Ухвала
від 12.04.2017 по справі 5002-17/2909-2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"12" квітня 2017 р.                                         Справа № 5002-17/2909-2011

за позовом Заступника прокурора м. Ялти

в інтересах держави в особі Республіканського комітету по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим та Фонду державного майна України

до:

1) Лівадійської селищної ради

2) Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми “Регіон-інвест”

За участю третіх осіб:

1) Приватне акціонерне товариство лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця”

2)Дочірнього підприємства “Санаторій Курпати” закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця”

про визнання недійсним рішення та зобов'язання повернути земельну ділянку.

представники сторін:

згідно протоколу судового засідання

Обставини справи:

Ухвалою Вищого господарського суду України від 23 липня 2014 року допущено до провадження Верховного суду України справу № 5002-17/2909-2011 за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 05 серпня 2013 року

Ухвалами судді Верховного Суду України від 07 серпня 2014 року відкрито провадження у справі № 5002-17/2909-2011 та здійснено підготовчі дії – витребувано матеріали справи з Господарського суду Автономної Республіки Крим із направленням електронної копії відповідної ухвали не електронну адресу зазначеного суду, проте жодного підтвердження про її одержання ним Верховний Суд України не отримав.

За повідомленням УДППЗ «Укрпошта», у зв'язку із силовим захопленням Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та блокування усіх об'єктів поштового зв'язку на території півострову, національний оператор змушений тимчасово припинити прийом і доставку пошти в напрямку до Автономної Республіки Крим та м. Севастополь до врегулювання ситуації.

11.04.2017 р. до канцелярії господарського суду від Першого заступника прокурора Автономної Республіки Крим надійшла заява № 05-106 вих-17 від 11.04.2017 р. в якій повідомляє, що усі матеріали паперових наглядових проваджень за позовами органів прокуратури Автономної Республіки Крим залишились на території півострову, тимчасово окупованого Російською Федерацією, крім того, опрацюванням Єдиної системи статистики та аналізу органів прокуратури України будь-яких електронних документів за вказаною судовою справою не встановлено.

12.04.17 р. через загальний відділ суду представник позивача надав всі наявні копії матеріалів справи № 5002-17/2909-2011.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача надав усні пояснення щодо листа про відновлення матеріалів втраченої справи та не заперечував проти його задоволення.

Представники інших учасників процесу у судове засідання не з'явились, хоча про судове засідання були повідомлені належним чином, про причини своєї неявки у судове засідання суд не повідомили.

Заслухавши пояснення прокурора та позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд вважає, що лист судді Верховного суду України Т.Є. Жайворонок про відновлення матеріалів втраченої справи № 5002-17/2909-2011 підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України „Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях, змінити територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та забезпечити розгляд:

цивільних справ, підсудних місцевим загальним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, - місцевими загальними судами міста Києва, що визначаються Апеляційним судом міста Києва;

адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, - місцевими загальними судами міста Києва, що визначаються Київським апеляційним адміністративним судом;

цивільних справ, підсудних загальним апеляційним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, - Апеляційним судом міста Києва;

адміністративних справ Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим - Київським окружним адміністративним судом, адміністративних справ Окружного адміністративного суду міста Севастополя - Окружним адміністративним судом міста Києва; Севастопольського апеляційного адміністративного суду - Київським апеляційним адміністративним судом;

господарських справ Господарського суду Автономної Республіки Крим - Господарським судом Київської області, а господарських справ Господарського суду міста Севастополя - Господарським судом міста Києва, господарських справ Севастопольського апеляційного господарського суду - Київським апеляційним господарським судом;

кримінальних проваджень, підсудних місцевим (районним, міським, районним у містах, міськрайонним судам), розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, - одним з районних судів міста Києва, визначеним Апеляційним судом міста Києва;

кримінальних проваджень, підсудних Апеляційному суду Автономної Республіки Крим та Апеляційному суду міста Севастополя, - Апеляційним судом міста Києва.

Питання, що відносяться до повноважень слідчого судді, у кримінальних провадженнях, що перебувають на стадії досудового розслідування і здійснюються на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, розглядаються слідчими суддями районних судів міста Києва, визначеними Апеляційним судом міста Києва.

Справи, що перебувають у провадженні судів, розташованих на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, та розгляд яких не закінчено, передаються судам відповідно до встановленої цим Законом підсудності, протягом десяти робочих днів з дня набрання ним чинності або з дня встановлення такої підсудності.

У разі нанесення шкоди суб'єктами іноземної держави нерезидентами підсудність встановлюється за місцем нанесення шкоди з урахуванням правил підсудності, встановленої цим Законом.

Отже, як було зазначено вище та вбачається із матеріалів справи, у встановлені Законом України „Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” строк та порядок і станом на час розгляду даного листа судом не було виконано свого обов'язку щодо передачі матеріалів справи № 5002-17/2909-2011, розгляд якої не було завершено, до Верховного Суду України для подальшого здійснення розгляду у даній справі, і відповідно матеріали справи № 5002-17/2909-2011 перебувають у суді, що знаходиться на тимчасово окупованій території України, а тому такі матеріали справи є втраченими.

Пунктами 7.1., 7.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції ” передбачено, що у разі втрати з будь-яких причин матеріалів справи (наприклад, при пересиланні їх поштою) господарському суду слід виходити з такого.

ГПК не містить положень щодо відновлення втраченої справи. Однак це не може бути підставою для відмови в прийнятті чи залишенні без розгляду заяви, клопотання чи іншого передбаченого ГПК звернення учасника судового процесу до господарського суду.

Втрачена (у тому числі частково, - наприклад, окремі томи) справа може бути відновлена за заявою особи (осіб), що була учасником відповідного судового процесу і звернулася до того місцевого господарського суду, який розглянув справу по суті або припинив провадження в ній чи залишив позов без розгляду, а також зазначеним господарським судом з своєї ініціативи.

Заява про відновлення втраченої справи про банкрутство або окремих її матеріалів подається до господарського суду, який припинив провадження у справі або у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, незалежно від судової процедури, яка застосовується до боржника.

Відновлення втраченої справи здійснюється місцевим господарським судом, незалежно від того, на якій стадії розгляду (в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанцій) вона перебувала. Якщо необхідно здійснити апеляційний або касаційний розгляд справи, її матеріали після такого відновлення передаються місцевим господарським судом відповідно до суду апеляційної або касаційної інстанцій.

Якщо місцевий господарський суд, про який ідеться в абзацах першому і другому цього підпункту, знаходиться на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, то відновлення втраченої справи здійснюється господарським судом за територіальною підсудністю судових справ, визначеною згідно із статтею 12 Закону України „Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” або статтями 1, 3 Закону України „Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції”.

Згідно п. 7.6. цієї ж постанови не підлягає відновленню справа, втрачена до закінчення судового розгляду. В такому разі заявник не позбавлений права на подання нової позовної заяви (іншого звернення, передбаченого ГПК) у загальному порядку. При цьому про втрату справи зазначається в ухвалі про порушення провадження у новій справі.

Відповідно до п. 7.7. цієї ж постанови у розгляді заяви про відновлення справи господарський суд бере до уваги:

а) частину справи, яка збереглася у даному суді (окремі томи, жетони, матеріали з архіву суду і т. ін.);

б) документи, надіслані (видані) господарським судом учасникам судового процесу та іншим особам до втрати справи, копії таких документів;

в) матеріали виконавчого провадження, якщо воно здійснювалося за результатами розгляду справи;

г) будь-які інші документи і матеріали, подані учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для відновлення справи;

ґ) відомості Єдиного державного реєстру судових рішень;

д) дані, вміщені в автоматизованій системі документообігу суду.

При цьому господарський суд може на підставі статті 30 ГПК викликати для дачі пояснень посадових осіб та інших працівників підприємств, установ, організацій державних та інших органів і/або зобов'язати зазначених осіб подати відповідні пояснення в письмовій формі. За необхідності господарський суд вчиняє також дії, зазначені в пунктах 3 - 7 статті 65 ГПК, або витребовує необхідні документи і матеріали в порядку, передбаченому статтею 38 названого Кодексу.

У разі якщо за змістом поданої до суду заяви або скарги для її розгляду достатньо лише деяких матеріалів справи, то втрачена справа може відновлюватися тільки в частині, необхідній для такого розгляду, а не повністю.

Це, зокрема, стосується випадків, зазначених у частині третій статті 106 ГПК:

для розгляду апеляційної або касаційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, достатнім є відновлення матеріалів, необхідних для розгляду даної скарги. Так само, наприклад, для розгляду скарги на дії органу Державної виконавчої служби (стаття 1212 ГПК) достатніми, з урахуванням конкретних обставин, можуть бути копії судового рішення і виконавчого документа, виданого судом, а в решті справа може й не відновлюватися, якщо це не викликається необхідністю.

Як вбачається із матеріалів справи, до заяви про відновлення матеріалів втраченої справи позивачем додано окремі копії матеріалів справи № 5002-17/2909-2011 та процесуальні документи (копії) які відповідають відомостям з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Лист судді Верховного суду України Т.Є. Жайворонок про відновлення матеріалів втраченої справи № 5002-17/2909-2011 задовольнити.

2. Відновити втрачену справу № 5002-17/2909-2011 в частині необхідній для її розгляду по суті.

3. Матеріали справи № 5002-17/2909-2011 передати до Верховного суду України в порядку ст. 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” для продовження розгляду справи.

4. Копію ухвали направити сторонам та прокурору.

Суддя                               Л.Я. Мальована

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення12.04.2017
Оприлюднено28.04.2017
Номер документу66166016
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5002-17/2909-2011

Ухвала від 02.08.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Чонгова С.І.

Ухвала від 05.07.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Чонгова С.І.

Ухвала від 07.06.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Чонгова С.І.

Ухвала від 10.05.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Чонгова С.І.

Постанова від 07.03.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Чумак Ю.Я.

Ухвала від 07.02.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Чумак Ю.Я.

Ухвала від 22.01.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Чумак Ю.Я.

Ухвала від 12.04.2017

Господарське

Господарський суд Київської області

Мальована Л.Я.

Ухвала від 22.03.2017

Господарське

Господарський суд Київської області

Мальована Л.Я.

Ухвала від 03.03.2017

Господарське

Господарський суд Київської області

Мальована Л.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні