ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
04 квітня 2017 року Справа № 913/446/16
Провадження №34/913/446/16
Суддя Іванов А.В ., розглянувши заяву
Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Позика» №23407 від 01.03.2017 про заміну стягувача у виконавчому провадженні в порядку ст.25 Господарського процесуального кодексу України, ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» у справі №913/446/16
за позовом Публічного акціонерного товариства "Креді ОСОБА_1", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лукас Альтернатива", м.Луганськ
про стягнення заборгованості в розмірі 2 297 896,41 грн.
У засіданні брали участь:
від позивача - представник не прибув;
від відповідача - представник не прибув;
від Товариства з обмеженою відповідальністю « Фінансова компанія «Позика » - ОСОБА_2, представник за довіреністю №504 від 17.01.2017 (ТОВ Фінансова компанія Позика );
від Сєвєродонецького міського ВДВС Головного територіального управління юстиції у Луганській області - представник не прибув.
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство "Креді ОСОБА_1" (позивач) звернулось до господарського суду Луганської області з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Лукас Альтернатива", про стягнення заборгованості в розмірі 2 297 896,41 грн., з яких: заборгованість за кредитом в розмірі 2 200 869,45 грн., нараховані відсотки за період з 01.02.2016 року по 01.03.2016 року в розмірі 1,80 грн., прострочені відсотки в розмірі 97 025,16 грн.
Рішенням господарського суду Луганської області від 07.06.2016 позовні вимоги задоволено повністю.
Рішення набрало законної сили 24.06.2016 і на його виконання було видано відповідний наказ.
21.07.2016 постановою старшого державного виконавця Сєвєродонецького міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області ОСОБА_3 було відкрите виконавче провадження ВП №51799049 з виконання наказу від 24.06.2016 №913/446/16 про стягнення боргу у розмірі 2 297 896 грн. 41 коп.
28.03.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Позика» звернулося до господарського суду Луганської області з заявою №23407 від 01.03.2017, в якій просить залучити до участі в господарській справі Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика як правонаступника Публічного акціонерного товариства «Креді агріколь банк» ; замінити стягувача у виконавчому провадженні ВП №51799049, яке відкрите 21.07.2016 на підставі наказу господарського суду Луганської області від 24.06.2016 №913/446/16 Сєвєродонецького міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області ОСОБА_3 з Публічного акціонерного товариства «Креді агріколь банк» на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика (03191, м.Київ, вул. Якубовського Маршала, буд. 2, поточний рахунок №26504015220401 в ПАТ «Альфа-банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 39493634).
Ухвалою господарського суду Луганської області від 28.03.2017 розгляд заяви призначений на 04.04.2017.
Сєвєродонецьким міським ВДВС Головного територіального управління юстиції у Луганській області на електронну пошту суду було надіслано супровідний лист з документами, які суд залучив до матеріалів справи.
Представником заявника 04.04.2017 до відділу документального забезпечення суду були надані письмові пояснення щодо неможливості надання оригіналів документів у судове засідання, які судом розглянуті та залучені до матеріалів справи.
Представники сторін у судове засідання не прибули. Вимоги ухвали господарського суду від 28.03.2017 не виконали.
Заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Позика» обґрунтована тим, що 25.11.2016 між Публічним акціонерним товариством Креді ОСОБА_1 (цедент) та Товариством з обмеженою відповідальністю « Фінансова компанія «Позика» (цесіонарій) був укладений договір про відступлення права вимоги грошових зобов'язань за фінансовими кредитами №11-VI, за умовами якого первісний кредитор передає (відступає) новому кредитору свої права вимоги до боржника, а новий кредитор набуває право вимоги первісного кредитора за кредитними договорами та яке встановлено рішенням господарського суду Луганської області від 07.06.2016 у справі №913/446/16.
Відповідно до ст.115 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» .
Відповідно до ст.1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до ч.5 ст.8 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Статтею 25 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.
Статтею 512 Цивільного кодексу України передбачені підстави заміни кредитора у зобов'язанні, зокрема, кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відповідно до ст.514 Цивільного кодексу України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно із ст.516 Цивільного кодексу України заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов'язку первісному кредиторові є належним виконанням.
Відповідно до ст.517 Цивільного кодексу України первісний кредитор у зобов'язанні повинен передати новому кредиторові документи, які засвідчують права, що передаються, та інформацію, яка є важливою для їх здійснення. Боржник має право не виконувати свого обов'язку новому кредиторові до надання боржникові доказів переходу до нового кредитора прав у зобов'язанні.
25.11.2016 між Публічним акціонерним товариством Креді ОСОБА_1 (Первісний кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю « Фінансова компанія «Позика» (Новий кредитор) був укладений договір про відступлення права вимоги грошових зобов'язань за фінансовими кредитами №11-VI, за умовами якого первісний кредитор передає (відступає) новому кредитору свої права вимоги до боржника, а новий кредитор набуває право вимоги первісного кредитора за кредитними договорами та сплачує первісному кредитору за відступлення права вимоги грошові кошти у сумі, що дорівнює ціні договору, у порядку та строки, встановлені дим договором. (п.2.1 договору).
Загальний розмір заборгованостей боржників, права вимоги до яких відступається згідно цього договору, встановлюється згідно Реєстру прав вимог, який складається сторонами в паперовому та електронному вигляді за формою, що наведена у Додатку 1 до цього договору. (п.2.2 договору).
Відповідно до п.5.1 договору первісний кредитор зобов'язується передати новому кредитору всю наявну документацію протягом 60 (шістдесяти) календарних днів з дня зарахування на рахунок первісного кредитора грошових коштів в сумі, що вказана в п. 4.1. цього договору. Передача документації оформлюється актом приймання - передачі, який підписується уповноваженими представникам сторін та скріплюється печатками сторін за формою, наведеною в додатку 3 до цього договору.
Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно з ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
Відповідно до абз.3 пп.1.4 п.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» зазначеною статтею ГПК передбачено процесуальне правонаступництво у зв'язку не лише зі смертю (оголошенням померлою) фізичної особи та реорганізацією суб'єкта господарювання, а й в інших передбачених законом випадках, у тому числі заміни кредитора або боржника у зобов'язанні (статті відповідно 512 і 520 Цивільного кодексу України). У разі заміни кредитора в зобов'язанні не в повному обсязі (у подільному зобов'язанні; в разі передачі новому кредитору права на стягнення неустойки окремо від передачі прав вимоги за основним зобов'язанням тощо) новий кредитор є правонаступником первісного кредитора лише в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу відповідних прав якщо інше не встановлено договором або за законом (стаття 514 Цивільного кодексу України). Процесуальне правонаступництво в розумінні статті 25 ГПК допускається на будь-якій стадії судового процесу, включаючи стадію виконання судового рішення, і здійснюється господарським судом без виклику сторін у справі, якщо їх явка не зумовлена необхідністю з'ясування судом певних обставин, але з повідомленням сторін, оскільки інше суперечило б приписам частини другої статті 22 ГПК стосовно прав сторін у судовому процесі.
Умови договору про відступлення права вимоги грошових зобов'язань за фінансовими кредитами №11-VI від 25.11.2016 в частині відступлення Товариству з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика права вимоги про стягнення з відповідача заборгованості за кредитом у вигляді відновлювальної кредитної лінії в розмірі 2 200 869,45 грн., нарахованих відсотків за період 01.02.2016 року по 01.03.2016 року в розмірі 1,80 грн., прострочених відсотків в розмірі 97 025,16 грн. та судового збору в розмірі 34 468,44 грн. не суперечать закону. Наявність зобов'язання підтверджується рішенням господарського суду Луганської області від 07.06.2016 у справі №913/446/16 і є підставою для заміни сторони у зобов'язанні.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви №23407 від 01.03.2017 Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика про залучення до участі у господарській справі №913/466/16 Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика як правонаступника Публічного акціонерного товариства «Креді агріколь банк» та про заміну стягувача у виконавчому провадженні ВП №51799049.
Керуючись ст.ст.25, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.8 Закону України «Про виконавче провадження» , господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика №23407 від 01.03.2017 про заміну сторони правонаступником задовольнити .
2. Залучити до участі у господарській справі №913/466/16 Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика як правонаступника Публічного акціонерного товариства «Креді агріколь банк» в межах стягнення з відповідача заборгованості за кредитом у вигляді відновлювальної кредитної лінії в розмірі 2 200 869,45 грн., нарахованих відсотків за період 01.02.2016 року по 01.03.2016 року в розмірі 1,80 грн., прострочених відсотків в розмірі 97 025,16 грн. та судового збору в розмірі 34 468,44 грн.
3 . Замінити сторону (стягувача) у виконавчому провадженні ВП №51799049 з примусового виконання наказу господарського суду Луганської області №913/446/16 від 24.06.2016 Публічне акціонерне товариство «Креді ОСОБА_1 банк» , 01004, м. Київ, вул. Пушкінська, 42/4, код ЄДРПОУ 14361575, на правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика , 03191, м.Київ, вул. Якубовського Маршала, буд. 2, код ЄДРПОУ 39493634.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення.
Суддя А.В. Іванов
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2017 |
Оприлюднено | 07.04.2017 |
Номер документу | 65740623 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Іванов А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні