Номер справи 623/522/17
Номер провадження 2-а/623/62/2017
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2017 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Винниченка П.П.,
при секретарі судових засідань - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, про визнання нечинним рішення суб`єкта владних повноважень та зобов`язання прийняти рішення про призначення пенсії, про зарахування трудового стажу на посаді тракториста-машиніста, -
у с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить визнати протиправними дії та частково скасувати рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області від 21 грудня 2016 року № 456/19-16 в частині щодо не зарахування йому стажу на посаді тракториста в період з 08 липня 1978 року по 30 грудня 1990 року. Просив скасувати рішення Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області( Борівський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій) в Харківській області від 27 січня 2017 року в частині відмови в підтвердженні стажу на посаді тракториста в період з 08 липня 1978 року по 30 грудня 1990 року.
До суду позивач та його представник надали заяви про розгляд справи без їх участі, підтримали адміністративний позов та просили його задовольнити посилаючись на обставини, викладені в ньому. Пояснили, що ОСОБА_2 звернувся до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. В ст..13 ЗУ Про пенсійне забезпечення , але йому було відмовлено в зв'язку з тим, що його стаж роботи на посаді тракториста підтверджено з 01.01.1991 року по 13.03.2003 року, а за період роботи з 08.07.1978 року по 31.12.1990 року відмовлено. Вважають відмову неправомірною, оскільки основним документом є трудова книжка, в якій зафіксовано трудовий стаж ОСОБА_2
Представник відповідача, Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, позов не визнала, просила в задоволенні позову відмовити. Пояснила, що позивач звертався до них з заявами про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, але йому було підтверджено стаж роботи у період з 01.01.1991 року по 13.03.2003 року, який є недостатнім для призначення пенсії на пільгових умовах. Вважає, що ОСОБА_2 не має права на призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно з п. В ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення .
Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, позов не визнали, просили в задоволенні позову відмовити, про що надали письмові заперечення, в яких зазначено, що згідно із архівними довідками від 18.10.2016 року №154-№155 про заробітну плату, заявник у період з 1986 по 1990 року значиться по професії механізатор , у період з 19991 року по 1996 року значиться по професії тракторист.
Професія механізатор пунктом В статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення не передбачена.
Вивчивши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд дійшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно ст. 23 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування спори, які виникають із правовідносин за цим законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Відповідно до ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на роботах з шкідливими і важкими умовами праці - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, за результатами атестації робочих місць, проведення якої передбачає, зокрема санітарно-гігієнічні дослідження виробничого середовища, важкість ї напруженості трудового процесу, за якими підтверджується право працівника на пільги та компенсації, пов'язані із зайнятістю в несприятливих умовах праці: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам.
Згідно ст. 62 Закону України Про пенсійне забезпечення основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року за № 637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, встановлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій. У довідці має бути вказано: період роботи, що зараховується до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана довідка.
Згідно п.3 цього Порядку при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, чинні на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.
Право на пільгове пенсійне забезпечення підтверджується відповідно до списку виробництв, цехів, професій та посад, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах на підставі записів у трудових книжках працівників та уточнюючих довідок. Довідки видаються підприємствами або їхніми правонаступниками на підставі первинних документів про характер дня на роботах, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_2, звертався до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах по досягненню віку, який дає йому право на пільгове пенсійне забезпечення.
Відповідно до ст. 71 КАС України обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України суд може вийти за межи позовних вимог у разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Крім того, відповідач в порядку ст. 71 КАС України згідно свого обов'язку доказування правомірності свого рішення, не довів, що позивач у період з 01.11.1994 року по 04.12.2000 року не працював на посаді слюсаря-ремонтника з шкідливим умовами праці на гарячих ділянках робіт, а напроти, сумніви відповідача спростовуються дослідженими в судовому засіданні вище вказаними доказами.
Згідно із ч.1 та ч.4 ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.
Тому, враховуючи вищенаведене, суд вважає позовні вимоги підлягають задоволенню щодо врахування ОСОБА_2 та призначення виплати пенсії за віком на пільгових умовах за ст. 13 п. В Закону України Про пенсійне забезпечення .
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 17, 18 71, 99, 104-107, 161-163 КАС України, Закону України Про пенсійне забезпечення , суд, -
п о с т а н о в и в:
Позовні вимоги ОСОБА_2 до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, про визнання нечинним рішення суб`єкта владних повноважень та зобов`язання прийняти рішення про призначення пенсії, про зарахування трудового стажу на посаді тракториста-машиніста - задовольнити.
Визнати протиправним та частково скасувати рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, або за вислугу років від 21 грудня 2016 року № 456/19-16 в частині відмови щодо не зарахування ОСОБА_2 стажу на посаді тракториста в період з 8 липня 1978 року по 30 грудня 1990 року.
Скасувати рішення Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (Борівський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій) в Харківської області від 27 січня 2017 року в частині відмови в підтвердженні стажу на посаді тракториста в період з 8 липня 1978 року по 30 грудня 1990 року.
Зарахувати ОСОБА_2 в трудовий стаж на посаді тракториста- машиніста тракторної бригади колгоспу Червоний Маяк Борівського району, в період з 8 липня 1978 року по 30 грудня 1990 року.
Зобов'язати Ізюмське об'єднане управління Пенсійного фонду України (Борівський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій) в Харківській області, призначити, здійснити нарахування та виплатити з 08.11.2016 року пенсію за віком на пільгових умовах на підставі ст. 13 п. В Закону України Про пенсійне забезпечення , включивши до пільгового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, період роботи ОСОБА_2 на посаді тракториста-машиніста безпосередньо зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції з 08.07.1978 року по 13.03.2003 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови. Уразі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя П.П. Винниченко
Суд | Ізюмський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2017 |
Оприлюднено | 19.04.2017 |
Номер документу | 65974201 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
Винниченко П. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні