ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про поновлення провадження у справі
31.03.2017Справа № 910/17948/16
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Амікс-Сервіс" доТовариства з обмеженою відповідальністю "Будівельно-консалтингова фірма "Граніт" третя особа,яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "Амікс-Комплекс" простягнення 29 721, 32 грн. Суддя Підченко Ю.О. без виклику представників сторін:
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Амікс-Сервіс" (далі - позивач, ТОВ "Амікс-Сервіс") звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельно-консалтингова фірма "Граніт" (далі - відповідач, ТОВ "БКФ "Граніт") про стягнення заборгованості за виконані роботи за Договором підряду № 14/05-14-Б у розмірі 29 721, 32 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.10.2016 р. порушено провадження у справі № 910/17948/16, розгляд справи призначено на 21.10.2016 р. та залучено до участі у справі, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Амікс-Комплекс" (далі - третя особа, ТОВ "Амікс-Комплекс").
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.11.2016 р. на підставі ст. 41 Господарського процесуального кодексу України по справі № 910/17948/16 призначено судову будівельно-технічну експертизу проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (03680 м. Київ, вул. Смоленська, 6).
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.11.2016 р. провадження у справі № 910/17948/16 зупинено до проведення Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз судової будівельно-технічної експертизи та отримання висновку експерта.
30.03.2017 р. через відділ діловодства суду (канцелярія) надійшло клопотання експерта Грішкової Л.М, про надання матеріалів, необхідних для проведення експертизи, в якому експерт просить суд:
- повідомити сторони у справі про необхідність бути присутніми 13.04.2017 оку з 11-ї години під час проведення обстеження об'єкту дослідження, а саме: "Будівництво багатоповерхового житлового будинку по вул. Білоруська, 36-А в Шевченківському районі . Києва" та узгодження з експертом організацію його прибуття з експертної установи (м. Київ, вул. Смоленська, 6, тел.. 200-29-17, 067 446 8338), безперешкодний доступ до об'єкта, а також належні умови для його роботи.
Враховуючи надходження зазначеного клопотання, судом вирішено поновити провадження у справі та розглянути його по суті.
При цьому, суд враховує, що приписи Господарського процесуального кодексу України не визначають порядку вирішення питання щодо розгляду клопотань судових експертів про надання додаткових матеріалів та забезпечення доступу до об'єкта дослідження, - лише за участю представників учасників судового процесу, а тому суд вважає за можливе з метою забезпечення проведення призначеної у справі судової експертизи протягом розумного строку, - розглянути вказане клопотання без виклику учасників судового процесу.
Так, відповідно до пункту 2.3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 р. №53/5, визначено, що експерту заборонено самостійно збирати матеріали, які підлягають дослідженню, а також вибирати вихідні дані для проведення експертизи, якщо вони відображені в наданих йому матеріалах неоднозначно.
Згідно до п. 3.9. р. 3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.98 № 53/5 , якщо необхідно провести експертизу (дослідження) на місці події або огляд об'єкта за його місцезнаходженням, орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта) (замовив(ла) дослідження), повинен(на) забезпечити прибуття експерта, безперешкодний доступ до об'єкта, а також належні умови для його роботи, а в разі потреби викликати учасників процесу або інших осіб. У разі неявки осіб чи їх законних представників, що викликалися, у визначений час на місце події або огляду об'єкта дослідження (огляд) проводиться без їх участі, про що зазначається у висновку.
У господарському судочинстві до таких матеріалів відносяться речові та письмові докази. Отже, судового експерта не наділено повноваженнями для пошуку та витребування речових або письмових доказів. Винятком є випадки, коли у процесі дослідження наданого у встановленому порядку для проведення експертизи об'єкта експерт виявляє інші об'єкти, стосовно яких йому не були поставлені питання або дослідження яких відноситься до компетенції експертів іншої спеціальності (спеціальностей): у такому випадку експерт вправі зафіксувати ці об'єкти, відокремити їх від основного об'єкта (якщо це не пов'язано з пошкодженням або знищенням об'єкта), описати їх у висновку та приєднати їх до матеріалів експертизи.
У разі коли для вирішення поставлених перед експертом питань йому необхідні додаткові матеріали (документи, зразки тощо) він з огляду на положення частини четвертої статті 31 ГПК вправі просити господарський суд про їх надання. Водночас законом не передбачено повноважень судового експерта щодо витребування та одержання додаткових матеріалів безпосередньо від учасників судового процесу. Тому господарський суд не може покладати на останніх обов'язок надавати додаткові матеріали безпосередньо експертові на його вимогу.
Відповідно до абзацу п'ятого п. 11 Постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" №4 від 23.03.2012 р., клопотання судового експерта про надання додаткових матеріалів розглядається господарським судом після поновлення провадження у справі за необхідності для розгляду такого клопотання суд може витребувати матеріали справи з експертної установи, а також повідомити учасників судового процесу про час і місце проведення відповідного судового засідання.
У відповідності до ч. 3 ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд має створювати сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, в тому числі й шляхом витребування доказів на підставі поданого стороною або прокурором клопотання (ст. 38 Господарського процесуального кодексу України ).
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про задоволення клопотання експерта Грішкової Л.М.. та вирішив зобов'язати сторін:
- бути присутніми 13.04.2017 оку з 11-ї години під час проведення обстеження об'єкту дослідження, а саме: "Будівництво багатоповерхового житлового будинку по вул. Білоруська, 36-А в Шевченківському районі . Києва";
- узгодити з експертом організацію його прибуття з експертної установи (м. Київ, вул. Смоленська, 6, тел.. 200-29-17, 067 446 8338);
- забезпечити безперешкодний доступ до об'єкта, а також належні умови для роботи експерта.
Також, в Рекомендаціях R (84) 5 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно принципів цивільного судочинства, що направлені на удосконалення судової системи, наголошується на тому, що суд повинен, принаймні в ході попереднього засідання, а якщо можливо, і протягом всього розгляду, відігравати активну роль у забезпеченні швидкого судового розгляду, поважаючи при цьому права сторін, в тому числі і їх право на неупередженість. Зокрема, він повинен володіти повноваженнями proprio motu, щоб вимагати від сторін пред'явлення таких роз'яснень, які можуть бути необхідними; вимагати від сторін особистої явки, піднімати питання права; вимагати показань свідків, принаймні в тих випадках, коли мова йде не тільки про інтереси сторін, що беруть участь у справі, тощо. Такі повноваження повинні здійснюватися в межах предмета розгляду.
Керуючись ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Поновити провадження у справі № 910/17948/16.
2. Задовольнити клопотання експерта про надання матеріалів, необхідних для проведення експертизи.
3. Зобов'язати сторони:
- бути присутніми 13.04.2017 оку з 11-ї години під час проведення обстеження об'єкту дослідження, а саме: "Будівництво багатоповерхового житлового будинку по вул. Білоруська, 36-А в Шевченківському районі . Києва";
- узгодити з експертом організацію його прибуття з експертної установи (м. Київ, вул. Смоленська, 6, тел.. 200-29-17, 067 446 8338);
- забезпечити безперешкодний доступ до об'єкта, а також належні умови для роботи експерта.
4. Копію ухвали надіслати сторонам.
Суддя Ю.О. Підченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2017 |
Оприлюднено | 05.04.2017 |
Номер документу | 65679816 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Підченко Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні