Справа № 523/17680/16-ц
Провадження №2/523/1567/17
У Х В А Л А
"11" квітня 2017 р.
Суворовський районний суд м.Одеси в складі:
головуючого судді-Середи І.В.,
при секретарі -Щербан О.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №9 в м.Одесі клопотання представника відповідача - ОСОБА_1 про призначення судової почеркознавчої експертизи,
ВСТАНОВИВ:
В проваджені суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ПрАТ Кар'єроуправління про стягнення боргу у розмірі 55000 грн.,3% річних у розмірі 3096,58 грн. та інфляційних збитків у розмірі 5588 грн..
Представник відповідача ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про призначення судової почеркознавчої експертизи для підтвердження справжності підпису ОСОБА_2 в додатковій угоді від 12.04.2016 року. Проведення експертизи доручити ОНДІСЕ.
Позивач в судовому засіданні вказуючи на те, що вона додаткову угоду не підписувала, не заперечувала проти призначення експертизи, однак наполягала на тому, щоб дослідження не проводилося експертами Південного регіону, так як їй відомо, що керівник товариства може втручатися в роботу таких установ. При цьому позивач вказувала на те, що їй відомо про схеми вирішення різних питань керівництвом відповідача, а дії керівника товариства - ОСОБА_3 також пов'язані з тим, що група осіб з його участю застосувала фізичний вплив, захоплення документів ТОВ Ізокерам , в якому 50% у статутному капіталі належить їй, з цього приводу вона звернулася до правоохоронних органів в 2014 році і в кримінальному провадженні постановою 11.12.2014 р. її визнано потерпілою.
Заслухавши позивача та її представника, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до вимог ч.1-3 ст.10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з нормами ч.2 ст.58 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно з вимогами ч.1,2 ст.143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі. Якщо сторони домовилися про залучення експертами певних осіб, суд повинен призначити їх відповідно до цієї домовленості.
Підставами для призначення експертизи є необхідність підтвердження відповідачем справжності підпису позивача в угоді.
Враховуючи предмет, підстави заявлених вимог, доводи позивача та обґрунтування заперечень відповідача, суд приходить до висновку про необхідність призначення судової почеркознавчої експертизи, оскільки для з'ясування доводів сторін потрібні спеціальні знання.
Разом з тим, оскільки відсутня згода від обох сторін щодо експертної установи, суд вважає за необхідне проведення дослідження доручити експертам Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. M.С. Бокаріуса .
Приймаючи до уваги те, що для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, то на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст.143,209,210 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача - ОСОБА_1 задовольнити.
Призначити по справі судову почеркознавчу експертизу на вирішення якої поставити наступне запитання:
1) Чи належить підпис в додатковій угоді до договору №2 про надання безпроцентної позики від 12 квітня 2016 року, в графі "за позикодавця " - ОСОБА_2 ?
Проведення експертизи доручити експерту Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. M.С. Бокаріуса, попередивши його про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
Надати експерту для проведення експертизи матеріали цивільної справи №523/17680/16-ц.
Оплату за проведення експертизи покласти на ПрАТ "Кар'єроуправління", розяснити йому положення ст.146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Зупинити провадження по справі на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд м.Одеси протягом п'яти днів з дня її проголошення, а для відповідача з дня отримання її копії.
Суддя:
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2017 |
Оприлюднено | 21.04.2017 |
Номер документу | 66024633 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Середа І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні