печерський районний суд міста києва
Справа № 757/7157/17-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.03.2017 року суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., при секретарі Каранда С.Г., за участі представника НАЗК - Савоченко А.О., представників особи, відносно якої складено протокол - ОСОБА_2, ОСОБА_3, та особи, відносно якої складено протокол - ОСОБА_4, розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1., громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ст.212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №60-23/30 від 02.02.2017 року ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення встановленого порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі - Звіт).
В протоколі вказано, що політична партія УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ ЧЕСТІ, БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ ТА ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ (код ЄДРПОУ 33402185), подала Звіт за ІІІ квартал 2016 року до Національного агентства з питань запобігання корупції 08.11.2016 року у паперовій формі та в електронному вигляді.
До звіту партії УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ ЧЕСТІ, БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ ТА ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ (код ЄДРПОУ 33402185) не додано копій документів, що підтверджують відображено у пункті 1.1 глави 1 розділу ІІ відомості про грошові кошти на рахунках партії, що є порушенням частини дванадцятої статті 17 ЗУ "Про політичні патрії в Україні" та підпункту 2 пункту 10 розліду ІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру затверджекного рішенням національного агенства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 №2.
Тамким чином, керівник політичної партії УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ ЧЕСТІ, БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ ТА ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ ОСОБА_4 вчинив порушення встановленого порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, відповідальність за яке передбачена ст. 212 21 КУпАП.
ОСОБА_4 в судове засідання з'явився, вину у вчиненому ним адміністративному правопорушенні не визнав, та зазначив, що 23.12.2017 року ним було отримано лист НАЗК за №61-07/6923, що датований 05.12.2016 року. Відповідь на який разом з банківськими виписками ним було надіслано до НАЗК 06.01.2017 року рекомендованим листом. Окрім того навів доводи порушення НАЗК процедури складання протоколу про адміністративне правопорушення .
Вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що адміністративний матеріал складений відносно ОСОБА_4 необхідно направити на доопрацювання з наступних підстав.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України).
Відповідно до вимог ст. ст. 254, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушенняпротокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вищевказаних вимог, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення не конкретно зазначено дату та місце вчинення правопорушення. Окрім того до матеріалів справи не долучено лист НАЗК від 05.12.2017 року за №61-07/6923, на який посилається ОСОБА_4
Вказані недоліки позбавляють суд можливості надати оцінку всім обставинам справи та винести законне, мотивоване та обгрунтоване рішення.
Враховуючи зазначене, вважаю за необхідне, протокол про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_4 направити до Національного агентства з питань запобігання корупції, для усунення вищезазначених порушень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212-21,283,284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Направити адміністративний матеріал відносно ОСОБА_4 до Національного агентства з питань запобігання корупції, для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Карабань
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2017 |
Оприлюднено | 20.03.2017 |
Номер документу | 65356497 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Печерський районний суд міста Києва
Карабань В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні