Ухвала
від 26.04.2017 по справі 417/3973/17
МАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 417/3973/17

Провадження № 2/417/185/17

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"26" квітня 2017 р. с. Марківка Луганської області

Марківський районний суд Луганської області у складі

головуючого судді Шкирі В.М.,

за участі секретаря Грибєнік О. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с. Марківка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Марківського районного територіального медичного об'єднання про визнання незаконним наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

04.04.2017 позивач звернувся до суду з позовом до Марківського районного територіального медичного об'єднання про визнання незаконним наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.

В судове засідання сторони не з'явилися, при цьому як позивач так і відповідач подали клопотання про відкладення судового засідання.

Крім того, судом встановлено, шо 07.04.2017 було відкрито провадження по даній справі, як з'ясувалося позовну заяву було поданою без додержання вимог, викладених у статті ст. 119 ЦПК України , а тому вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

До пред'явленої позову позивачем не доданий документ про сплату судового збору. В матеріалах справи відсутні докази, що підтверджують звільнення позивача від сплати судового збору.

Згідно з ч. 3 ст. 2 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Порядок сплати, розмір судового збору визначається у відповідності з Законом України "Про судовий збір" .

З 01 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 06.12.2016 року № 1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України " , яким внесено зміни до Закону України "Про судовий збір" .

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Із аналізу зазначеної норми права вбачається, що від сплати судового збору позивачі звільнені за вимогами про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Із позовної заяви вбачається, що позивачем заявлені чотири вимоги, а саме: про визнання незаконним наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.

Отже, від сплати судового збору у даній справі позивач звільнений лише за вимогами про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Із матеріалів справи вбачається, що в позовній заяві є ще дві вимоги немайнового характеру (про визнання незаконним наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності та відшкодування моральної шкоди), за які повинен сплачуватися судовий збір.

Оскільки, сплата судового збору згідно з вимогами закону є обов'язковою, наслідком недотримання цієї умови є залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.3 п. 7 постанови Пленуму ВСУ від 12.06.2009 № 2 якщо порушення правил ст..119,120 ЦПК виявлені при розгляді справи, вони усуваються в ході судового розгляду або настають наслідки передбачені п.8 ч.1 ст.207 ЦПК.

Відповідно до ч.1 ст.121 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 119 , 120 ЦПК або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Аналогічні положення містить і п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України №10 від 17.10.2015 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах.

Таким чином суд приходить до висновку, що позивачем при подачі позовної заяви дісно допущено порушення вимог ч.5 ст.119 ЦПК України оскільки, не в повному обсязі сплачено судовий збір.

В ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" зазначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Згідно ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600 грн.

Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за дві немайнові вимоги в сумі 1 280,00 грн (1600,00 грн, х 0,4 = 640,00 грн х 2) , для приєднання до матеріалів справи надати до Марківського районного суду Луганської області документ про оплату вказаних судових витрат.

Судовий збір перерахувати за наступними банківськими реквізитами : код ЄДРПО - 05381372, код класифікації доходів - 22030101, № доходного рахунку щодо сплати судового збору - 31212206700188, код ОКРО отримувача коштів - 38043302, МФО отримувача коштів - 804013, банк отримувача коштів ГУ ДКУ у Луганській області.

При цьому необхідно роз'яснити позивачеві, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги зазначені в ухвалі та сплатить суму судового збору позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. У разі невиконання вимог даної ухвали про залишення позовної заяви без руху позовна заява буде залишена без розгляду на підставі п.8 ч.1 ст.207 ЦПК України

Керуючись ч.1 ст..121,ч.1 ст.169 ЦПК України суд, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Марківського районного територіального медичного об'єднання про визнання незаконним наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху .

Запропонувати позивачу усунути вказані вище недоліки позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання ним копії дійсної ухвали.

Відкласти судове засідання на 11 годину 45 хвилин 19 травня 2017 року

Роз'яснити, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки позовна заява буде залишена без розгляду на підставі п.8 ч.1 ст.207 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає

Суддя В. М. Шкиря

СудМарківський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення26.04.2017
Оприлюднено03.05.2017
Номер документу66206669
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —417/3973/17

Ухвала від 19.05.2017

Цивільне

Марківський районний суд Луганської області

Шкиря В. М.

Ухвала від 26.04.2017

Цивільне

Марківський районний суд Луганської області

Шкиря В. М.

Ухвала від 07.04.2017

Цивільне

Марківський районний суд Луганської області

Шкиря В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні