Постанова
від 06.04.2017 по справі 813/720/17
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 квітня 2017 року № 813/720/17

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Хоми О.П.,

з участю секретаря судового засідання Павлішевського М.В.,

з участю представника позивача Матвійчук Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю Промислово-комерційне підприємство Елерон про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в :

Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова, правонаступником якого є Галицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова (далі - Галицьке ОУПФ) звернулося до суду з позовом з вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Промислово-комерційне підприємство Елерон (далі - ТзОВ ПКП Елерон ) витрат, пов'язаних з виплатою пенсії ОСОБА_2, які становлять різницю між сумою пенсії, призначеної за Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач всупереч вимог Закону України Про наукову та науково - технічну діяльність 13.12.1991 № 1977-12 від та Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право зазначена особа, затвердженого Постановою КМУ № 372 від 24.03.2004, в період з 01.09.2015 року по 30.09.2016 року не здійснював відшкодування витрат, пов'язаних з виплатою пенсій науковому працівнику, і заборгував позивачу 1 550,66 грн.

Представник позивача Матвійчук Н.М. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у позовній заяві. Додатково пояснила, що відповідно до наданих УПФУ в Шевченківському районі м. Львова документів, ОСОБА_2 набув право на пенсію як науковий працівник під час роботи на ТзОВ Промислово-комерційна фірма Електрон , правонаступником якої є ТзОВ Виробничо-комерційне підприємство Елерон .

Представник відповідача, в судове засідання 06.04.2017 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Будучи присутнім у судовому засіданні 21.03.2017, позову не визнав з тих підстав, що ОСОБА_2 не рахувався в штаті працівників з дня заснування ТзОВ ПКП Елерон .

Відповідно до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в порядку процесуального правонаступництва УПФУ в Галицькому районі м. Львова замінено на Галицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, мотивуючи це наступним.

Правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку науково-технічної сфери, створення умов для наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку визначено Законом України Про наукову та науково - технічну діяльність від 13.12.1991 № 1977-ХІІ (далі - Закон № 1977-ХІІ).

Відповідно до абзацу 2 частини 13 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України Про наукову та науково-технічну діяльність та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом № 1977-ХІІ.

Згідно частини 8 статті 24 Закону № 1977-ХІІ різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом № 1977-ХІІ, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи визначено Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою КМУ 24.03.2004 р. № 372.

Згідно з пунктом 2, 4 цього Порядку, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

У разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III - IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність , про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення (пункт 5 Порядку). ТзОВ ПКП Елерон зареєстрований як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

УПФУ в Шевченківському районі м. Львова з 19.10.2004 призначено пенсію наукового працівника ОСОБА_2

Відповідно до записів трудової книжки та довідки про підтвердження наукового стажу, виданої генеральним директором ПКП Елерон , ОСОБА_2 з 1990 року працював у Науково виробничо-комерційному об'єднанні Електрон (НВКО Електрон ), правонаступником якого в результаті ряду перетворень з 1991 по 1997 роки, є ТзОВ ПКП Елерон .

Відповідно до довідки АА№570974 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України датою первинної реєстрації ТзОВ ПКП Елерон є 06.03.1995.

Доводи відповідача про те, що ОСОБА_2 з дня заснування ТзОВ ПКП Елерон в штаті не рахувався, не спростовує того факту, що ТзОВ ПКП Елерон є правонаступником НВКО Електрон , під час роботи на якому ОСОБА_2 набув право на пенсію як науковий працівник.

За таких обставин ТзОВ ПКП Елерон є належним відповідачем у даній справі.

Згідно з повідомленнями про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України України Про наукову та науково - технічну діяльність і сумою пенсій, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів ТзОВ ПКП Елерон заборгувало Галицькому ОУПФУ за період з 01.09.2015 по 30.09.2016 - 1 550,66 грн.

Беручи до уваги викладене в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Галицького ОУПФУ є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами, тому 1550,66 грн підлягають стягненню з відповідача, оскільки докази погашення боргу відповідачем суду не представлені.

Відповідно до положень статті 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства Промислово-комерційне підприємство Елерон (місцезнаходження: вул. Кольберга, 4/2 м. Львів, 79013, код ЄДРПОУ 20853012) на користь Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова 1 550 (одна тисяча п'ятсот п'ятдесят) грн 66 к.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови відповідно до частини другої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Хома О.П.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.04.2017
Оприлюднено14.04.2017
Номер документу65878981
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/720/17

Постанова від 29.03.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мороз Л.Л.

Ухвала від 27.03.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мороз Л.Л.

Ухвала від 30.10.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мороз Л.Л.

Ухвала від 04.09.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Швед Е.Ю.

Ухвала від 28.07.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Швед Е.Ю.

Постанова від 11.07.2017

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Гулид Роман Методійович

Ухвала від 12.05.2017

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Гулид Роман Методійович

Ухвала від 12.05.2017

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Гулид Роман Методійович

Постанова від 06.04.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Хома Олена Петрівна

Ухвала від 20.02.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Хома Олена Петрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні