Красилівський районний суд Хмельницької області
м. Красилів, вул. Булаєнка, 4, 31000, (03855) 4-34-75
Справа № 1-165/10
ПОСТАНОВА
іменем України
27 жовтня 2010 року Суддя Красилівського районного суду Красняк В.І.,
при секретарі Басистій Т.В., з участю прокурора Шибінського В.Ф., адвоката ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Красилові кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3,кімната №29, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, на утриманні якого перебуває двоє малолітніх дітей, не судимого, не військовозобов'язаного, інваліда 1-ї групи, в скоєні злочину, передбаченого ст. 263 ч.І КК України,
встановив:
в гаражі в будинковолодінні своєї бабусі ОСОБА_3 в с. Велика Салиха Красилівського району Хмельницької області ОСОБА_2 зберігав запалювальну трубку ЗТП-ЗОО (капсуль-детонатор № 8А - засіб підриву, вогнепровідний шнур ОШП - засіб підриву), запалювальну трубку (капсуль-детонатор № 8А - засіб підриву, вогнепровідний шнур ОШП - засіб підриву), які відносяться до боєприпасів, і пластичну вибухову речовину (пластит), яка відноситься до бризантних вибухових речовин нормальної потужності, які приніс туди його покійний батько ОСОБА_4. 31.01.2010 року близько 02 години ОСОБА_2, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, з метою знищення вказаних предметів, переніс їх з приміщення вказаного гаража на поле поблизу села Велика Салила Красилівського району, де їх підірвав. Внаслідок вибуху, що стався при цьому, ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження у вигляді поєднаної комбінованої мінно-вибухової травми з ампутацією кистей обох рук на рівні променево- зап'ясних суглобів; забоєм головного мозку середнього ступеня тяжкості з вогнищем забою в правій тім'яній ділянці, закритим переломом латеральної стінки правої гайморової пазухи; локальним опіком м'яких тканин обличчя і шиї 1-2-го ступеня на площі 5% загальної площі тіла, термічним опіком рогівки обох очей та слизових оболонок 1-2-го ступеню, баротравмою обох вух з розвитком двобічної гострої після- травматичної нейросенсорної приглухуватості важкого ступеня, крововиливами і набряком м'яких тканин обличчя, крововиливами під кон'юнктиви обох очей, множинними саднами шкіри обличчя, шиї, передньої поверхні грудної клітки, поверхневими ранами м'яких тканин обох стегон, ранами м'яких тканин підборіддя та лівої щоки, що призвели до розвитку травматичного шоку, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень , що спричинили розлад здоров'я, пов'язаний зі стійкою втратою працездатності не менш ніж ні одну третину (ампутація кистей обох рук на рівні променево-зап'ясних суглобів); тілесних ушкоджень середньої тяжкості , що спричини тривалий розлад здоров'я (забій головного мозку середнього ступеня тяжкості з вогнищем забою в правій тім'яній ділянці, закритий перелом латеральної стінки правої гайморової пазухи; локальний опік м'яких тканин обличчя і шиї 1-2-го ступеня на площі 5% загальної площі тіла, термічним опіком рогівки обох очей та слизових оболонок 1 -2-го ступеню, баротравмою обох вух з розвитком двобічної гострої після-
2
травматичної нейросенсорної приглухуватості важкого ступеня, крововиливами і набряком м'яких тканин обличчя, крововиливами під коп'юктиви обох очей, множинними саднами шкіри обличчя, шиї, рани м'яких тканин підборіддя та лівої щоки); легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я (множинні садна шкіри обличчя, шиї, передньої поверхні грудної клітки, поверхневій рани м'яких тканин обох стегон).
На місці вибуху було виявлено та вилучено частину запалювальної трубки ЗТП- 300 (капсуль-детонатор № 8А - засіб підриву, вогнепровідний шнур ОШП - засіб підриву), запалювальну трубку (капсуль-детонатор № 8А - засіб підриву, вогнепровідний шнур ОШП - засіб підриву), пластичну вибухову речовину (пластит). Згідно висновку експерта НДЕКЦ при УМВС України в Хмельницькій області № ЗІВ (836) від 15.09.2010 року частина запалювальної трубки ЗТП-ЗОО та частина запалювальної труб-ки є засобами підриву; пластична вибухова речовина (пластит), відноситься до бризантних вибухових речовин нормальної потужності.
Згідно висновку експертів НДЕКЦ при УМВС України в Хмельницькій області 648 від 28.07.2010 року при дослідженні особистих речей - штанів та кофти, в які був одягнений ОСОБА_2, виявлено залишки продуктів вибуху - залишки вибухової речовини ( гексоген ) та продукти вибухового перетворення (нітріт - іони ).
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину в скоєні за вказаних обставин злочину, передбаченого ст.263 ч.І КК України визнав повністю і пояснив, що вищевказані боєприпаси та вибухова речовина залишилися в гаражі після його батька ОСОБА_4, який помер 31.08.2000 року, і він знав, що вони там зберігаються. 31.01.2010 року він вирішив їх знищити. Для цього взяв вибухові речовини і бойові припаси з гаража з собою в поле. Коли намагався їх знищити, стався вибух, від якого він отримав тілесні ушкодження, став інвалідом 1-ї групи. Щиро розкаюється в скоєному.
В процесі розгляду справи адвокатом ОСОБА_2 ОСОБА_1 було заявлено клопотання про закриття кримінальної справи та про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності в зв'язку з тим, що підсудний перестав бути суспільно небезпечним.
Вислухавши думку учасників процесу, висновок прокурора , який підтримав клопотання, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню наступних підстав.
Статтею 48 КК України передбачена можливість звільнення від кримінальної відповідальності особи, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, якщо буде визнано, що на час розслідування або розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.
Відповідно до вимог ст. 7 КПК України суд вправі звільнити підсудного від кримінальної відповідальності, коли буде визнано, що на час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене особою діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.
За наявності підстав, зазначених у статті 48 Кримінального кодексу України, у справах, які надійшли до суду з обвинувальним висновком, суд у судовому засіданні виносить постанову про закриття справи.
С.А. вперше вчинив злочин середньої тяжкості. Під час вчинення злочину він був здоровим і працездатним, проходив військову службу. Про зміну обстановки на час розгляду справи в суді свідчить те, що тепер ОСОБА_2 є пенсіонером, інвалідом 1-ї групи, в якого відсутні кісті обох рук. На його утриманні перебуває двоє малолітніх дітей. ОСОБА_2 характеризується виключно позитивно по місцю проживання, щиро розкаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю злочину, в
зв'язку з бездоганною поведінкою не потребує застосування покарання, втратив суспільну небезпечність.
З викладених підстав суд вважає за можливе внаслідок зміни обстановки кримінальну справу провадженням закрити, а ОСОБА_2, як особу, яка перестала бути суспільно небезпечною, звільнити від кримінальної відповідальності, яка передбачена ст. 263 ч.І КК України.
З підсудного підлягають стягненню судові витрати за проведення судової експертизи вибухових речовин в сумі 361,20 гривень, та судової вибухотехнічної експертизи в сумі 1391,90 гривень.
Речові докази у справі, враховуючи вимоги ст. 81 ч.І п.З КПК України, підлягають знищенню.
Керуючись ст. 48 КК України ст.ст.7, 7і , 248,282 КПК України , суд
постановив:
Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2 в вчиненні злочину, передбаченого ч.І ст. 263 КК України, провадженням закрити. ОСОБА_2 звільнити від кримінальної відповідальності в зв'язку з тим, що на час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки він перестав бути суспільно небезпечною особою.
Обрану ОСОБА_2 міру запобіжного заходу в вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання скасувати.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Хмельницькій області (розрахунковий рахунок 31258272210321, МФО 815013, код 25575309: банк Управління Державного казначейства у Хмельницькій області
-призначення платежу: („за дослідження - „7» ) судові витрати за проведення судової експертизи вибухових речовин в сумі 361 (триста шістдесят одну) гривню 20 копійок;
-призначення платежу: („за дослідження - „15» ) судові витрати за проведення судової вибухотехнічної експертизи в сумі 1391 (одну тисячу триста дев'яносто одну) гривню 90 копійок.
Речові докази по справі: запальничку, кофту та штани, які знаходяться на зберіганні в камері схову Красилівського РВ УМВС України, знищити.
На постанову протягом семи діб з дня її винесення сторони через Красилівський районний суд можуть подати апеляції до апеляційного суду Хмельницької області.
Суддя
Суд | Красилівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2010 |
Оприлюднено | 03.04.2017 |
Номер документу | 65620543 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Красилівський районний суд Хмельницької області
КРАСНЯК В. І.
Кримінальне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Криницький Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні