Справа № 282/17/17
Провадження № 2/282/35/17
У Х В А Л А
Іменем України
28 березня 2017 року смт.Любар
Любарський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого-судді: П.І. Гуцала
при секретарі судових засідань: ОСОБА_1
за участю позивача: ОСОБА_2
представника позивача: ОСОБА_3
представника відповідача: ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до приватної Агрофірми Гізівщина про визнання додаткової угоди від 01.07.2015 року про внесення змін та доповнень до договору оренди землі недійсною,-
В С Т А Н О В И В:
05 січня 2017 року ОСОБА_2, звернулась до суду з позовною заявою до приватної Агрофірми Гізівщина про визнання додаткової угоди від 01.07.2015 року про внесення змін та доповнень до договору оренди землі недійсною.
У судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про призначення по справі почеркознавчої експертизи на вирішення якої поставити запитання: чи належить наявний в додатковій угоді від 01.07.2015 року про внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки від 01.07.2007 року, кадастровий номер № 1823182900:01:001:0015, яка укладена між ПП Агрофірма Гізівщина з однієї сторони та ОСОБА_2 з другої сторони, наявний підпис орендодавця - ОСОБА_2. Проведення експертизи просить доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.
Позивач у судовому засіданні клопотання підтримала та просила суд його задовольнити.
Представник відповідача у судовому засідання позов не визнав, проти призначення експертизи не заперечував, але подав клопотання у якому просив додатково поставити на вирішення експерту чи виконано підпис від імені ОСОБА_2, її донькою ОСОБА_5
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 143 ЦПК України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом. При цьому суд має мотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 10 ЦПК України, суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджує про наслідки вчинення або не вчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається з позовної заяви на вирішення суду ставиться питання про визнання додаткової угоди від 01.07.2015 року про внесення змін та доповнень до договору оренди землі недійсною.
У свою чергу представник відповідача на вирішення експертизи просить поставити питання чи виконано підпис від імені ОСОБА_2, її донькою ОСОБА_5
Разом з тим, представником відповідача не надано будь яких даних про дану особу, та мотивів які дають підстави вважати, що саме цією особою виконано підпис. Саме тому, суд вважає, що дане питання слід відхилити.
На підставі вищевикладеного суд вважає, що з метою з'ясування обставин, що мають істотне значення для справи та потребують спеціальних знань необхідно призначити по справі почеркознавчу експертизу, а провадження по справі зупинити.
Згідно до ч. 2 ст. 86 ЦПК України, кошти на оплату судової експертизи вносяться стороною, яка заявила клопотання про проведення експертизи. Якщо клопотання про проведення експертизи заявлено обома сторонами, витрати на її оплату несуть обидві сторони порівну. У разі неоплати судової експертизи у встановлений судом строк суд скасовує ухвалу про призначення судової експертизи.
В даному випадку клопотання про призначення експертизи заявлено представником позивача, саме тому суд вважає, що витрати на її проведення слід покласти на позивача.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 10, 54, 86, 143, 144, 146, 202, 293, 294 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити повністю.
Призначити по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до приватної Агрофірми Гізівщина про визнання додаткової угоди від 01.07.2015 року про внесення змін та доповнень до договору оренди землі недійсною почеркознавчу експертизу проведення якої доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (03057, вул. Смоленська, 6, м. Київ).
На вирішення експертизи поставити наступні запитання:
1.Чи належить наявний в додатковій угоді від 01.07.2015 року про внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки від 01.07.2007 року, кадастровий номер № 1823182900:01:001:0015, яка укладена між ПП Агрофірма Гізівщина з однієї сторони та ОСОБА_2 з другої сторони, наявний підпис орендодавця - ОСОБА_2 ?
Витрати за проведення почеркознавчої експертизи покласти на позивача.
Копію ухвали направити експерту.
Зобовязати ОСОБА_2 надати Любарському районному суду Житомирської області вільні та експериментальні зразки підпису.
Надати експертам оригінал додаткової угоди про внесення змін та доповнень до договору оренди землі від 01 липня 2015 року .
Направити експертам матеріали цивільної справи № 282/17/17 за позовом ОСОБА_2 до приватної Агрофірми Гізівщина про визнання додаткової угоди від 01.07.2015 року про внесення змін та доповнень до договору оренди землі недійсною.
Попередити експерта, що за завідомо неправдивий висновок або за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків експерт несе кримінальну відповідальність, а за невиконання інших обов'язків - відповідальність, встановлену законом.
Попередити учасників, які беруть участь у справі, що у разі ухилення від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
На час проведення почеркознавчої експертизи зупинити провадження по справі.
Ухвала суду в частині зупинення провадження може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Любарський районний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. В іншій частині ухвала суду є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя П. І. Гуцал
Суд | Любарський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2017 |
Оприлюднено | 31.03.2017 |
Номер документу | 65554653 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Любарський районний суд Житомирської області
Гуцал П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні