Рішення
від 20.04.2017 по справі 562/24/17
ЗДОЛБУНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 562/24/17

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ У К Р А Ї Н И

/заочне/

"20" квітня 2017 р.

Здолбунівський районний суд Рівненської області

у складі: головуючого судді Кушніра О.Г.,

при секретарі Парфенюк Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м.Здолбунів Рівненської області цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Альфа-Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в:

У поданій заяві представник позивача просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь ПАТ Альфа-Банк заборгованість на загальну суму 21581,27 грн. та судові витрати по справі.

В обґрунтування своїх вимог позивач покликається на те, що 20 січня 2015 року між сторонами укладено договір про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб шляхом акцептування клієнтом публічної пропозиції банку, за яким банк відкрив картковий рахунок та випустив міжнародну картку DMC Gold строком дії 2 роки з моменту випуску, встановивши ліміт відновлювальної кредитної лінії 12000 грн. Однак відповідач належним чином взяті по договору зобов'язання не виконує, внаслідок чого виникла заборгованість. Невиконання відповідачем умов договору дають право позивачу стягнути з нього заборгованість за кредитом, нараховані відсотки за користування кредитом та штрафні санкції.

Представник позивача та відповідач у судове засідання не з'явилися з невідомої суду причини, хоча про місце та час слухання справи повідомлялися заздалегідь та належним чином відповідно до вимог ст.74 ЦПК України, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило. Згідно поданого представником позивача клопотання позовні вимоги підтримує повністю та просить розглянути справу без його участі.

Така сукупність обставин, на думку суду, не є перешкодою для розгляду справи у відсутність сторін, оскільки у матеріалах справи достатньо доказів про правовідносини сторін і немає необхідності заслуховувати їх особисті пояснення з приводу спору.

При таких умовах суд вважає за можливе винести заочне рішення по справі, при цьому позивач не заперечує проти такого порядку вирішення спору.

За вказаних обставин неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, згідно ч.2 ст.197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

З'ясувавши обставини та вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Як встановлено судом, 20 січня 2015 року між ПАТ Альфа-Банк та ОСОБА_1 укладено договір про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб шляхом акцептування клієнтом публічної пропозиції банку, за яким банк відкрив картковий рахунок та випустив міжнародну картку DMC Gold строком дії 2 роки з моменту випуску, встановивши ліміт відновлювальної кредитної лінії 12000 грн.

У відповідності до положень договору позичальник зобов'язувався у порядку та на умовах, визначених договором повертати кредит, виплачувати проценти за користування кредитом, сплачувати інші передбачені платежі в сумі, строки та на умовах, що передбачені договором.

Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то відповідно до ст.530 ЦК України воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 612 ЦК України визначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом строк.

Відповідач ОСОБА_1 порушив свої зобов'язання за кредитним договором, грошові зобов'язання по кредитному договору належним чином та у строки, передбачені договором, не виконував, внаслідок чого виникла заборгованість по платежах, з приводу чого позивач 23 грудня 2016 року направляв відповідачу вимогу про досудове врегулювання спору, яка не була виконана.

Відповідно до ст.ст.610, 611 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання) та у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Згідно положень ст.ст.1050, 1054 ЦК України якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Таким чином, судом встановлено, що станом на 27 грудня 2016 року заборгованість за кредитним договором складається з тіла кредиту 13075,09 грн. простроченого тіла кредиту 6933,20 грн., відсотків за користування кредитом 58,02 грн. та неустойки 1514,96 грн., а всього на загальну суму 21581,27 грн., яка підлягає стягненню.

З огляду на викладене позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

При постановлені рішення відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає до стягнення на користь позивача понесені ним судові витрати у розмірі 1378 грн. 00 коп.

На підставі наведеного, ст.ст.526, 530, 553, 554, 610-612, 625, 1054 ЦК України, керуючись ст.ст.10, 57 - 60, 88, 213-215, 224-228 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов Публічного акціонерного товариства Альфа-Банк задоволити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Альфа-Банк заборгованість в сумі 21581 (двадцять одна тисяча п'ятсот вісімдесят одна) грн. 27 (двадцять сім) коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Альфа-Банк понесені ним судові витрати у розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Рівненської області шляхом подачі через Здолбунівський районний суд Рівненської області апеляційної скарги протягом 10 /десяти/ днів з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні під час проголошення судового рішення у той же строк із дня отримання копії рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя:

СудЗдолбунівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення20.04.2017
Оприлюднено25.04.2017
Номер документу66064672
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —562/24/17

Ухвала від 21.10.2021

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Кушнір О. Г.

Рішення від 20.04.2017

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Кушнір О. Г.

Ухвала від 17.02.2017

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Кушнір О. Г.

Ухвала від 02.02.2017

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Кушнір О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні