11/78
ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області
91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области
91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
10.05.07 Справа № 11/78.
Господарський суд Луганської області у складі судді Москаленко М.О., при секретарі судового засідання Мелеховій О.С., розглянувши матеріали справи № 11/78за позовом
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області, м. Антрацит Луганської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Донтехмаш”, с. Іванівка Антрацитівського району Луганської області
про стягнення 358 грн. 29 коп.
за участю представників сторін:
від позивача – не прибув
від відповідача –не прибув
в с т а н о в и в:
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача недоїмки зі сплати страхових внесків на обов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у сумі 358 грн. 29 коп.
Відповідач в судове засідання не з»явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання, відзив на позов не надав.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно приписів ст. 10 закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” № 1105-14 від 23.09.1999 (надалі –Закон № 1105) страхувальниками, тобто особами, які зобов'язані сплачувати страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (надалі –Фонд), є роботодавці - юридичні особи та фізичні особи –підприємці, які використовують найману працю.
У відповідності із пунктом 2.1 Інструкції „Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України”, затвердженої постановою Правління Фонду № 12 від 20.04.2001 (надалі –Інструкція) платниками страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є юридичні особи незалежно від форм власності і господарювання, виду діяльності та галузевої належності, а також їх відокремлені підрозділи.
Згідно приписів ст. 10 Закону № 1105 роботодавці як страхувальники зобов'язані своєчасно та у повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду.
У відповідності із пунктом 4.1 Інструкції сума страхового внеску розраховується згідно із страховим тарифом, встановленим Законом України, виходячи з класу професійного ризику галузі (підгалузі) національної економіки, до якого віднесений страхувальник.
Пункт 4.10 Інструкції встановлює, що розміри страхових внесків страхувальників обчислюються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, в тому числі у натуральній формі, визначених згідно із Законом України „Про оплату праці”, що підлягають оподаткуванню податком на прибуток громадян.
Пунктом 4.12 Інструкції визначено, що страхові внески сплачуються юридичними особами в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з наявної виручки чи натуроплатою платники зобов'язані не пізніше дня, наступного після здійснення виплат, надати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Згідно пункту 4.13 Інструкції нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.
Відповідач зареєстрований у Відділенні виконавчої дирекції Фонду у м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області. Підприємству був встановлений страховий тариф у розмірі 2,47% від фонду оплати праці робітників підприємства.
У відповідності із розрахунковою відомістю за 2006 рік відповідач має недоїмку зі сплати страхових внесків у сумі 358грн. 29 коп.
На момент звернення позивача до суду, а також в процесі розгляду справи сума заборгованості відповідачем на розрахунковий рахунок позивача перерахована не була.
Викладені обставини підтверджуються матеріалами справи, зокрема, розрахунковою відомістю за 2006 рік.(а.с.4).
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та відповідають фактичним обставинам.
Таким чином, позов є обґрунтованим , що підтверджений матеріалами справи та підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України питання стосовно судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 94, 98, 158 –163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Донтехмаш”, вул. Жовтнева,24, с. Іванівка Антрацитівського району Луганської області, код 31016288, на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області, вул. Ростовська, 38, м. Антрацит, Луганська область, код 25938641, розрахунковий рахунок 37174412001252 в УДК м. Антрацит, МФО 804013, недоїмку по страхових внесках у сумі 358грн. 29 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 15.05.2007.
Суддя М.О. Москаленко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2007 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 661214 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні