У Х В А Л А
22.03.2017 Справа №607/3619/17
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Сливка Л.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 співвласників багатоквартирного будинку «Магія затишку» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 співвласників багатоквартирного будинку «Магія затишку» звернувся до суду із позовною заявою до відповідачки ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в розмірі 6492, 46 гривень.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя приходить до висновку, що даний позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України.
Вимогами ч. 5 ст. 119 ЦПК України встановлено, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно п.п. 1 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви, яка подана юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не менше 1600 гривень.
Однак, як вбачається із платіжного доручення №81 виданого ПАТ КБ «ПриватБанк» за подання вказаної позовної заяви позивачем сплачено лише 1378 гривень судового збору. Таким чином, судовий збір не сплачено в повному обсязі.
Відповідно до ст. 119 ЦПК України позовна заява має містити відомості, передбачені пунктами 1-7 частини другої зазначеної статті, та відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
Вимогами п. 5-6 ч.2 ст.119 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Всупереч вказаних вимог закону, позивачем не конкретизовано мотивувальну частину позовної заяви, не чітко викладені обставин на обґрунтування своїх вимог та не зазначено доказів, на підтвердження викладеного.
Зокрема, в позовній заяві позивач лише констатував, що станом на 01 листопада 2016 року заборгованість відповідача складає 6492, 46 гривень, однак, не зазначено, з якого часу (календарної дати) виникла заборгованість та з якої суми заборгованості проведено її розрахунок.
При цьому, позивач покликається на те, що розрахунок додається, однак, згідно вимог п. 5-6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину повинні міститися саме у змісті позовної заяви.
Згідно з п. 7 Постанови № 2 Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» позовна заява за змістом повинна відповідати вимогам статті 119 ЦПК. У зв'язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені конкретні обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Крім цього, відповідно до вимог ч. 3 ст. 119 ЦПК України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
Натомість подана позовна заява не містить дати її подання.
Також позивачу слід конкретизувати прохальну частину позовної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи вищенаведені обставини, суддя вважає, що дану позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу п'ятиденний термін з дня отримання копії ухвали суду для усунення вказаних недоліків.
З огляду на зазначене, позивачу слід сплатити судовий збір у встановленому законом розмірі та надати викладену у новій редакції позовну заяву із викладом обставин, зазначених у вказаній ухвалі.
Судовий збір сплатити за наступними реквізитами рахунку та оригінал квитанції про оплату подати до суду у вищевказаний строк:
розрахунковий рахунок: 31212206700002, код одержувача: 37977726; банк одержувача ГУДКC України в Тернопільській області; одержувач УК м. Тернопіль/м. Тернопіль/22030001, код бюджетної класифікації 22030001; МФО 838012 призначення платежу - судовий збір за позовом ОСОБА_1 співвласників багатоквартирного будинку «Магія затишку» , код 02886692, пункт 1.5.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 119, 121 Цивцльного процесуального кодексу України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 співвласників багатоквартирного будинку «Магія затишку» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - залишити без руху, надавши позивачеві термін протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду для усунення вказаних недоліків.
У випадку невиконання вказаних вимог у встановлений строк, заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Головуючий суддяОСОБА_3
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2017 |
Оприлюднено | 27.03.2017 |
Номер документу | 65485576 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Сливка Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні