Ухвала
від 03.04.2017 по справі 478/491/17
КАЗАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №478/491/17 пров. №2/478/254/2017

У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

03 квітня 2017 року. Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Томашевський О.О., перевіривши матеріали позовної заяви адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Нива Березнігувате про витребування земельної ділянки з незаконного користування в зв'язку з закінченням строку дії договору оренди землі,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою в інтересах ОСОБА_2 до ТОВ Нива Березнігувате про витребування земельної ділянки з незаконного користування в зв'язку з закінченням строку дії договору оренди землі.

Ознайомившись з даною позовною заявою, приходжу до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою належить сплатити судовий збір в розмірі, що складає 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, зі змісту позовної заяви та долученої до позову квитанції про сплату судового збору вбачається, що позивач сплатив судовий збір у розмірі 1964,55 грн., виходячи з визначеної ним ціни позову 196455,74 грн. Проте матеріали позовної заяви не містять відомостей щодо вартості спірного майна, як і відомостей про дійсну вартість спірного нерухомого на час звернення до суду з позовною заявою.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

Відповідно до ч. 2 ст. 80 ЦПК України якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.

При цьому, згідно вимог ч. 2 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі, якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.

Позивачем при зверненні до суду із позовною заявою не зазначено ціну позову, що відповідає дійсній ринковій вартості спірного майна та сплачено судовий збір у розмірі 1964,55 грн. Тобто, позивачу необхідно зазначити суму позову та надати документи про дійсну ринкову вартість спірного майна на день звернення до суду.

Разом з цим, суддя попередньо визначає розмір судового збору, якій підлягає до сплати, у сумі 6400 грн. (чотири розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб), у зв'язку із чим, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 4435,45 грн.

Згідно ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 119 ЦПК України, повинен залишити її без руху та надати строк для усунення недоліків.

З урахуванням викладених підстав, позовна заява підлягає залишенню без руху до усунення позивачем вказаних порушень, а саме позивачу необхідно: зазначити ціну позову, виходячи з дійсної ринкової вартості спірного майна на час звернення до суду із позовною заявою, з наданням підтверджуючих документів щодо сплати судового збору у відповідному розмірі, або доплатити судовий збір, до попередньо визначеного судом розміру, у сумі 4435,45 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Нива Березнігувате про витребування земельної ділянки з незаконного користування в зв'язку з закінченням строку дії договору оренди землі, залишити без руху.

Надати позивачу строк протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків, зазначених в ухвалі судді.

У випадку невиконання ухвали позовна заява буде вважатися не поданою та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Казанківського районного суду

Миколаївської області ОСОБА_3

СудКазанківський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення03.04.2017
Оприлюднено06.04.2017
Номер документу65708886
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —478/491/17

Ухвала від 30.08.2017

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Томашевський О. О.

Рішення від 29.06.2017

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Томашевський О. О.

Ухвала від 11.04.2017

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Томашевський О. О.

Ухвала від 03.04.2017

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Томашевський О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні