ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2017 року Справа № 808/179/17 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі судового засідання Фесик А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовною заявою Очаківської об'єднаної Державної податкової інспекції головного управління ДФС у Миколаївській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Інвер”
про накладення арешту на рахунки, -
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Очаківської об'єднаної Державної податкової інспекції головного управління ДФС у Миколаївській області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Інвер” про накладення арешту на рахунки.
Згідно з позовною заявою просить накласти арешт на кошти та інші цінності, що знаходяться у банках на підставі наявного у відповідача податкового боргу з фіксованого сільськогосподарського податку в сумі 4048,33 грн. Просить позов задовольнити. Позовні вимоги обґрунтовує податковим кодексом України.
Позивач у судове засідання не з'явився, направив суду клопотання про розгляд справи без його участі. На заявлених вимогах наполягає.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Про дату та час розгляду справи був повідомлений судом належним чином. Причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч.4 ст.33 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються, юридичним особам та фізичним особам – підприємцям – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
За приписами ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З аналізу наведених норм КАС України, суд вважає, що судова повістка вручена відповідачу належним чином.
Відповідно до ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у зв'язку із неявкою у судове засідання сторін фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов позивача таким, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Як встановлено судом, Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвер» зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців як суб'єкт господарської діяльності 28.11.2013 р. за № 12691020000004987. Перебуває на податковому обліку у позивача, як платник податків та зборів. Юридична адреса відповідача: 70200, Запорізька область, Гуляйпільський район, м. Гуляйполе, вул.. Шевченка, буд. 23. Основний вид діяльності – Вирощування інших однорічних і дворічних культур (КВЕД: 01.19).
Станом на день подання адміністративного позову відповідач має фіксований сільськогосподарський податок за 2015 рік в сумі 4048,33 грн.
Відповідно до ст. 301 Податкового Кодексу України (надалі ПК України) у редакції 2014 р. відповідач був платником фіксованого сільськогосподарського податку, що мав відповідні права, виконує обов'язки та несе відповідальність, передбачену законодавством для платника податку.
Пунктом 302.1. ст. 301 ПК України передбачено, що об'єктом оподаткування податком для сільськогосподарських товаровиробників є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.
Відповідно до п. 306.1 ст. 306 ПК України сільськогосподарські товаровиробники самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПК України.
Законом України від 28.12.2014 p. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» глави 2 "Фіксований сільськогосподарський податок" виключено.
Згідно з п. 291.4 ст. 291 ПК України з 2015 р. відповідач перейшов на спрощену систему оподаткування 4 групи оскільки є сільськогосподарським товаровиробником, у якого частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Пунктом 294.1. ст.. 294 ПК України передбачено що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.
Також пп. 295.9.1. пп. 295.9.2 п. 295.9. ст. 295 ПК України передбачено, що платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПК України. Сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах: у І кварталі - 10 відсотків; у II кварталі - 10 відсотків; у III кварталі - 50 відсотків; у IV кварталі - 30 відсотків.
Відповідач в податковій декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 р. визначив собі суму податкового зобов'язання в сумі 4857,36 грн., але починаючи з червня місяця перестав сплачувати податок. Таким чином, починаючи з травня по грудень 2016 р. у ТОВ «Інвер» є несплачені податкові зобов'язання на суму 4210,14 грн., але враховуючи переплату в сумі 161,81 грн. сума податкового боргу товариства становить 4048,33 грн.
Відповідно до пункту 57.1. статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Відповідно до вимог статті 59 ПК України позивачем 27.09.2016 р. відповідачу виставлено податкову вимогу форми «Ю» № 1710 щодо погашення новоствореного податкового боргу на суму 3562,54 грн. та 27.09.2016 р. направлено боржнику на юридичну адресу.
На момент розгляду справи в суді, вказана сума податкового зобов'язання відповідачем не сплачена, заборгованість перед бюджетом не погашена.
Положеннями п. 59.5. ст.59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений у повному обсязі, податкова вимога додатково не надсипається (не вручається).
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків, але не сплаченого у встановлений ПК України строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання являється податковим боргом.
Очаківською ОДПІ на виконання вимог ст.ст. 88,89,91 ПК України, з метою виявлення майна на яке поширюється право податкової застави для складення акту опису майна в податкову заставу направлено запити до: - територіального сервісного центру № 4844 регіонального сервісного центру в Миколаївській області (надалі ТСЦ № 4844); - Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, реєстру прав власності не нерухоме майно, державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта (надалі ДР РП на нерухоме майно).
Згідно відповіді ТСЦ № 4844 за ТОВ «Інвер» відповідно до ЄДР МВС та РИС «Автомобіль» транспортні засоби на території Миколаївської області не зареєстровані.
Згідно відомостей ДР РП на нерухоме майно за ТОВ «Інвер» рахується земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства 2 га., що знаходиться за адресою Донецька обл.., Костянтинівський район, Кіндратівська сільська рада.
Очаківською ОДПІ 27.09.2016 р. винесено Рішення № 3 про опис майна у податкову заставу ТОВ «Інвер». Податкова інспекція, на підставі пп. 20.1.1 пп. 20.1.2 пп. 20.1.6 пп. 20 ПК України запрошенням від 27.09.2016 р. викликала товариство на 10.00 год. 27.10.2016 р. за адресою: Миколаївська обл., м. Вознесенськ, пров. Бузьких Козаків, приміщення Вознесенського відділення Очаківської ОДПІ каб. № 29 з питання опису активів в податкову заставу на суму 4048,33 грн. Дане запрошення направлено рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення 27.09.2016 р. Очаківською ОДПІ 30.11.2016 р. складено акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу № 1 оскільки ТОВ «Інвер» не надав податковій інспекції необхідні для такого опису.
Пунктом 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України встановлено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими органами.
Згідно п. 88.1 ст. 88 Податкового кодексу України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
За приписами пп. 89.1.1 п. 89.1, п. 89.2, п. 89.3 ст. 89 Податкового кодексу України, право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.
Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності у день виникнення такого права.
Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
З метою встановлення майна, яке може бути джерелом погашення податкового боргу, податковим органом були направлені запити до установ для надання інформації стосовно майна боржника.
Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.
Підпунктом 20.1.33 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України передбачено право контролюючих органів звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Тобто, право звертатися до суду з позовом про накладення арешту на кошти та інші цінності платника податку виникає у податкового органу в разі одночасної наявності двох умов: наявність у платника податків податкового боргу та відсутність майна для його погашення.
Суд зазначає, що згідно довідки у відповідача є відкриті рахунки в банківських установах.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим частково, отже підлягає задоволенню.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167,169 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов - задовольнити у повному обсязі.
Накласти арешт на кошти та інші цінності Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвер» (ЄДРПОУ 38883617), що знаходяться у банках, в межах суми податкового боргу у розмірі 4048 (чотири тисячі сорок вісім) грн. 33 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О. Нестеренко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2017 |
Оприлюднено | 11.04.2017 |
Номер документу | 65812233 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні