ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м.Харків, пр. Науки, 5
У Х В А Л А
04.04.2017р. Справа № 905/697/17
Господарський суд Донецької області у складі судді Левшиної Я.О., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю “Київська інженерна група”, м. Київ б/н б/д про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, по справі №905/697/17
за позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська інженерна група», м. Київ
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Машино-будівельний завод «Кант», м. Донецьк
про: стягнення заборгованості у розмірі 32103,00грн., пені у розмірі 33001,87грн., інфляційних нарахувань – 26977,21грн., 3% річних – 2559,00грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська інженерна група», м. Київ звернулось до господарського суду Донецької області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Машино-будівельний завод «Кант», м. Донецьк про стягнення заборгованості у розмірі 32103,00грн., пені у розмірі 33001,87грн., інфляційних нарахувань – 26977,21грн., 3% річних – 2559,00грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями, позовну заяву призначено до розгляду судді Левшиній Я.О.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 29.03.2017р. порушено провадження по справі.
03.04.2017р. на адресу господарського суду Донецької області надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю “Київська інженерна група”, м. Київ б/н б/д про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, по справі №905/697/17 у господарському суді міста Києва.
Зазначене клопотання мотивоване ускладненим фінансовим становищем та відсутністю коштів у позивача на відрядження представника для участі у судовому засіданні.
Дослідивши клопотання та матеріали справи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання, виходячи з наступного.
Згідно з ст. 74-1 ГПК України, господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Зі змісту наведеної норми права слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу, що є його правом, а не обов'язком.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.
Клопотання позивача не містить жодних доказів наявності обставин, на які посилається заявник та такі обставини не мають характеру виключних.
До того ж, під час судового засідання особа, що бере участь у засіданні, встановлюється судом, що розглядає справу, за оригіналом документа, який пред'являється суду. До клопотання такий документ не надано.
На деякі питання у суду може виникнути необхідність витребування у представників сторін письмових пояснень, надання яких у режимі відеоконференції є неможливим.
Крім того, ухвалою суду від 29.03.2017р. явка представників сторін не визнана обов'язковою.
Суд вважає, що проведення судового засідання у цій справі в режимі відеоконференції може значно ускладнити розгляд справи та збільшить час проведення судового засідання.
З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю “Київська інженерна група”, м. Київ б/н б/д про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, по справі №905/697/17 у господарському суді м. Києва.
Керуючись ст.ст.74-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю “Київська інженерна група”, м. Київ б/н б/д про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, по справі №905/697/17 у господарському суді м. Києва.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.О. Левшина
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2017 |
Оприлюднено | 11.04.2017 |
Номер документу | 65811074 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Я.О. Левшина
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні