ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
"07" квітня 2017 р. Справа № 917/2063/16
Колегія суддів у складі: головуючого судді Бородіної Л.І., судді Камишевої Л.М., судді Лакізи В.В.,
розглянувши апеляційну скаргу Комунального підприємства "Управляюча компанія з обслуговування житлового фонду с. Супрунівки", с. Супрунівка,
на рішення господарського суду Полтавської області від 28.02.2017р.
у справі №917/2063/16
за позовом: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ОСББ Нафтовиків 15", с. Супрунівка,
до 1-го відповідача: Комунального підприємства "Управляюча компанія з обслуговування житлового фонду с. Супрунівки", с. Супрунівка, Полтавський район, Полтавська область
до 2-го відповідача: Супрунівської сільської ради, с. Супрунівка, Полтавський район, Полтавська область,
про зобов'язання виготовити документацію на багатоквартирний будинок
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням господарського суду Полтавської області від 28.02.2017р. у справі №917/2063/16 (суддя Гетя Н.Г.) позов задоволено повністю; зобов'язано Комунальне підприємство “Управляюча компанія з обслуговування житлового фонду с. Супрунівки” усунути перешкоди у користуванні Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку “ОСББ Нафтовиків 15” житловим багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: Полтавська область, Полтавський район, с Супрунівка, вул. Нафтовиків 15 шляхом: передачі за актом приймання-передачі документів, на підставі яких вказаний житловий багатоквартирний будинок було прийнято в експлуатацію, технічного паспорта, планів інженерних мереж (паспорта земельної ділянки з розташованим на ній будинком та усіма спорудами, паспортів фасадів будинку, планів зовнішніх меж, проектно-кошторисної документації, виконавчих креслень на будинок, акту технічного стану будинку на момент приймання-передачі, схем внутрішньо будинкових мереж централізованого постачання холодної та водовідведення (разом зі схемами внутрішньобудинкових мереж зі всіма змінами в схемах і зменшенням перерізів трубопроводів із обґрунтуванням і висновками проектних органів), газопостачання (газопровід підземний, надземний і внутрішньобудинковий), грозозахисту будинків і протоколів його замірів, електропостачання (документи на вузли обліку електроенергії, протоколи випробування за 2016 рік), виконавчих креслень контурів заземлення, описів робіт з поточного та капітального ремонту, актів технічного огляду, журналів заявок мешканців будинку, протоколів виміру опору ізоляції електромереж, протоколів огляду системи вентиляції, документів щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом).
Комунальне підприємство "Управляюча компанія з обслуговування житлового фонду с. Супрунівки" з рішенням господарського суду першої інстанції не погодилось та звернулось до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду Полтавської області від 28.02.2017р. у справі №917/2063/16 та прийняти нове рішення, яким залишити позов Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ОСББ Нафтовиків 15" без розгляду.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про повернення апеляційної скарги, з наступних підстав.
Частиною першою статті 95 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у сторони відсутні.
Отже, у відповідності до положень Господарського процесуального кодексу України, обов'язок надсилання копій іншій стороні (сторонам) покладається на скаржника.
Однак, в апеляційній скарзі не зазначено про надіслання копій апеляційної скарги сторонам, а в матеріалах, долучених до апеляційної скарги, відсутні докази направлення копій апеляційної скарги сторонам, а саме, позивачу та другому відповідачу.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні (сторонам).
Також відповідно до вимог частини 1 статті 93 ГПК України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Тобто, перебіг строку на оскарження в апеляційному порядку судового рішення визначено в законодавчому порядку.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржуване рішення прийнято місцевим господарським судом 28.02.2017р., повний текст якого, як вбачається з його резолютивної частини, складений 06.03.2017р. Отже строк подання апеляційної скарги сплив 16.03.2017р.
Проте, скаржник звернувся з апеляційною скаргою до господарського суду Полтавської області 23.03.2017р., що вбачається з поштового конверта та відомостей, розміщених на офіційному сайті УДППЗ «Укрпошта», та цією ж датою датована апеляційна скарга.
З наведеного вбачається, що апеляційна скарга подана з пропуском встановленого статтею 93 Господарського процесуального кодексу України строку на оскарження рішення місцевого господарського суду на 7 днів (та без заяви про поновлення строку на подання апеляційної скарги.
Зі змісту апеляційної скарги вбачається, що скаржник вважає, що ним не пропущений строк на апеляційне оскарження та, відповідно, не просить його поновити. При цьому заявник апеляційної скарги зазначає, що відлік строку на апеляційне оскарження починається з 14.03.2017р., оскільки оскаржуване рішення ним отримане лише 14.03.2017р., відповідно, відлік строку на апеляційне розпочинається з цієї дати.
Проте, суд апеляційної інстанції доводи скаржника вважає необґрунтованими з наступних підстав.
Відповідно до статті 50 ГПК України процесуальні дії вчиняються у строки, встановлені цим Кодексом. Перебіг процесуального строку, обчислюваного роками, місяцями або днями, починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок.
Як зазначено вище, апеляційна скарга на рішенням місцевого господарського суду подається протягом десяти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу (ст.93 ГПК України).
Відповідно до статті 51 ЦК України у випадку, коли останній день строку припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається перший наступний за ним робочий день.
Таким чином, вимогами Господарського процесуального кодексу чітко визначений початок перебігу строку на апеляційне оскарження, який не залежить від дати отримання скаржником оскаржуваного судового рішення.
З резолютивної частини оскаржуваного рішення вбачається, що його повний текст складений 06.03.2017р., таким чином останній день строку припадає на 16.03.2017р., а отже доводи скаржника про те, що строк на апеляційне оскарження спливає 24.03.2017р. є такими, що суперечать приписам ГПК України.
Крім того, суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідно до статті 87 ГПК України повне рішення та ухвали надсилаються сторонам, прокурору, третім особам, представникам сторін і третіх осіб, які брали участь в судовому процесі, але не були присутні у судовому засіданні, рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше трьох днів з дня їх прийняття або за їх зверненням вручаються їм під розписку безпосередньо у суді.
З протоколу судового засідання від 28.02.2017р. у даній справі та вступної частини оскаржуваного рішення вбачається, що представник скаржника був присутній в судовому засіданні, а отже знав про прийняття рішення та мав можливість ознайомитись з матеріалами справи і отримати копію судового рішення безпосередньо в суді.
Згідно з п. 4 ч.1 ст.97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Враховуючи викладене, апеляційна скарга Комунального підприємства "Управляюча компанія з обслуговування житлового фонду" підлягає поверненню на підставі пунктів 2, 4 частини 1 статті 97 ГПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.86, 91, п.п.2, 4 ч.1 ст.97 ГПК України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Комунального підприємства "Управляюча компанія з обслуговування житлового фонду с. Супрунівки" на рішення господарського суду Полтавської області від 28.02.2017р. у справі №917/2063/16 повернути заявникові.
Додаток: тільки заявникові – апеляційна скарга на 3 аркушах з додатками на 33 аркушах, у тому числі платіжне доручення від 24.03.2017р. №22 на суму 1515,80грн.
Головуючий суддя Л.І. Бородіна
суддя Л.М. Камишева
суддя В.В. Лакіза
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2017 |
Оприлюднено | 11.04.2017 |
Номер документу | 65856479 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Бородіна Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні