Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
31.01.2017 р. № 820/226/17
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору за подання адміністративного позову Центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Комунального підприємства Харківської обласної ради «Кінотеатр «Боммер» про надання дозволу на стягнення боргу,-
встановив:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства Харківської обласної ради «Кінотеатр «Боммер», в якому просить суд надати дозвіл Центральній ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківської області на погашення суми податкового боргу Комунального підприємства Харківської обласної ради „Кінотеатр „Боммер» (код ЄДРПОУ 19468266) у сумі 13133,26 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі. .
На усунення недоліків позовної заяви Центральною об'єднаною державною податковою інспекцією м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області подано клопотання з проханням про відстрочення сплати судового збору.
Дослідивши заявлене клопотання та перевіривши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк (ч. 1 ст. 88 КАС України).
Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі (ч.2 ст. 88 КАС України).
У розумінні приписів ст. 8 Закону України "Про судовий збір" відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, звільнення його від сплати може мати місце за наявності виключних обставин.
Даною статтею передбачено право суду, а не обов'язок щодо відстрочки, розстрочки, зменшення розміру судового збору або звільнення позивача від сплати судового збору.
Суд зазначає, що згідно з Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 року №2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI "Про судовий збір", відстрочення та розстрочення сплати судового збору, звільнення від його сплати особи, яка через важкий майновий стан не може його сплатити, направлено на забезпечення доступності до правосуддя та реалізацію права таких осіб на судовий захист .
Крім того, судом враховано практику Європейського Суду з прав людини ( рішення від 19.06.2001 року Справа "Креуз проти Польщі" (CASE OF KREUZ v. POLAND) - заява N 28249/95), де суд дійшов висновку, що сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.
Отже, для забезпечення права позивача в доступі до правосуддя, суд вважає за можливе відстрочити позивачу сплату судового збору до розгляду справи по суті.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст.88, 106, 160, 186, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача про відстрочення від сплати судового збору за подання адміністративного позову Центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Комунального підприємства Харківської обласної ради «Кінотеатр «Боммер» про надання дозволу на стягнення боргу - задовольнити.
Відстрочити Центральній об'єднаній державній податковій інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області сплату судового збору до ухвалення судового рішення в адміністративній справі №820/226/17.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження..
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Мар'єнко Л.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2017 |
Оприлюднено | 13.04.2017 |
Номер документу | 65879201 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Мар'єнко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні