Тростянецький районний суд Сумської області
м. Тростянець, вул. Миру, 9, 42600, (05458) 5-11-72
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 жовтня 2010 року м.Тростянець
Тростянецький районний суд Сумської області
в складі: головуючого - судді Жаворонка В.П.
при секретарі Васюхно Г.І.,
розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тростянецької міської ради, ОСОБА_2 про продовження строку на прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що він народився 6 січня 1972 року. Його матір'ю була ОСОБА_3, батьком-Тараповський ОСОБА_4.
31 травня 2007 року померла його матір, 27 лютого 2009 року помер його батько, після смерті якого відкрилась спадщина, в т.ч. на квартиру АДРЕСА_1 та на земельну ділянку площею 0,0792 га, надану для ведення садівництва в садівничому товаристві Лотос , що знаходиться на території Тростянецької міської ради. Спадкоємцями першої черги після смерті батька є він та його рідний брат ОСОБА_2. На випадок смерті батько залишив заповіт, згідно якого спадщину заповів йому з братом порівну.
Він від спадщини не відмовлявся. В квартирі АДРЕСА_2 на момент смерті батька він не був прописаний, а прописаний (зареєстрований) у військовому містечку Семиполки Броварського району, де має сім'ю та проходить військову службу.
Подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті батька в передбачений законом шестимісячний строк він не зміг в силу ряду поважних причин. Про те, що потрібно йти до нотаріуса та подавати заяву він не знав. Також визначальним є і те, що він мешкає в іншій місцевості, служить офіцером Збройних Сил України і не зміг прийти до нотаріуса за місцем відкриття спадщини для консультації з цього приводу. Через це та в силу юридичної неграмотності він пропустив строк на прийняття спадщини.
З даним позовом звернувся позивач до суду, в якому просив визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті його батька ОСОБА_5
Позивач в судовому засіданні просив задовольнити його вимоги.
Відповідач не заперечував проти задоволення вимог позивача.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але від нього до суду надійшла заява, згідно якої вона просить розглядати справу в її відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечує, а тому суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника відповідача, на підставі матеріалів, які є в справі.
Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Було встановлено, що позивач народився 6 січня 1972 року (а.с.4) та його батьками були ОСОБА_3 та ОСОБА_5.
Мати позивача-Тараповська Л.А. померла 31 травня 2007 року, а батько-Тараповський Г.К. помер 27 лютого 2009 року, що підтверджується копією свідоцтва про його смерть (а.с.5).
Після смерті ОСОБА_5 відкрилася спадщина в т.ч. на квартиру АДРЕСА_1 та на земельну ділянку площею 0,0792 га, надану для ведення садівництва в садівничому товаристві Лотос , що знаходиться на території Тростянецької міської ради Сумської області (а.с.6).
За час життя, померлий ОСОБА_5, 31 жовтня 2008 року, склав заповіт, яким на випадок своєї смерті все своє майно де б воно не було і з чого б воно не складалося і на що він за законом матиме право, заповідав синам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних частинах кожному, що підтверджується копією заповіту, посвідченого 31.10.2008 року державним нотаріусом Тростянецької державної нотаріальної контори та зареєстрованого в реєстрі за №4550 (а.с.8).
Як пояснив позивач в судовому засіданні строк звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті матері ним пропущено з поважних причин, оскільки про те, що потрібно йти до нотаріуса та подавати заяву він не знав. Також визначальним є і те, що він мешкає в іншій місцевості, служить офіцером Збройних Сил України і не зміг прийти до нотаріуса за місцем відкриття спадщини для консультації з цього приводу. Через це та в силу юридичної неграмотності він пропустив строк на прийняття спадщини. Окрім цього, від спадщини він не відмовлявся. В квартирі АДРЕСА_2 на момент смерті батька він не був прописаний, а прописаний (зареєстрований) у військовому містечку Семиполки Броварського району, де має сім'ю та проходить військову службу.
Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
При таких обставинах справи, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що причини пропуску строку подачі заяви на прийняття спадщини є поважними, а тому необхідно задовольнити вимоги ОСОБА_1 та визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,209,212,214-215 ЦПК України та ст.ст.1268,1270,1272 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Тростянецької міської ради, ОСОБА_2 про продовження строку на прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк на 2 місяці для подання заяви в Тростянецьку державну нотаріальну контору Сумської області про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті його батька ОСОБА_5, який помер 27 лютого 2009 року в м.Тростянець Сумської області.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення апеляційної скарги.
Суддя
Суд | Тростянецький районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2010 |
Оприлюднено | 20.04.2017 |
Номер документу | 66011622 |
Судочинство | Цивільне |
Адміністративне
Пологівський районний суд Запорізької області
Богданенко І. Ю.
Цивільне
Тростянецький районний суд Сумської області
Жаворонок В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні