Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2017 р. № 820/6716/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мельникова Р.В.,
за участю секретаря судового засідання - Цибульник Г.В.,
представника позивача - Маслової Є.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Епсілон ТВ" про стягнення штрафу,
В С Т А Н О В И В:
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Епсілон ТВ" на користь позивача штраф у розмірі 19736,50 грн за наступними реквізитами: УДКСУ у Шевченківському районі м.Києва, код ЗКПО 37995466, р/р 31115056700011 в ГУДКСУ у м.Києві, МФО 820019, поле призначення платежу: +;2659;101; ; ; ; ; сплата штрафу згідно з рішенням Національної ради від 03.06.2016 №1008, без ПДВ.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що рішенням Національної ради від 03.06.2016 №1008 встановлено факт неподання товариством з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Епсілон ТВ" інформації про структуру власності та зобов'язано у тридцятиденний термін з дня отримання вказаного рішення сплатити штраф у розмірі 19736,50 грн. Проте, відповідачем у добровільному порядку вказана заборгованість погашена не була, у зв'язку із чим позивач звернувся до суду.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, однак конверт із судовою повісткою про виклик повернувся до суду з поміткою "за закінченням терміну зберігання".
З урахуванням положень частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.
Згідно зі частиною першою статті 1 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада здійснює, зокрема, нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги вимог законодавства у галузі телерадіомовлення.
Статтею 21 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" встановлено, що Національна рада застосовує санкції до порушників законодавства про телебачення і радіомовлення відповідно до вимог Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
За визначенням статті 1 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", провайдер програмної послуги - суб'єкт господарювання, який на підставі ліцензії, виданої Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, на договірних засадах надає абонентам можливість перегляду пакетів програм, використовуючи для передавання цих програм ресурси багатоканальних телемереж.
Судом встановлено, товариство з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Епсілон ТВ" отримало ліцензії провайдера програмної послуги серії НР №00108-п від 08.06.2007 та серії НР №00109-п від 14.07.2009, видані Національною радою.
03.06.2016 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення рішенням №1008 "Про накладення штрафу на товариство з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Епсілон ТВ", м. Харків" визнала з боку провайдера програмної послуги товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Епсілон ТВ" порушення частини 4 статті 12, частини 9 статті 40 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та наклала штраф на позивача у розмірі 19736,50 грн.
Згідно з частиною четвертою статті 12 Закону України "Про телебачення та радіомовлення", структура власності суб'єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника.
Інформація про структуру власності суб'єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення розміщується на його офіційному веб-сайті відповідно до вимог цього Закону.
Суб'єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку подає Національній раді інформацію про свою структуру власності в порядку та за формою, що встановлюються Національною радою. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкцій відповідно до цього Закону.
У разі виявлення технічної помилки в інформації про структуру власності, поданій Національній раді, суб'єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення повинен упродовж двох тижнів її виправити.
Відповідно до частини дев'ятої статті 40 Закону України "Про телебачення та радіомовлення", провайдер програмної послуги зобов'язаний:
а) щороку, до 31 березня, оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті та подавати до Національної ради звіт за попередній (звітний) рік діяльності, в якому зазначаються: відомості про будь-які зміни у структурі власності за звітний рік; відомості про всіх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) та пов'язаних осіб (для кожної з осіб - прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса); відомості про осіб, які впродовж звітного року надавали провайдеру програмної послуги фінансування (кредити, позики, фінансову допомогу тощо), якщо загальна сума такого фінансування від однієї особи впродовж звітного року становила 125 і більше мінімальних заробітних плат;
б) розміщувати на своєму офіційному веб-сайті інформацію про структуру власності.
Відповідно до частин третьої, четвертої статті 75 Закону України "Про телебачення та радіомовлення", у разі застосування санкції у вигляді штрафу ліцензіат зобов'язаний сплатити штраф у тридцятиденний термін з дня отримання рішення про накладення штрафу. За кожен день прострочення сплати нараховується пеня у розмірі одного відсотка суми штрафу. У разі відмови ліцензіатом від сплати штрафу штраф стягується за рішенням суду. Суми штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Вищевказане рішення Національної ради від 03.06.2016 №1008 було розміщене на офіційному сайті Національної ради України.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням, товариство з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Епсілон ТВ" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду із позовом, у якому просило суд визнати протиправним та скасувати рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 1008 від 03.06.2016.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 21.09.2016 у задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Епсілон ТВ" до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправним та скасування рішення - відмовлено у повному обсязі.
Вказана постанова набрала законної сили 11.10.2016.
Відповідно до частини 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Згідно з частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Оскільки, судовим рішенням у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Епсілон ТВ" вже встановлено правомірність рішення № 1008 від 03.06.2016, враховуючи положення частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає, що ці обставини не підлягають доказуванню при розгляді даної справи.
Таким чином, враховуючи, що доказів, які б могли свідчити про сплату штрафу у повному обсязі на час розгляду справи відповідачем не надано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Епсілон ТВ" про стягнення штрафу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Епсілон ТВ" (61082, м.Харків, просп. Московський, 144, кім. 902/3, код ЄДРПОУ 33815296) на користь Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (01601,м.Київ, вул. Прорізна, б. 2) штраф у розмірі 19736 (дев'ятнадцять тисяч сімсот тридцять шість) грн 50 коп. за наступними реквізитами: УДКСУ у Шевченківському районі м.Києва, код ЗКПО 37995466, р/р 31115056700011 в ГУДКСУ у м.Києві, МФО 820019, поле призначення платежу: +;2659;101; ; ; ; ; сплата штрафу згідно з рішенням Національної ради від 03.06.2016 №1008, без ПДВ.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 06 березня 2017 року.
Суддя Р.В. Мельников
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2017 |
Оприлюднено | 20.03.2017 |
Номер документу | 65313228 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Мельников Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні