Справа № 681/7/17
УХВАЛА
"20" березня 2017 р.
Полонський районний суд Хмельницької області
в складі головуючого - судді Горщара А.Г.
при секретарі судових засідань ОСОБА_1
з участю прокурора Карпюка А.М., обвинуваченого ОСОБА_2, його захисника ОСОБА_3, потерпілих ОСОБА_4, ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні об'єднане кримінальне провадження № 120162402000000531 від 18.11. 2016 року по обвинуваченню:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, непрацюючого, не одруженого, на утриманні неповнолітня дитина, раніше судимого:
10.02.2015 року Полонським районним судом за ч.1 ст. 190 КК України до 150 годин громадських робіт;
22.02.2016 року Старокостянтинівським районним судом Хмельницької області за ч.1 ст. 213 КК України до одного року обмеження волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбуття покарання з випробуванням із іспитовим строком один рік,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених 3 ст.185, ч. 2 ст. 289 КК України, -
встановив:
10.01. та 26.01.2017 року від Полонського відділу Шепетівської місцевої прокуратури надійшли обвинувальні акти по зазначеному кримінальному провадженню, які ухвалою цього ж суду від 27.02.2017 року об'єднані в одне провадження.
Обвинуваченому ОСОБА_2 в ході досудового розслідування запобіжний захід не обирався.
В ході підготовчого засідання прокурор зазначив, що на його думку є підстави для призначення об'єднаного кримінального провадження до судового розгляду та заявив клопотання про виклик свідків обвинувачення, а також про обрання обвинуваченому запобіжного заходу у виді тримання під вартою із мотивів, що ОСОБА_2 раніше неодноразово судимий, вчинив тяжкі злочини під час іспитового строку, а тому існує ризик вчинення ним інших кримінальних правопорушень.
Обвинувачений та його адвокат ОСОБА_3 щодо призначення кримінального провадження до розгляду не заперечили, однак не погодились з клопотанням прокурора про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, та просили обрати більш м'якший запобіжний захід, зокрема особисте зобов'язання.
Заслухавши думки учасників судового розгляду, суд зазначає про таке.
Обвинувальні акти складені та відповідають вимогам КПК України, а тому підстав для їх повернення суд не вбачає.
Клопотання прокурора про виклик свідків, та обрання обвинуваченому запобіжного заходу у виді тримання під вартою, на думку суду, підлягає задоволенню.
Згідно кримінального провадження ОСОБА_2 обвинувачується у скоєнні в період іспитового строку трьох епізодів тяжких злочинів.
Вказана обставина обґрунтовано свідчить, що обвинувачений може продовжувати злочинну діяльність та вчинити інші злочини, а тому є наявний ризик, який дає підстави для обрання ОСОБА_2 запобіжного заходу.
Приймаючи до уваги тяжкість покарання, що загрожує обвинуваченому у разі визнання його винуватим у інкримінованих кримінальних правопорушенях, відсутність у ОСОБА_2 офіційного, постійного місця роботи, міцних соціальних зв`язків, а тому на думку суду обвинуваченому слід обрати запобіжний захід у виді тримання під вартою, оскільки більш м'які запобіжні заходи, не зможуть запобігти згаданому ризику.
При цьому, відповідно до ч.3 ст.183 КПК України суд, з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану обвинуваченого, а також існуючих ризику, визначає розмір застави, достатньої для забезпечення виконання обов'язків, визначених статтею 194 КПК України, у сумі 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Приймаючи до уваги, що судом не встановлено підстав для прийняття рішень, передбачених пунктами 1-4 ч.3 ст.314 КПК України, тому слід призначити судовий розгляд зазначеного обвинувального акта.
Судовий розгляд відповідно до ст.31 КПК України необхідно здійснювати професійним суддею одноособово.
Оскільки відсутні підстави передбачені пунктами 1-5 ч.2 ст.27 КПК України, тому розгляд кримінального провадження слід проводити у відкритому судовому засіданні.
Керуючись наведеним та ст.ст.176-178, 182, 183, 194, 196, 197, 331, 314-316 КПК України суд, -
постановив:
Призначити судовий розгляд зазначеного кримінального провадження, на 28 березня 2017 року о 11:00 години в приміщенні Полонського районного суду, який здійснювати суддею одноособово у відкритому засіданні.
На судовий розгляд викликати прокурора, обвинуваченого, його захисника ОСОБА_3, потерпілих та свідків обвинувачення.
ОСОБА_2 обрати запобіжний захід у виді ТРИМАННЯ ПІД ВАРТОЮ.
Визначити заставу - 50 (вісімдемят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить суму 80 000 (вісімдесят тисяч) грн. Вказаний розмір застави обвинувачений або заставодавець мають право внести у будь-який момент.
У разі внесення застави покласти на ОСОБА_2 згідно із ч.5 ст.194 КПК України з моменту звільнення з-під варти наступні обов'язки: 1) прибувати до суду за кожною вимогою; 2) не відлучатися за межі Полонського району без дозволу суду; 3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання.
Роз'яснити, що у разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також, якщо обвинувачений порушив покладені на нього зазначені обов'язки, застава звертається в дохід держави.
Строк дії ухвали в частині обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою визначити до 18 травня 2017 року.
Суддя:
Суд | Полонський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2017 |
Оприлюднено | 22.03.2017 |
Номер документу | 65405289 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Полонський районний суд Хмельницької області
Горщар А. Г.
Кримінальне
Полонський районний суд Хмельницької області
Горщар А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні