пересилання поштових відправлень тимчасово припинено, суд вважає правомірним звернення позивача з цією позовною заявою за захистом своїх прав до Господарського суду Луганської області.
Як було зазначено вище, строк для заявлення кредиторських вимог встановлено до 08.01.2017, позивач звернувся з цим позовом до суду 10.01.2017.
Відповідно до частини 5 статті 254 ЦК України якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.
Згідно з частиною 3 статті 67 Кодексу законів про працю України у випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
7 січня - Різдво Христове є святковим днем (стаття 73 Кодексу законів про працю України).
Оскільки 08.01.2017 (неділя) було вихідним, а 10.01.2017 - перший робочий за ним день (09.01.2017 (понеділок) - вихідний, у зв'язку з перенесенням святкового дня Різдва Христового, що збігся з вихідним днем), суд вважає, що вимоги кредитора заявлені в строк.
Обраний позивачем спосіб захисту відповідає фактичним обставинам справи, правовідносинам сторін, положенням статей 11, 112 ЦК України, статті 20 ГК України.
Як свідчать фактичні обставини справи, відповідач має заборгованість в сумі 7 114 грн. 14 коп. за неповернутими в строк кредитними коштами, заборгованість по процентам за користування кредитом в сумі 8 766 грн. 03 коп. за період з 03.06.2014 по 14.11.2016 та заборгованість з комісії за користування кредитом в сумі 3 219 грн. 83 коп. за період з 01.07.2014 по 14.11.2016.
Доказів проведення розрахунків частково або у повному обсязі відповідач суду не подав.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 "Позика" глави 71 ЦК України, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
За правилами ч. 1 ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
За умовами кредитних договорів нарахування відсотків здійснюється до факту повного і остаточного повернення всіх отриманих коштів.
За відсутності інших підстав припинення зобов'язань, передбачених договором або законом, зобов'язання, в тому числі і грошове, припиняється його виконанням, проведеним належним чином (стаття 599 ЦК України).
При розгляді кредиторських вимог в частині пені суд виходить наступного.
Згідно зі статтею 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання (частина 1 статті 550 ЦК України). Сплата неустойки не звільняє боржника від виконання свого обов'язку в натурі (частина 1 статті 552 ЦК України).
У зв'язку з невиконанням відповідачем у встановлений строк зобов'язань за договором банківського обслуговування, позивачем на підставі пункту 3.2.1.5.1 Умов та правил нарахована пеня в сумі 10 519 грн. 33 коп. за період з 31.10.2014 по 14.11.2016.
ФГ "Агросинтез" як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстроване і здійснювало підприємницьку діяльність у с. Рафайлівка Антрацитівського району Луганської області.
Верховною Радою України 02.09.2014 прийнятий Закон № 1669-VII "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (далі по тексту - Закон № 1669), яким визначені тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.
Відповідно до статті 2 Закону № 1669 на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція. Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобов'язані скасувати зазначеним у цій статті особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.
30.10.2014 на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 Закону № 1669 розпорядженням № 1053-р Кабінету Міністру України затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, до якого серед інших включено с. Рафайлівка Антрацитівського району Луганської області.
Дія зазначеного розпорядження була зупинена розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1079-р від 05.11.2014 "Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 № 1053", яке оскаржується у судовому порядку.
02.12.2015 Кабінет Міністрів України розпорядженням № 1275-р затвердив повний перелік заселених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, і цим же розпорядженням визнано такими, що втратили чинність:
- розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція";
- розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 1079 "Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053".
Згідно Переліку, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1275-р від 02.12.2015, до населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, віднесено і с. Рафайлівка Антрацитівського району Луганської області.
З огляду на зазначене, позивач неправомірно, в порушення статті 2 Закону № 1669, нарахував пеню за порушення відповідачем зобов'язань за договором банківського обслуговування, у зв'язку з чим у задоволенні вимог позивача в цій частині суд відмовляє.
Враховуючи викладене, позовні вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" до Фермерського господарства "Агросинтез" підлягають частковому задоволенню в сумі 19 100 грн. 00 коп. У задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.
Відповідно до статей 44,49 ГПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір пропорційно розміру задоволених позовних вимог в сумі 2 063 грн. 52 коп.
У судовому засіданні відповідно до статті 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Разом з тим, ухвалою від 31.01.2017 суд зобов'язував позивача доплатити судовий збір в сумі 1 600 грн. 00 коп. за другою немайновою вимогою і подати суду відповідні докази у судове засідання, призначене на 14.02.2017.
Відповідно до п.2.23 постанови пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" якщо факт недоплати судового збору з'ясовано господарським судом у процесі розгляду прийнятої заяви, суд може зобов'язати позивача доплатити належну суму судового збору і подати суду відповідні докази у встановлений ним строк, а у разі неподання доказів оплати - стягнути належну суму судового збору за результатами вирішення спору з урахуванням приписів частин першої - четвертої статті 49 ГПК.
Оскільки позивач доказів доплати судового збору на дату вирішення спору суду не подав, стягненню з останнього в дохід Державного бюджету України підлягає судовий збір в сумі 1 600 грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись статтями 44, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в:
1.Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" до Фермерського господарства "Агросинтез" задовольнити частково.
2. Зобов'язати ліквідаційну комісію Фермерського господарства "Агросинтез" (94682, Луганська область, Антрацитівський район, с. Рафайлівка, вул. Мира, буд. 77, ідентифікаційний код 38411550) в особі голови ліквідаційної комісії визнати грошові вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 50, ідентифікаційний код 14360570) у розмірі 19 100 грн. 00 коп., наказ видати позивачу після набрання рішенням законної сили.
3. Включити грошові вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 50, ідентифікаційний код 14360570) у розмірі 19 100 грн. 00 коп. до проміжного ліквідаційного балансу Фермерського господарства "Агросинтез" (94682, Луганська область, Антрацитівський район, с. Рафайлівка, вул. Мира, буд. 77, ідентифікаційний код 38411550), наказ видати позивачу після набрання рішенням законної сили.
4.У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
5.Стягнути з Фермерського господарства "Агросинтез" (94682, Луганська область, Антрацитівський район, с. Рафайлівка, вул. Мира, буд. 77, ідентифікаційний код 38411550) на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 50, ідентифікаційний код 14360570) судовий збір в сумі 2 063 грн. 52 коп., наказ видати позивачу після набрання рішенням законної сили.
6.Стягнути з Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 50, ідентифікаційний код 14360570) в дохід Державного бюджету України (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача (МФО) - 820019; рахунок отримувача - 31215256700001; код класифікації доходів бюджету - 22030106) судовий збір в сумі 1 600 грн. 00 коп., наказ видати Державній судовій адміністрації України після набрання рішенням законної сили.
7.Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
8.Повний текст рішення складено і підписано - 07.03.2017.
Суддя Л.В. Іноземцева
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2017 |
Оприлюднено | 10.03.2017 |
Номер документу | 65191867 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Іноземцева Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні