Справа №195/567/17
1-кп/195/56/17
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.04.2017 року
Томаківський районний суд Дніпропетровської області в складі: судді - Омеко М.В., при секретарі Мартиновій Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Томаківка кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 23.03.2017 року за №12017040590000159 відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Новомиколаївка, Томаківського району Дніпропетровської області, з середньою освітою, непрацюючий, неодружений, який мешкає за адресою АДРЕСА_1, відповідно до ст. 89 КК України не судимий, в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 15, ч.1 ст.185. ч.2 ст. 197-1 КК України, за участю прокурора - Дружиніна В.С., обвинуваченого - ОСОБА_1., -
ВСТАНОВИВ:
Статтею 14 Конституції України встановлено, що земля є основним національним багатством, яке перебуває під особливою охороною держави.
Відповідно до частини 1 статті 79 Земельного кодексу України, земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Відповідно до частини 3 статті 79 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку розповсюджується на простір, що знаходиться над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд.
Відповідно до частини 1 статті 211 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи несуть кримінальну відповідальність за самовільне зайняття земельних ділянок.
Відповідно до статті 1 Закону України Про державний контроль за використанням та охороною земель , самовільне зайняття земельної ділянки - це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо земельної ділянки.
Відповідно до пункту б частини 1 статті 112 Земельного кодексу України, охоронні зони створюються уздовж ліній зв'язку, електропередачі, земель транспорту, навколо промислових об'єктів, для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі та інші природні об'єкти.
Відповідно до положень пункту 4 розділу 1 Визначення основних термінів та понять глави І Загальні положення Кодексу газорозподільчих систем, охоронна зона об'єктів газорозподільної системи територія, обмежена умовними лініями, уздовж наземних, надземних і підземних газопроводів та їх споруд по обидва боки від крайніх елементів конструкції розподільних газопроводів та по периметру наземних споруд на визначеній відстані, на якій обмежується провадження господарської та іншої діяльності.
Вказаною нормою також визначено, що правовий режим земель охоронних зон об'єктів газорозподільної системи - установлений законодавством особливий режим використання земель власниками та користувачами земельних ділянок, а також Операторами ГРМ, що встановлюється в межах земель охоронних зон об'єктів газорозподільних систем для забезпечення належних умов їх експлуатації, запобігання їх пошкодженню та для зменшення можливого негативного впливу на людей, суміжні землі, природні об'єкти та довкілля в цілому.
Відповідно до вимог пункту 1.12 глави 1 розділу V Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 285 від 15.05.2015 року, з метою забезпечення безпечних умов експлуатації та виключення можливості пошкодження газорозподільної системи вздовж її траси в межах охоронної зони шириною 2 метри з обох боків від зовнішньої стінки газопроводу в плані не допускаються, зокрема, складування матеріалів і устаткування, ведення земляних та будівельно-монтажних робіт .
Відповідно до положень пункту 5 розділу 4 Охоронні зони газорозподільної системи глави ІІІ Основні правила технічної експлуатації газорозподільної системи Кодексу газорозподільчих систем, земельні ділянки, розташовані в охоронних зонах об'єктів ГРМ, не вилучаються у їх власників або користувачів, а використовуються з обмеженнями, встановленими цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.
ОСОБА_1 22.03.2017 року близько 21:00 год, взяв лопату та за допомогою транспортного засобу ВАЗ 2101, д.н.з. НОМЕР_1, що перебуває у володінні ОСОБА_2, приховавши від нього злочинний характер свого умислу прибув в с. Катьощине Томаківського району Дніпропетровської області на західну межу земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_3, загальною площею 1.1267 га, яка перебуває у державній власності, через територію якої на окремо розташованих опорах прокладено надземний газопровід низького тиску, експлуатація якого здійснюється оператором ГРМ-Нікопольським управлінням по експлуатації газового господарства Публічного акціонерного товариства по газопостачанню газифікації Дніпропетровськгаз .
Перебуваючи на вказаній земельній ділянці, 22.03.2017 року близько 21:00 год. ОСОБА_1 на західній межі земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_3 . в порушення вищевказаних вимог чинного законодавства, діючи таємно, достовірно знаючи про відсутність у нього будь-яких довільних та правовстановлюючих документів на земельну ділянку, діючи з корисливих мотивів з метою забезпечення умов для вчинення таємного викрадення чужого майна, умисно, самовільно зайняв земельну ділянку в межах охоронної зони газопроводу низького тиску та почав використовувати вказану земельну ділянку для здійснення земельних робіт-ручної розробки грунту лопатою у відвал, який розташував на відстані 10-50 см. від основи шахтної опори вищевказаного газопроводу. Вказані умисні дії, ОСОБА_1 здійснював з метою наступного таємного викрадення майна-опори газопроводу низького тиску.
В наступному, діючи таємно, умисно з корисливих мотивів, 22.03.2017 року, ОСОБА_1 близько 21:20 години руками зняв трубу газопроводу з металевої опори, на які вона була закріплена, однак був викритий охоронцем ПСП АФ Перше Травня , не довів свій злочинний умисел з причин, що не залежали від його волі та залишив місце події з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Внаслідок таких умисних дій,22.03.2017 року близько 21:00 год ОСОБА_1 перебуваючи на земельній ділянці в межах охоронної зони, умисно зняв поверхневий шар грунту в місці розташування основи шахтної опори надземного газопроводу створив траншею розміром 0.6х0.4х0.2 м та відвал грунтової породи відповідного об'єму, порушив цілісність конструкції газопроводу в місці його прокладання по опорі та створив небезпеку для його подальшої промислової експлуатації та заподіяння матеріальних збитків оператору ГРМ.
Умисні дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч.3 ст.15, ч. т.185 КК України, незакінчений замах на крадіжку, тобто замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), коли особа з причин, що не залежали від її волі, не вчинила усіх дій, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, та за ч.2 ст. 197-1 КК України - самовільне зайняття земельної ділянки вчинене щодо земель в охоронних зонах.
В судовому засіданні обвинувачений, підтвердивши вищезазначені обставини, визнав вину в повному обсязі та розкаявся. Просив суворо його не карати. Пояснив свою протиправну поведінку тяжким матеріальним становищем.
Представник потерпілого будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, проте надіслав до суду заяву, в які просить слухати справу за його відсутності. Претензій матеріального чи морального характеру до обвинуваченого немає, так як останній усунув негативні наслідки вчинених правопорушень. Просить призначити справедливе покарання без позбавлення волі.
Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що являється приятелем гр. ОСОБА_1, та підтвердив, що дійсно пізно ввечері 22.03.2017 року на вимогу обвинуваченого підвіз його на власному автомобілі ВАЗ 2101, д.н.з. НОМЕР_1 в с. Катьощино Томаківського району, проте не знав з якою метою.
Крім визнання вини обвинуваченим, його вина підтверджується матеріалами кримінального провадження.
- протоколом огляду місця події з план-схемою до протоколу огляду місця події з фототаблицями від 23.03.2017 року, де було виявлено сліди пошкодження грунту (розкопування) біля металевого профілю, який утримує надземний газопровід.
- схемою надземного газопроводу низького тиску, яки прокладено в с. Катьощино по вул.. Верхня,вул. Центральна, вул. Польова.
- характеризуючими матеріалами щодо обвинуваченого, котрий позитивно характеризується по місцю проживання.
Аналізуючи зібрані по провадженню докази в їх сукупності суд приходить до висновку, що вина обвинуваченого доведена в повному обсязі.
До обставин, пом'якшуючих покарання ОСОБА_3 суд відносить його щире каяття.
Обставин, обтяжуючих покарання обвинуваченого судом не встановлено.
Переходячи до обрання міри покарання ОСОБА_3, суд враховує також характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного ним злочину, особу обвинуваченого, під час судового розгляду детально проаналізовано поведінку обвинуваченого після вчинення кримінального правопорушення, наслідки суспільно - небезпечного діяння. Беручи до уваги думку представника потерпілого, відсутність заподіяної шкоди, суд вважає, необхідним з метою його перевиховання та упередження скоєння злочинів в подальшому, обрати йому покарання у виді позбавлення волі із застосуванням ст.75 КК України, що буде достатнім.
Речові докази по справі, а саме: металеву лопату з дерев'яною ручкою,яка передана на зберігання відповідальній особі Томаківського ВП Нікопольського ВП ГУНП в дніпропетровській області згідно квитанції 154_085 - конфіскувати.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 373, 374 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у скоєнні злочину, скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст.15, ч.1 ст.185,ч.2 ст.197-1 КК України і призначити йому покарання:
за ч.3 ст.15, ч.1 ст.185 КК України у виді 1 року позбавлення волі;
за ч.2 ст. 197-1 КК України у виді 1 року 3 місяців позбавлення волі.
На підставі ч.4 ст.70 КК України шляхом часткового складання визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 остаточну міру покарання у виді 1 року 6 місяців позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік та покласти на нього обов'язки, передбачені п.п.1,2 ч.1 ст.76 КК України зобов'язавши його: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Речові докази по справі, а саме: металеву лопату з дерев'яною ручкою,яка передана на зберігання відповідальній особі Томаківського ВП Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області згідно квитанції 154_085 від 31.03.2017 року - конфіскувати.
Копію вироку вручити обвинуваченому та прокуророві.
Суддя: М.В. Омеко
07.04.2017
Суд | Томаківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2017 |
Оприлюднено | 14.04.2017 |
Номер документу | 65914573 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Томаківський районний суд Дніпропетровської області
Омеко М. В.
Кримінальне
Томаківський районний суд Дніпропетровської області
Омеко М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні