ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"06" квітня 2017 р.Справа № 922/719/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Савченко А.А.
при секретарі судового засідання Романченко Н.С.
розглянувши справу
за заявою Публічного АТ "Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації" м. Харків до Публічного АТ "Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації" м. Харків про визнання банкрутом за участю :
ліквідатора - ОСОБА_1
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 23.06.2016р. Публічне акціонерне товариство «Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1. Зобов'язано ліквідатора в строк до 23.06.2017 року виконати ліквідаційну процедуру, надати суду звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури.
15 лютого 2017 року до суду надійшла заява ліквідатора про стягнення дебіторської заборгованості банкрута з ПАТ "Сервер Сіті" (вх. №5302), в якій ліквідатор просить суд стягнути з ПАТ "Сервер Сіті" на користь ПАТ «Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації» дебіторську заборгованість на загальну суму 20203070,33грн. та 3200,00грн. судових витрат.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 16.02.2017р. прийнято та призначено заяву ліквідатора про стягнення дебіторської заборгованості банкрута з ПАТ "Сервер Сіті" (вх. №5302) на "09" березня 2017 р. о(об) 11:45. Залучено ПАТ "Сервер Сіті" до участі в справі №922/719/16 з розгляду заяви ліквідатора про стягнення дебіторської заборгованості банкрута з ПАТ "Сервер Сіті" (вх. №5302). Зобов'язано ПАТ "Сервер Сіті" надати до суду обґрунтований відзив на заяву, з наданням необхідних доказів в його обґрунтування.
Ліквідатор в судовому засіданні підтримала заяву в повному обсязі, просила суд її задовольнити.
Представник ПАТ "Сервер Сіті" в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, витребуваних судом документів не надав.
Суд, вислухавши пояснення ліквідатора, дослідивши матеріали справи та заяви в їх сукупності, встановив наступне.
Згідно зі ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом та розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Отже, провадження у справах про банкрутство регулюється ГПК у випадках, коли його норми безпосередньо визначають правила даного провадження (статті 2, 41, 12 та 15) або мають універсальний характер для будь-якої стадії судового процесу, або процесуальної дії (статті, вміщені в розділах I, V, VI, VII, XII, XIII), з урахуванням встановлених Законом особливостей.
Згідно з ч. 4 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом від 22.12.2011 р. N 4212-VI ( далі - Закон про банкрутство) суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, у тому числі спори про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником.
Отже, частина 4 статті 10 Закону про банкрутство відносить до підвідомчості господарських судів справи зі спорів, пов'язаних з майновими вимогами до боржника, до яких, крім названих у зазначеній статті Закону, слід відносити також й інші спори з майновими вимогами до боржника, а саме: спори про визнання права власності, повернення майна, розірвання договорів, спори, пов'язані з майновими вимогами учасників (акціонерів) до боржника і дана норма кореспондується з положеннями п. 7 ч. 1 ст. 12 ГПК України (у редакції Закону про банкрутство) та застосовується незалежно від суб'єктного складу сторін.
Одночасно частиною 9 ст. 16 ГПК України встановлено, що справи у майнових спорах, передбачених п. 7 ч. 1 ст. 12 цього Кодексу, розглядаються господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
При цьому на відміну від положень частини 8 статті 23 Закону про банкрутство, якими визначено, що спори боржника з поточними кредиторами вирішуються шляхом їх розгляду в позовному провадженні господарським судом, який розглядає справу про банкрутство, норми частини 4 ст. 10 цього Закону прямо не встановлюють порядок розгляду майнових спорів, стороною яких є боржник, в окремому позовному провадженні. Тому такі майнові спори підлягають розгляду судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, та саме в межах цієї справи.
Отже, імперативними нормами ч. 4 ст. 10 Закону про банкрутство та ст.ст. 12, 16 ГПК України встановлено виключну підсудність майнових спорів за участю особи, яка перебуває в процедурі банкрутства.
Системний аналіз положень Закону про банкрутство дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми цього Закону мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Отже, за умови порушення провадження у справі про банкрутство боржника, особливістю вирішення таких спорів є те, що вони розглядаються та вирішуються господарським судом без порушення нових справ, що узгоджується із загальною спрямованістю Закону про банкрутство, який передбачає концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.
Відповідна правова позиція стосовно порядку розгляду майнових спорів щодо боржника господарським судом у межах справи про банкрутство без порушення окремого позовного провадження викладена у постанові Верховного Суду України від 13 квітня 2016р. по справі № 3-304гс16. У відповідності до ст.111-28 ГПК України судові рішення Верховного суду є обов*язковими для всіх суб*єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України.
У відповідності до п. 4 ст. 40 Закону про банкрутство у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, встановлені законом та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ч.2 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор з дня свого призначення, зокрема, здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості тощо.
Ліквідатором на виконання вимог вищевказаної статті було подано до суду в межах справи про банкрутство Публічного АТ "Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації" заяву про стягнення з ПАТ "Сервер Сіті" дебіторської заборгованості банкрута в сумі 20203070,33 грн.
Суд вважає, що звернення ліквідатора до суду з відповідною заявою має на меті збільшення ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів, що не суперечить вимогам Закону про банкрутство.
Ухвалою суду від 16.02.2017р. ПАТ "Сервер Сіті" було залучено до участі у справі № 922/719/16 з розгляду відповідної заяви.
Суд вважає необхідним зауважити, що низка договорів, які є предметом розгляду відповідної заяви, а саме Договір оренди нежитлового приміщення № 24.2-Н/Л-56 від 31.12.2013 р. та Договір оренди обладнання № О-1/08 від 01.03.2008р. містять умови, за якими спір буде розглядатись Постійно діючим третейським судом м. Харкова у складі одного судді, обраного за згодою сторін або назначеного Головою третейського суду у відповідності з його Регламентом. Розгляд справи здійснюється за адресою м. Харків, вул. Коломенська, 15.
Ліквідатор подала до матеріалів справи лист третейського суду за вих. № 12292 від 29.12.2016р., зі змісту якого вбачається неможливість третейського розгляду спору, оскільки протягом п'яти останніх років цей суд не здійснював третейського розгляду спорів, внаслідок чого Регламент третейського суду та Положення про нього не приведені у відповідність із законодавчими змінами. На даний час Харківським союзом страховиків розглядаються питання про доцільність подальшого функціонування третейського суду.
Даючи оцінку цим обставинам, суд зазначає наступне.
Частиною 1 ст. 124 Конституції України передбачено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує захист гарантованих Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави (пп. 4.1 п. 4 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 02.11.2004 за №15- рп/2004).
Гарантуючи судовий захист з боку держави, норми Конституції України визнають право кожного будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань. Одним із способів реалізації вказаного права є звернення до третейського суду, який не віднесено до судів загальної юрисдикції, але який за приписами Закону України "Про третейські суди" є недержавним незалежним органом захисту майнових і немайнових прав та охоронюваних законом інтересів фізичних і юридичних осіб у сфері цивільних і господарських відносин. При здійсненні передбаченої ст. З Закону України "Про третейські суди" функції захисту третейські суди розглядають спір сторін у цивільних і господарських правовідносинах у межах права, визначеного ч. 5 ст. 55 Конституції України, не здійснюючи правосуддя.
Таким чином Закон України "Про третейські суди" передбачає виключно право, а не обов'язок сторін на звернення до цього суду.
У абзаці 2 п. 4.2.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 зазначається про те, що третейська угода про передання спору на розгляд третейського суду не є відмовою від права на звернення до суду, а є одним із способів реалізації права на захист своїх прав.
Відповідно до положень ст. 7, 8 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", ч. 1 ст. 16 ЦК України, ч. З ст. 1 ГПК України кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом; доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України; ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Отже, суд вважає, що за умов неможливості реалізації права на захист своїх прав та інтересів шляхом розгляду відповідного спору між сторонами Постійно діючим третейським судом ( м. Харків, вул. Коломенська, 15) чинне законодавство України жодним чином не позбавляє ліквідатора конституційного права на звернення до господарського суду з відповідною заявою в межах справи про банкрутство.
Надаючи оцінку матеріалам справи, в тому числі поданим до заяви додаткам, суд вважає вимогу ліквідатора підлягаючою частковому задоволенню з огляду на наступне.
27.11.2013р. між ПАТ "Сервер Сіті" (Покупець) та ТОВ АТН-Інвест (Повірений), що діє від імені та за дорученням АТ НТІ ТТР (Продавець) було укладено Договір купівлі - продажу цінних паперів №БВ27/11-3 (далі - Договір).
У відповідності до п. 1.1 .Договору АТ НТІ ТТР зобов'язався передати у власність ПАТ "Сервер Сіті" цінні папери - акції, номінальною вартістю 1000,00 грн., кількістю 9900 шт. Покупець - ПАТ "Сервер Сіті" зобов*язався прийняти та оплатити вищезазначені цінні папери в порядку та на умовах, визначених договором. Загальна договірна вартість пакета цінних паперів (далі - ЦП) склала 9900000,00 грн.
На виконання пунктів 3.2 та 5.1. договору АТ НТІ ТТР було передано ПАТ "Сервер Сіті" відповідні акції, що підтверджено актом приймання-передачі цінних паперів до договору від 29.11.2013р. та довідкою ТОВ Пірс від 20.11.2015р.
П. 5.1. договору сторони узгодили, що Покупець перераховує грошові кошти в рахунок оплати ЦП на рахунок АТ НТІ ТТР до 27.02.2014р.
Але матеріали справи свідчать про те, ПАТ "Сервер Сіті" лише частково виконало взяті на себе зобов'язання перед АТ НТІ ТТР , внаслідок чого заборгованість за вказаним Договором за даними бухгалтерського обліку складає 184378,49 грн.
28.11.2013р. між ПАТ "Сервер Сіті" (Покупець) та ТОВ АТН-Інвест (Повірений), що діє від імені та за дорученням АТ НТІ ТТР (Продавець) було укладено Договір купівлі - продажу цінних паперів №БВ28/11-2 (далі - Договір).
У відповідності до п. 1.1 .Договору АТ НТІ ТТР зобов'язався передати у власність ПАТ "Сервер Сіті" цінні папери - акції, номінальною вартістю 1000,00 грн., кількістю 9900 шт. Покупець - ПАТ "Сервер Сіті" зобов*язався прийняти та оплатити вищезазначені цінні папери в порядку та на умовах, визначених договором. Загальна договірна вартість пакета цінних паперів (далі - ЦП) склала 9900000,00 грн.
На виконання пунктів 3.2 та 5.1. договору АТ НТІ ТТР було передано ПАТ "Сервер Сіті" відповідні акції, що підтверджено актом приймання-передачі цінних паперів до договору від 29.11.2013р. та довідкою ТОВ Пірс від 20.11.2015р.
П. 5.1. договору сторони узгодили, що Покупець перераховує грошові кошти в рахунок оплати ЦП на рахунок АТ НТІ ТТР до 28.02.2014р.
Але матеріали справи свідчать про те, що ПАТ "Сервер Сіті" не виконало своїх зобов'язань перед АТ НТІ ТТР , в термін до 28.02.2014р. грошові кошти не були перераховані, внаслідок чого заборгованість за вказаним Договором за даними бухгалтерського обліку складає 9900000,00 грн.
29.11.2013р. між ПАТ "Сервер Сіті" (Покупець) та ТОВ АТН-Інвест (Повірений), що діє від імені та за дорученням АТ НТІ ТТР (Продавець) було укладено Договір купівлі - продажу цінних паперів №БВ29/11-2 (далі - Договір).
У відповідності до п. 1.1 .Договору АТ НТІ ТТР зобов'язався передати у власність ПАТ "Сервер Сіті" цінні папери - акції, номінальною вартістю 1000,00 грн., кількістю 9900 шт. Покупець - ПАТ "Сервер Сіті" зобов*язався прийняти та оплатити вищезазначені цінні папери в порядку та на умовах, визначених договором. Загальна договірна вартість пакета цінних паперів (далі - ЦП) склала 9900000,00 грн.
На виконання пунктів 3.2 та 5.1. договору АТ НТІ ТТР було передано ПАТ "Сервер Сіті" відповідні акції, що підтверджено актом приймання-передачі цінних паперів до договору від 29.11.2013р. та довідкою ТОВ Пірс від 20.11.2015р.
П. 5.1. договору сторони узгодили, що Покупець перераховує грошові кошти в рахунок оплати ЦП на рахунок АТ НТІ ТТР до 28.02.2014р.
Але матеріали справи свідчать про те, що ПАТ "Сервер Сіті" не виконало своїх зобов'язань перед АТ НТІ ТТР , в термін до 28.02.2014р. грошові кошти не були перераховані, внаслідок чого заборгованість за вказаним Договором за даними бухгалтерського обліку складає 9900000,00 грн.
03.12.2010р. між ПАТ "Сервер Сіті" (Покупець) та ТОВ Аквізіт-Інвест (Повірений), що діє від імені та за дорученням АТ НТІ ТТР (Продавець) було укладено Договір купівлі - продажу цінних паперів №1061/10 (далі - Договір).
У відповідності до п. 1.1. Договору АТ НТІ ТТР зобов'язався передати у власність ПАТ "Сервер Сіті" цінні папери - векселі (АА 1229787 та АА 1229788), номінальною вартістю 97122100,00 грн. Покупець - ПАТ "Сервер Сіті" зобов*язався прийняти та оплатити вищезазначені цінні папери в порядку та на умовах, визначених договором. Загальна договірна вартість цінних паперів (далі - ЦП) склала 96305000,00 грн.
На виконання пунктів 2.1 та 2.4. договору АТ НТІ ТТР було передано ПАТ "Сервер Сіті" відповідні ЦП, що підтверджено актом приймання-передачі векселів до договору від 03.12.2010р.
П. 2.2. договору сторони узгодили, що Покупець перераховує грошові кошти в рахунок оплати ЦП на рахунок АТ НТІ ТТР протягом строку дії договору, до 03.12.2011р.
Але матеріали справи свідчать про те, що ПАТ "Сервер Сіті" було частково виконано зобов'язання за договором, внаслідок чого заборгованість за вказаним Договором за даними бухгалтерського обліку складає 183500,00 грн.
Крім того, 31.12.2013 р. між АТ НТІ ТТР та ПАТ "Сервер Сіті" було укладено Договір оренди нежитлового приміщення № 24.2.-Н/Л.56 згідно з п.1.1. якого Орендодавець (АТ НТІ ТТР ) передає Орендарю (ПАТ "Сервер Сіті" ) в користування за плату на визначений строк нежитлові приміщення для здійснення господарської діяльності, а Орендар приймає зазначені в договорі приміщення та вносить орендну плату в розмірі та порядку, визначеному умовами даного Договору, а саме перераховується кожні шість місяців не пізніше 10 числа місяця наступного за півріччям, в якому здійснювалося користування об*єктом оренди. Пунктом 5.1. Договору сторонами було встановлено розмір орендної плати за користування майном в сумі 440,00 грн. квартал, в т.ч. ПДВ 20% та визначено, що орендна плата за наступні місяці оренди сплачується з урахуванням її індексації.
Крім того, п.5.6 договору було визначено обов*язок ПАТ "Сервер Сіті" з компенсації витрат на оплату комунальних послуг на підставі виставлених рахунків протягом 5 банківських днів з дати отримання рахунку, а в разі неотримання рахунку не пізніше 10 числа місяця, наступного за оплачуваним півріччям у порядку та розмірі, визначеному умовами договору.
Ліквідатором подано до суду низку актів, підписаних сторонами в межах цього договору, а саме актів приймання-передачі приміщення від 31.12.2013р. та від 01.07.2015р. та щомісячних актів приймання-передачі наданих послуг за період з 31.01.2014р. по 30.06.2015р. з оренди та компенсації експлуатаційних послуг по утриманню приміщення на суму 7578,07 грн. З пояснень ліквідатора за вказаним Договором за даними бухгалтерського обліку заборгованість ПАТ "Сервер Сіті" складає 7578,07 грн. ОСОБА_2 оскільки розмір цієї заборгованості ліквідатором не обґрунтовано належними доказами з урахуванням умов, визначених п.5.1. договору, не надано доказів внесення до цього пункту договору відповідних змін стосовно періоду, за який нараховується орендна плата ( квартал або щомісячно), суд вважає вимогу в цій частині не підлягаючою задоволенню.
Крім того, 01.03.2008р. між АТ НТІ ТТР та ПАТ "Сервер Сіті" було укладено Договір оренди обладнання № О-1/08, згідно з п.1.1; 1.2 якого Орендодавець (АТ НТІ ТТР ) передає Орендарю (ПАТ "Сервер Сіті" ) в користування за плату на визначений строк обладнання для здійснення господарської діяльності, а Орендар приймає зазначене в договорі обладнання та вносить орендну плату в розмірі та порядку, визначеному умовами даного Договору, а саме у відповідності до п.п.5.1-5.3 договору перераховується орендарем щомісячно на рахунок АТ НТІ ТТР не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним в сумі 2443,00 грн. в місяць, в т.ч. ПДВ, з урахуванням її індексації за послідуючі місяці.
У відповідності до п.2.1;.2.2 договору договір було укладено на строк до 01.03.2009р. та визначено, що в разі відсутності заяв сторін про його припинення протягом місяця після його закінчення він вважається подовженим на той самий строк та на тих самих умовах.
01.03.2008р. між сторонами було підписано акт приймання-передачі обладнання, а в подальшому стосовно певного майна внесено відповідні зміни, які відображено в додатковій угоді до договору від 30.01.2009р. та актах приймання-передачі обладнання від 30.01.2009р.,копії яких долучено до матеріалів справи.
Додатковою угодою до договору від 30.01.2009р. було також внесено зміни в частині розміру орендної плати, а саме визначено її розмір в сумі 1959,00 грн. в місяць.
Ліквідатором подано до матеріалів справи низку актів приймання-передачі до цього договору, які свідчать про надання послуг за договором в період з січня 2014р. по червень 2015р.включно в сумі 27613,77 грн. ОСОБА_2 підписані представниками сторін та скріплені печатками підприємств.
З пояснень ліквідатора за вказаним Договором за даними бухгалтерського обліку заборгованість ПАТ "Сервер Сіті" складає 27613,77 грн.
Згідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог кодексу, інших актів цивільного законодавства. Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (стаття 530 ЦК України).
З метою виконання ліквідаційної процедури у встановленому законом порядку та повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, ліквідатором на адресу боржника - ПАТ "Сервер Сіті" було направлено Вимогу за вих. № 03-03/334 від 11.07.2016 р. про негайну сплату заборгованості в сумі 20242936,88 грн., що утворилася на підставі вищезазначених договорів купівлі - продажу цінних паперів, договору оренди нежитлового приміщення та оренди обладнання.
Але ПАТ "Сервер Сіті" грошові кошти в рахунок виконання зобов*язання за спірними договорами не були виконані в повному обсязі, внаслідок чого станом на час розгляду справи заборгованість ПАТ "Сервер Сіті" складає 20195492,26 грн.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України та ст. 193 Господарського кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, акту планування, договору, а при відсутності таких вказівок - відповідно до вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від виконання зобов'язання і одностороння зміна умов договору не допускається. За таких обставин, суд вважає вимогу ліквідатора про стягнення 20195492,26 грн. боргу за вищезазначеними договорами обґрунтованою та підлягаючою задоволенню.
Керуючись ст.ст. 37- 48 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ст.ст. 4-1, 77, 86 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ліквідатора (вх. 5302) задовольнити частково.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Сервер Сіті" (код 23146812, місцезнаходження: 61012, м. Харків, вул. Коломенська, 3) на користь Публічного акціонерного товариства "Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації" (код 24473039, місцезнаходження: 61072, м. Харків, пр-т Леніна (Науки), буд.56) 20195492,26 грн. дебіторської заборгованості та 3200,00 грн. витрат по оплаті судового збору.
Після набрання ухвалою законної сили видати наказ.
В решті вимог за заявою відмовити.
Ухвалу направити банкруту, ліквідатору, ПАТ "Сервер Сіті".
Суддя ОСОБА_2
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2017 |
Оприлюднено | 13.04.2017 |
Номер документу | 65881567 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Білоусова Ярослава Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні