Ухвала
від 24.03.2017 по справі 333/8670/13-ц
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу Справа №

Апеляційний суд Запорізької області

Справа № 22-ц/778/1385/17 Суддя першої інстанції: Варнавська Л.О.

Є.У. №333/8670/13 Суддя-доповідач: Кочеткова І.В.

У Х В А Л А

24 березня 2017 року м. Запоріжжя

Суддя апеляційного суду Запорізької області Кочеткова І.В. при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 22 серпня 2016 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства Перший український міжнародний банк до ОСОБА_2 про стягнення заборгованності за кредитним договором,

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 22 серпня 2016 року позов задоволено.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, ОСОБА_2 подав 09 лютого 2017 року апеляційну скаргу.

Ухвалою судді апеляційного суду Запорізької області від 16 лютого 2017 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 22 серпня 2016 року залишено без руху для зверення з заявою про поновлення строку з зазначенням поважності причин його пропуску, та направлення до апеляційного суду Запорізької області оригіналу квитанції про сплату на належний розрахунковий рахунок судового збору в розмірі 1203,90 грн.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 зазначив адресу свого місця проживання: АДРЕСА_1

На вказану адресу була направлена копія ухвали апеляційного судду від 16 лютого 2017 року.

23 березня 2017 року копія ухвали судді апеляційного суду Запорізької області від 16.02.2017 року повернута до суду з відміткою поштового відділення За закінченням терміну зберігання , та зазначено, що що про надходження рекомендованої кореспонденції ОСОБА_2 повідомлялося по телефону 20.02.2017 року, однак листа отримано не було.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, що ухвалою апеляційного суду Запорізької області від 01.02.2017 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 22 серпня 2016 року визнана неподаною та повернуто апелянту.

Не зважаючи на зазначені недоліки, ОСОБА_2 знову звернувся з апеляційною скаргою в порушення вимог, передбачених ст. 294 ЦПК України.

Згідно з ч. 5 ст. 74 ЦПК України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається: фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

ОСОБА_2 заяву про зміну місця проживання або місцезнаходження до суду не подавав та не повідомляв про наявність будь-яких обставин, що перешкоджають йому отримати копії процесуальних документів за зазначеною нею адресою та виконати дії щодо усунення недоліків апеляційної скарги.

Згідно з ст.ст. 5,10,11 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах рівності сторін, змагальності та диспозитивності.

У відповідності до ст.11, ч.3 ст.27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки і разом з тим, з огляду на принцип диспозитивності у цивільному судочинстві сторони розпоряджаються процесуальними правами на свій розсуд.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною правової системи України, кожна особа має право на справедливий судовий розгляд цивільної справи. Це право включає в себе доступність до правосуддя, у тому числі доступність до апеляційного оскарження судового рішення. Право на апеляційне оскарження судових рішень закріплено і в ст. 129 Конституції України.

В той же час, практика Європейського суду з прав людини під час застосування цієї Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду виходить з того, що кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури і вимоги про необхідність сплати судових витрат не є обмеженням права доступу до суду при забезпеченні належного балансу між інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справ, з однієї сторони, та інтересами позивача (заявника) щодо можливості звернення до суду, з - іншої.

Окрім того, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі за його участю, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Апеляційна скарга ОСОБА_2 подана 09 лютого 2017 р., зазначена справа в апеляційний суд надійшла 15 лютого 2017 р.

У виконання вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, з метою забезпечення права ОСОБА_2 на апеляційний розгляд справи та забезпечення справедливої процедури апеляційним судом вичерпані передбачені ЦПК України заходи щодо повідомлення ОСОБА_2 про недоліки його апеляційної скарги та необхідність їх усунення.

Проте, звернувшись до суду з апеляційною скаргою, ОСОБА_2 тривалий час безпідставно не цікавиться рухом справи, не отримує кореспонденцію з суду та без поважних причин не користується своїми процесуальними правами та не виконує процесуальні обов'язки, визначені ст. ст. 27, 31 ЦПК України.

Таким чином, в діях ОСОБА_2 вбачається зловживання процесуальними правами та ухилення від виконання вимог суду.

Оскільки ОСОБА_2 не сплатила суму судового збору, його апеляційна скарга на рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 22 серпня 2016 року на підставі ч. 2 ст. 121, ч. 2 ст. 297 ЦПК України визнається неподаною та повертається заявнику.

Керуючись ст.ст. 121,297 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 22 серпня 2016 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства Перший український міжнародний банк до ОСОБА_2 про стягнення заборгованності за кредитним договором - визнати неподаною та повернути ОСОБА_2

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Суддя: І.В. Кочеткова

СудАпеляційний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення24.03.2017
Оприлюднено30.03.2017
Номер документу65529615
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —333/8670/13-ц

Ухвала від 24.03.2017

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Кочеткова І. В.

Ухвала від 16.02.2017

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Кочеткова І. В.

Ухвала від 01.02.2017

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Дашковська А. В.

Ухвала від 21.12.2016

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Дашковська А. В.

Ухвала від 29.11.2016

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Осоцький І. І.

Ухвала від 17.10.2016

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Осоцький І. І.

Ухвала від 12.09.2016

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Осоцький І. І.

Рішення від 22.08.2016

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 13.07.2016

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Маловічко С. В.

Ухвала від 29.04.2016

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Трофимова Д. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні