Справа № 489/7935/15-ц
Номер провадження 2/489/46/17
Ухвала
Іменем України
06 квітня 2017 року місто Миколаїв
Ленінський районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого судді Кокорєва В.В.,
при секретарі Недавній А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 (далі-позивач або Батько) до ОСОБА_2 (далі - відповідач або Матір), третя особа - Виконавчий комітет Миколаївської міської ради як орган опіки та піклування про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа - Виконавчий комітет Миколаївської міської ради як орган опіки та піклування про визначення місця проживання дитини,
встановив
У грудні 2015 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що спільне життя між ними не склалося, фактично шлюбні відносини припинені. Від шлюбу мають неповнолітню дитину. Спору про поділ майна, яке набуте подружжям за час перебування у шлюбі, немає. Вказує, що відповідач покинула дитину, на даний час донька проживає разом з позивачем. Просить позов задовольнити, шлюб розірвати та визначити місце проживання дитини за адресою позивача.
18.10.2016 до суду від відповідача надійшла зустрічна позовна заява. Просив суд визначити місце проживання дитини з її матір'ю - ОСОБА_2
Ухвалою суду вимоги об'єднано в одне провадження.
05.04.2017 позивач та відповідач уклали мирову угоду і звернулися до суду зі спільною заявою про її затвердження.
Сторонам роз'яснені наслідки затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі, передбачені ст. ст. 175, 205, 206 ЦПК України.
Враховуючи, що мирова угода укладена сторонами, не суперечить вимогам закону, не порушує права інших осіб, керуючись ст. ст. 175, п. 4 ст. 205, 206 ЦПК України, суд
ухвалив
Визнати мирову угоду, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з такими умовами:
" 1. Місце проживання дитини.
1.1. У відповідності до статті 160 Сімейного кодексу України Сторони домовилися, про те, що після розірвання шлюбу, дочка ОСОБА_3, що народилась 14 листопада 2012 року (свідоцтво про народження серії 1-ФП № 179258, актовий запис №39970) буде проживати з батьком.
2. Загальні положення.
2.1. У відповідність до статті 141 Сімейного кодексу України Сторони мають рівні права і несуть рівні обов'язки щодо дитини незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
2.2. У відповідність до статтям 150,151,157(ч.1) Сімейного кодексу України Сторони мають право і зобов'язані виховувати свою дитину, а також Сторони несуть спільну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Вони зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний і моральний розвиток.
2.3. У відповідність до частини 3 статті 150 Сімейного кодексу України Сторони спільно зобов'язані забезпечити отримання дитиною основної загальної освіти.
2.4. У відповідність до статті 154 Сімейного кодексу України на Сторони спільно покладено захист прав та інтересів дитини. Сторони спільно є законними представниками своєї дитини і виступають на захист її прав та інтересів у відносинах з будь-якими фізичними та юридичними особами, в тому числі в судах, без спеціальних повноважень.
2.5. Сторони можуть, за взаємною згодою, визначити дні для побачення з дитиною, але обов'язково з врахуванням інтересів дитини та без відриву її від навчального процесу, спортивних секцій чи інших заходів виховного характеру.
2.6. Батьки зобов'язуються по можливості святкувати дні народження дитини разом з нею в присутності обох батьків.
2.7. Положення цього договору не порушують та не обмежують права дитини, які проголошені та встановлені Конституцією України, Сімейним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.
3. Права Матері, що проживає окремо від дитини.
3.1. У відповідність з статтями 150,151,153,157(ч.1) Сімейного кодексу України Мати має права на:
3.1.1. спілкування з дитиною,
3.1.2. участь в її вихованні і духовному розвитку,
3.1.3. участь у вирішенні питань отримання дитиною освіти;
3.1.4. отримання інформації про свою дитину з виховних установ, лікувальних установ, закладів соціального захисту населення та інших аналогічних установ.
3.2. Мати зобов'язана брати участь у вихованні дитини, виховувати її з повагою до батька.
3.3. Мати має право за власним бажанням додатково надавати кошти на витрати, пов'язані з утриманням.
4. Порядок спілкування Матері з дитиною
4.1. Мати має право безперешкодно спілкуватися з дочкою протягом усього тижня в денний час (з 8 години до 23-ї години) як по телефону, так і особисто без присутності будь-яких інших осіб без обмеження в часі як за місцем її проживання, так в будь-якому місці її знаходження незалежно від її стану здоров'я.
4.2. Батько не повинен перешкоджати спілкуванню дитини з Матір'ю.
4.3. Особисте спілкування Матері не повинно порушувати графіка навчання і додаткових занять дитини.
4.4. Про майбутнє особисто спілкування з дитиною та його тривалість в місці їх знаходження Мати попередньо інформує Батька не менш як за 2 години.
5. Порядок перебування дитини разом з Матір'ю
5.1. Мати має право безперешкодно забирати дитину
5.1.1. на суботу та неділю (з 8.00 ранку суботи до 22.00 вечора неділі з ночівлею);
5.1.2.в будні дні з 08 годин до 23 години. В цьому випадку Мати має право привезти дитину на наступний день в школу в час, узгоджений Сторонами, з тим щоб не порушувати режим.
5.2. При цьому, Мати повинна попередити Батька про те, що вона хоче взяти до себе дитину, не менше ніж за 2 години.
5.3. Якщо дитина хвора і за станом здоров'я не рекомендується перевозити її до Матері, то Батько зобов'язаний надати повну інформацію про стан здоров'я і про вжиті ним заходи по її лікуванню. У разі, якщо Батько не здійснює необхідне, на думку Матері, лікування дитини, Мати вправі самостійно звертатися до відповідних лікарів з метою проведення необхідного лікування.
5.4. Мати має право в подальшому забирати дитину на час шкільних канікул на період, узгоджений з Батьком. При цьому Батько має право спілкуватися з дитиною як по телефону, так і особисто будь-коли. Батько має право в цей період відвідувати дитину в час, узгоджений з Матір'ю.
5.5. Родичі дитини з боку Матері мають право безперешкодно спілкуватися з дитиною.
5.6. Мати має право в разі відсутності Батька за місцем знаходження дитини понад 24 години незалежно від причин відсутності забрати дитину для її знаходження за місцем своєї реєстрації або знаходження на весь період відсутності Батька.
6. Порядок участі Матері у вихованні дитини
6.1. Мати має право на свій розсуд визначати місце знаходження дитини в разі, коли вона її забирає з собою для спілкування з попереднім інформуванням Батька.
6.2. Мати має право самостійно визначати програму відвідування з дитиною місць культурно-масових заходів.
6.3. Місце знаходження дитини спільно з Матір'ю, місця відвідування ними різних культурно-масових заходів не повинні створювати загрози життю та здоров'ю дитини.
6.4. Сторони спільно вирішують питання освіти дитини, а саме: вибір школи та форми навчання, вибір спортивних секцій, додаткових освітніх установ, інших факультативних занять;
7. Обов'язки Батька
7.1. Батько зобов'язаний:
7.1.1. інформувати Матір про поведінку дитини в навчальних закладах, про її успішність і т. і .;
7.1.2. інформувати Матір про стан здоров'я дитини;
7.1.3. негайно інформувати Матір в разі її захворювання;
7.1.4. забезпечувати можливість виховання, спілкування дитини з Матір'ю та не перешкоджати у цьому відповідно до умов даної угоди.
7.1.5. виховувати дитину з повагою до Матері.
8. Виїзд дитини за кордон України
8.1. Вивіз дитини за кордон одним з батьків здійснюється тільки з письмової попередньої згоди другого з батьків. Батько або матір, маючи намір виїхати за кордон разом з дитиною, зобов'язані довести до відома другого з батьків не менше, ніж за 2 тижні до дати виїзду з зазначенням країни, терміну, цілі і умови перебування за кордоном.
8.2. У разі виїзду дитини за кордон витрати по її проживанню, харчуванню, лікуванню та інших необхідних витратах несе сторона, з ініціативи якої дитина виїхала за кордон або яка супроводжує її в такій поїздці.
9. Утримання дитини
9.1. Відповідно до статей 109,179,181-183,185,189 Сімейного кодексу України Мати надає Батьку кошти на утримання дитини, а також здійснює інші виплати, в терміни, розмірі, формі та порядку, які визначаються за домовленістю між сторонами.
10. Участь батьків у додаткових витратах на дитину
12.1. Під додатковими витратами на дитину в цій Угоді розуміється наступне:
12.1.1. виникнення виняткових обставин, передбачених частиною 1 статті 185 Сімейного кодексу України;
12.1.2. оплата медичних обстежень чи лікування дитини;
12.1.3. оплата школи, спортивних секцій, додаткових освітніх установ, інших факультативних занять.
11. Вирішення спорів між батьками
11.1. Сторони за цією Угодою зобов'язуються належним чином виконувати взяті на себе зобов'язання, а також своєчасно сповіщати один одного про зміну місця свого проживання і будь-яких інших обставин, що мають істотне значення для своєчасного виконання своїх зобов'язань за цією Угодою.
11.2. Всі спірні питання за цією Угодою, які можуть виникнути в ході його виконання, будуть вирішуватися сторонами за цією угодою шляхом переговорів. При наявності непереборних розбіжностей між Сторонами, вони мають право звернутися для усунення таких розбіжностей до органу опіки та піклування або суду.
12. Термін дії Угоди та інші додаткові умови
12.1. Шляхом досягнення спільної волі сторони домовилися про забезпечення рівного та вільного доступу до виховання дитини, можливості безперешкодного спілкування з нею, а також не перешкоджання один одному у здійсненні прав та обов'язків по вихованню та спілкуванню з дитиною та забезпечення її належного розвитку.
12.2. Сторонами також було досягнуто домовленості про спільне зобов'язання дотримуватись моральних засад суспільства при вихованні дитини.
12.3. Ця Угода вважається укладеною з моменту її затвердження судом і припиняє свою дію при настанні однієї з наступних подій:
12.3.1. при досягненні дитиною повноліття;
12.3.2. при оголошенні дитини, яка досягла 16-ти років, повністю дієздатною до досягнення повноліття;
12.3.3. настанні інших подій, з якими закон пов'язує припинення зобов'язань за цією Угодою.
12.4. У випадках, не передбачених договором, сторони керуються чинним законодавством.
12.5. Спори, що виникають між сторонами, вирішуються ними шляхом переговорів, а у випадку неможливості вирішити конфлікт - в судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.
12.6. Одностороння відмова від виконання цієї Угоди не допускається.
12.7. У разі зміни свого місця проживання, визначеного у даному договорі, сторона, щодо якої сталися зміни, зобов'язується повідомити іншу сторону і нотаріуса в семиденний строк."
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Виконавчий комітет Миколаївської міської ради як орган опіки та піклування про визначення місця проживання дитини та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа - Виконавчий комітет Миколаївської міської ради як орган опіки та піклування про визначення місця проживання дитини - закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається апеляційному суду Миколаївської області через Ленінський районний суд м. Миколаєва протягом п'яти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя В. В. Кокорєв
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2017 |
Оприлюднено | 10.04.2017 |
Номер документу | 65776958 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Кокорєв В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні