06.04.2017 Єдиний унікальний № 371/481/17
Провадження № 1-кс/371/166/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про тимчасовий доступ до документів
06 квітня 2017 року м. Миронівка
Слідчий суддя Миронівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
за участю :
слідчого ОСОБА_2 ,
з секретарем ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12016110220000302, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 358 ч. 1 КК України,
У С Т А Н О В И В :
Клопотання про надання тимчасового доступу до документів з одночасним їх вилученням подано слідчому судді 05 квітня 2017 року.
Клопотання подано в порядку тимчасового доступу до речей і документів в рамках кримінального провадження № 12016110220000302, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 358 ч. 1 КК України 24 травня 2016 року за заявою ОСОБА_4 .
У клопотанні заявлено вимоги про надання доступу до оригіналів договору оренди землі, укладеного селянським (фермерським) господарством ОСОБА_5 із заявником ОСОБА_4 28 грудня 2012 року, та акту приймання-передачі земельної ділянки від 28 грудня 2012 року, які зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, до клопотання додані копії матеріалів, якими сторона кримінального провадження, що подала відповідне клопотання, обґрунтовує свої доводи.
За правилами ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання, посилаючись на викладені в ньому доводи та долучені до матеріалів клопотання документи, виклав обставини кримінального правопорушення, вказав, що заявник не має примірника договору, оскільки посилається на ті обставини, що такий договір не укладала.
Оцінка наданих матеріалів, доводи представника сторони кримінального провадження, вказують на наявність підстав для задоволення клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За обставинами кримінального правопорушення, що були встановлені досудовим розслідуванням, селянське (фермерське) господарство ОСОБА_5 як орендар 28 грудня 2012 року уклало з ОСОБА_4 договір оренди землі. За умовами договору орендар прийняв у строкове платне користування земельну ділянку, розташовану в адміністративних межах Потіцької сільської ради Миронівського району Київської області, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, належну орендатору на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку. Договір оренди землі був зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_2 28 грудня 2012 року за реєстраційним № 322290004003578.
ОСОБА_4 , заперечуючи факт укладання вказаного договору оренди, звернулась із заявою про вчинення злочину.
24 травня 2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016110220000302 внесені відомості про кримінальне провадження за ст. 358 ч. 1 КК України за фактом підроблення підпису у графі орендодавець в договорі оренди землі та акті приймання-передачі земельної ділянки (паю). За вказаним фактом розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого вказаною статтею.
Будучи допитаною як потерпіла, ОСОБА_4 вказала на факт підроблення її підпису у змісті договору оренди землі та акті приймання-передачі земельної ділянки (паю). Надала показання, з яких слідує, що договору оренди землі у 2012 році з селянським (фермерським) господарством ОСОБА_5 вона не укладала, у вказаний період часу перебувала поза межами Миронівського району Київської області.
Дані обставини підтверджені протоколом допиту потерпілої від 07 червня 2016 року.
В межах кримінального провадження була призначена та проведена почеркознавча експертиза, на вирішення якої слідчим було поставлено питання щодо ідентифікації підпису орендодавця у договорі оренди землі та акті приймання-передачі землі. За даними висновку почеркознавчої експертизи від 14 липня 2016 року № 219/4-05/334 підписи у досліджувальних документах виконані ймовірно не ОСОБА_4 , а іншою особою. Вирішити питання в категоричній формі не представилось можливим в зв`язку з простою будовою досліджуваних підписів та зразків ОСОБА_4
13 березня2017 року потерпілою у кримінальному провадженні ОСОБА_4 заявлено клопотання про призначення укримінальному провадженні експертизи давності документів: договору оренди землі та акту приймання-передачі земельної ділянки від 28 грудня 2012 року.
Вказані обставини підтверджені висновком експерта від 14 липня 2016 року № 219/4-05/334, заявою потерпілої ОСОБА_4 від 13 березня 2017 року.
З метою призначення та проведення експертизи давності документів для експертного дослідження судовому експерту необхідно надати оригінали договору оренди землі та акту приймання-передачі земельної ділянки.
На вимогу слідчого від 21 березня 2017 року начальник ІНФОРМАЦІЯ_3 відмовив у наданні запитуваних документів, що підтверджується листом № 10-1021-0.3-235/2-17 від 22 березня 2017 року.
В судовому засіданні слідчий довів наявність достатніх даних вважати, що письмові документи, про доступ до яких заявлено клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки без них неможливо провести експертизу давності документів, яка б надала відповіді на питання щодо давності складання документів, які ймовірно є підробленими.Такі документи не надані особою, в якої зберігаються.
Договір оренди землі та акт приймання-передачі земельної ділянки (паю), доступ до яких планується отримати, не являються документами, які містять охоронювану законом таємницю, перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованому по АДРЕСА_1 .
Слідчий суддя може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей за умови доведеності підстав, визначених ч. 7 ст. 163 КПК України.
За вказаною нормою слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що вилучення документів необхідне для надання їх експерту, тобто для досягнення мети отримання доступу до документів, що є підставою для надання розпорядження про їх вилучення.
Вказані з`ясовані обставини, які досліджені під час судового розгляду та оцінені відповідно до вимог статті 94 КПК України, свідчать про обґрунтованість клопотання, наявність підстав для надання тимчасового доступу до примірника договору оренди землі та акту приймання-передачі земельної ділянки (паю) з їх тимчасовим вилученням у даному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 163-164 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_2 у кримінальному провадженні № 12016110220000302, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 358 ч. 1 КК України, тимчасовий доступ до документів :
- оригіналу договору оренди землі, укладеного селянським (фермерським) господарством ОСОБА_5 із ОСОБА_4 28 грудня 2012 року, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_2 28 грудня 2012 року за реєстраційним № 322290004003578;
- оригіналу акту приймання-передачі земельної ділянки (паю), складеного на підставі договору оренди землі головою селянського (фермерського) господарства ОСОБА_5 та ОСОБА_4 28 грудня 2012 року.
Вказані письмові документи зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_1 та знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Надати слідчому Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_2 дозвіл на ознайомлення, копіювання та тимчасове вилучення вказаних документів.
Ухвала діє на протязі одного місяця з дня її постановлення та набирає законної сили з моменту проголошення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя підпис ОСОБА_1
Згідно з оригіналом.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Миронівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2017 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 65832527 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Миронівський районний суд Київської області
Капшук Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні