Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський завод промислової оснастки", м. Дніпро, Індустріальний район, вул. Щербини, 5-а

про визнання банкрутом

СУТЬ СПРАВИ:

Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський завод промислової оснастки", м. Дніпро, Індустріальний район, вул. Щербини, 5-а перебуває на стадії ліквідації.

Ухвалою від 16.06.2016р. припинено повноваження арбітражного керуючого Алексєєвої І.О., як ліквідатора банкрута, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Сірошенко Олександра Федоровича, свідоцтво №991 від 29.05.2013р. (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

До суду надійшло клопотання ліквідатора про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора за період з 14.01.2011р. по 29.02.2016р. та стягнення оплати послуг й відшкодування витрат за рахунок кредиторів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно дно із пунктом 1-1 Прикінцевих та перехідних положень (Х розділ) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон) (в редакції, що діє з 19.01.2013 року) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

Оскільки провадження у даній справі було порушено 23.01.2012р., то при розгляді справи судом застосовуються норми Закону в редакції, що діяла станом на 18.01.2013 року.

Відповідно до статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно з частиною 1 статті 5 Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ст. 3-1 Закону арбітражний керуючий має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом.

Арбітражні керуючі, виходячи із змісту законодавства про банкрутство, мають право на оплату своїх послуг, тобто діють як суб'єкти цивільних, господарських правовідносин, а їх діяльність є підприємницькою.

Частиною 10 статті 3-1 Закону про банкрутство передбачено, що оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

У випадку, коли оплата послуг арбітражного керуючого здійснюється не за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, чи коштів, одержаних в результаті виробничої діяльності боржника, то така оплата повинна здійснюватись за рахунок коштів кредиторів.

У відповідності до частини 12 статті 3-1 Закону оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не передбачено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

За змістом частини 14 статті 3-1 Закону за результатами проведеної процедури банкрутства арбітражний керуючий зобов'язаний подати звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого. Такий звіт затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. За відсутності комітету кредиторів звіт арбітражного керуючого про оплату його послуг повинен затверджуватись в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури.

Закон покладає обов'язок ініціюючого кредитора оплатити послуги арбітражного керуючого з моменту призначення до винесення постанови про визнання боржника банкрутом (у випадку призначення розпорядника майна в момент порушення провадження у справі). В подальшому кредитори (комітет кредиторів) повинні прийняти рішення про утворення фонду для оплати послуг та покриття витрат арбітражного керуючого (ліквідатора) за відсутності активів боржника.

Оскільки провадження у даній справі здійснюється за спрощеною процедурою банкрутства відсутнього боржника (стаття 52 Закону), яка не передбачає обов'язкового створення комітету кредиторів, то в даному випадку суд має право самостійно встановити і затвердити розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, який виконує обов'язки ліквідатора боржника.

Таким чином, за відсутності виробничої діяльності боржника, не виявленням у нього майна та за відсутності рішення комітету кредиторів у даній справі щодо розподілу між кредиторами витрат на оплату послуг ліквідатора у справі про банкрутство, відшкодування вказаних витрат має бути покладено на всіх виявлених кредиторів у такій справі - пропорційно визнаних вимог кожного з них.

При цьому, законодавець не ставить вказаний порядок розподілу витрат на оплату послуг ліквідатора в залежність від майнового стану кожного кредитора у справі про банкрутство відсутнього боржника, правового статусу кредитора (особа, заснована на приватній чи державній формі власності, державний орган, громадська організація тощо), а також від джерел фінансування того чи іншого кредитора.

Скарг на дії ліквідатора про невиконання або неналежне виконання ним обов'язків кредитори не звертались.

Розмір оплати послуг ліквідатора Сірошенко О.Ф. за період з 16.06.2016р. по 21.03.2017р. складає 35076,22грн., та витрати за період з 16.06.2016р. по 21.03.2017р. у розмірі 1592,40грн.

Витрати арбітражного керуючого Сірошенко О.Ф. під час виконання обов'язків ліквідатора банкрута підтверджується товарними чеками, фіскальними чеками за період з 16.06.2016р. по 21.03.2017р.

Ліквідатором частково оплату послуг у розмірі 12910,70грн. отримано за рахунок наявних коштів на рахунку боржника.

Заперечень щодо задоволення клопотання арбітражного керуючого Сірошенко О.Ф. до суду не надійшло.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне затвердити оплату послуг ліквідатора в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання обов'язків ліквідатора банкрута; затвердити звіт арбітражного керуючого про нарахування та виплату грошової винагороди за період з 16.06.2016р. по 21.03.2017р. в розмірі 35076,22грн., та витрати за період з 16.06.2016р. по 21.03.2017р. у розмірі 1592,40грн. за рахунок кредиторів пропорційно задоволеним вимогам, а саме

1. ПАТ "Норинський щебзавод" - 99,21 % від грошових вимог - 23570,23грн.

2. Лівобережна об'єднана ДПІ м. Дніпропетровська - 0,79% від грошових вимог - 187,71грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання арбітражного керуючого Сірошенко О.Ф. №02-01/1/4 від 31.01.2017р. задовольнити.

Затвердити оплату послуг арбітражного керуючого Сірошенко Олександра Федоровича, свідоцтво №991 від 29.05.2013р. (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за час виконання обов'язків ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський завод промислової оснастки", м. Дніпро, Індустріальний район, вул. Щербини, 5-а в розмірі двох мінімальних заробітних за кожний мвісяць виконання обов'язків ліквідатора банкрута.

Затвердити звіт про оплату послуг арбітражного керуючого Сірошенко Олександра Федоровича, свідоцтво №991 від 29.05.2013р. (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за час виконання обов'язків ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський завод промислової оснастки", м. Дніпро, Індустріальний район, вул. Щербини, 5-а) за період з 16.06.2016р. по 21.03.2017р. в розмірі 35076,22грн.

Затвердити звіт про відшкодування витрат арбітражного керуючого Сірошенко Олександра Федоровича, свідоцтво №991 від 29.05.2013р. (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за час виконання обов'язків ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський завод промислової оснастки", м. Дніпро, Індустріальний район, вул. Щербини, 5-а) за період з 16.06.2016р. по 21.03.2017р. в розмірі 1592,40грн.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Норинський щебзавод" (11154, Житомирська обл., Овруцький район, с. Норинськ, вул. Шкільна, 16; код ЄДРПОУ 04865033) на користь арбітражного керуючого Сірошенка Олександра Федоровича, свідоцтво №991 від 29.05.2013р. (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 23570,23грн. (двадцять три тисячі п'ятсот сімдесят грн. 23 коп.) оплати послуг та витрат ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський завод промислової оснастки", м. Дніпро, Індустріальний район, вул. Щербини, 5-а) за період з 16.06.2016р. по 21.03.2017р.

Стягнути з Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпра Головного управляння ДФС у Дніпропетровській області (49000, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, пр. Слобожанський, будинок 95 А; код ЄДРПОУ 39499924) на користь арбітражного керуючого Сірошенка Олександра Федоровича, свідоцтво №991 від 29.05.2013р. (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 187,70 грн. (сто вісімдесят сім грн. 70 коп.) оплату послуг та витрат ліквідатора ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський завод промислової оснастки", м. Дніпро, Індустріальний район, вул. Щербини, 5-а) за період з 16.06.2016р. по 21.03.2017р.

Суддя Д.М. Полєв

Дата ухвалення рішення21.03.2017
Оприлюднено29.03.2017
Номер документу65508326
СудочинствоГосподарське
Сутьоплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора за період з 14.01.2011р. по 29.02.2016р. та стягнення оплати послуг й відшкодування витрат за рахунок кредиторів. Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора, суд