Справа № 216/1651/17
1-кс/216/933/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2017 року Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
у складі слідчого судді: - ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
слідчого - ОСОБА_3
розглянувши в порядку ч.4 ст. 107 КПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу клопотання слідчого СВ Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Криворізької місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_4 , про призначення позапланової перевірки, у кримінальному провадженні №12017040230000283 від 15.02.2017 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.272 ч.1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
07.04.2017 р. слідчий СВ Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням, про призначення позапланової перевірки.
В обґрунтування клопотання вказує, що слідчим відділом КриворізькогоВП ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017040230000283 від 15.02.2017 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.272 ч.1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що під час досудового розслідування встановлено, що працівниками ТОВ «КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ДИНАРІЙ»» (ЄДРПОУ 34688555, юридична адреса: Київська область, м. Вишгород, вул. Шолуденка, буд. 6-В, офіс 15) здійснюється будівництво житлового комплексу «Ювілейний» поблизу будинку № 88 по вул. Співдружності в Саксаганському районі м. Кривого Рогу.
14.02.2017 р. приблизно о 08.00 год. на території будівельного майданчику новобудови «Ювілейний» поблизу будинку № 88 по вул. Співдружності в Саксаганському районі м. Кривого Рогу, під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, а саме: розвантажування залізобетонних плит перекриття за допомогою крану гусеничного монтажного МКГ 25-БР 1, заводський номер 4077, сталося аварійне падіння стріли вищевказаного крану, в результаті якого було створено загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків, а також було пошкоджено вантажний автомобіль марки «MAN», державний реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Враховуючи викладене, у діях посадових осіб ТОВ «КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ДИНАРІЙ»» вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, а саме: порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві особою, яка зобов`язана їх дотримуватись, що створило загрозу загибелі людей або настання інших тяжких наслідків.
Таким чином, в процесі досудового розслідування виникла необхідність у перевірці додержання вимог законодавства з питань охорони праці суб`єктом господарювання ТОВ «КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ДИНАРІЙ»» під час виконання працівниками вказаного підприємства робіт на території новобудови «Ювілейний» поблизу будинку № 88 по вул. Співдружності в Саксаганському районі м. Кривого Рогу.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877-V від 05.04.2007 р. однією з підстав для здійснення позапланових заходів є настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов`язано з діяльністю суб`єкта господарювання.
У відповідності до п.3 Прикінцевих положень Закону України«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. №71-VIII, в 2015 р. та 2016р. перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно: 1)з дозволу Кабінету Міністрів України, 2)за заявкою суб`єкта господарювання щодо його перевірки, 3)згідно з рішенням суду або 4)згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України, стосується всіх без винятку контролюючих органів.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» №408 від 13.08.2014 р. у зв`язку із запровадженням ст.31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014рік» обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами КМУ постановив, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Проте, діюче кримінальне-процесуальне законодавство України прямо не передбачає повноваження слідчого та прокурора щодо призначення ревізій і перевірок, оскільки, п. 5 ст. 36, п.4 ч.2 ст.40 КПК України виключено на підставі Закону України«Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014 р.
Одночасно ч.2 ст.93 КПК України передбачає, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Таким чином, у даному випадку є достатні підстави звернутися з клопотанням до суду з метою призначення позапланової перевірки дотримання службовими особами та працівниками ТОВ «КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ДИНАРІЙ»» вимог законодавства України у сфері охорони праці та дотримання законодавства про працю.
Слідчий надав заяву в якій просить розгляд клопотання здійснювати без фіксації технічними засобами, за відсутності осіб згідно ч.4 ст. 107 КПК України.
Статтею 131 КПК України визначено види заходів забезпечення кримінального провадження, серед яких: виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; накладення грошового стягнення; тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; відсторонення від посади; тимчасовий доступ до речей і документів; тимчасове вилучення майна; арешт майна; затримання особи; запобіжні заходи.
Дослідивши матеріали клопотання суд встановив, що слідчий звернувся до суду з клопотанням про призначення позапланової перевірки, тоді як нормами чинного КПК України не передбачено такого заходу забезпечення кримінального провадження, а посилання слідчого на Постанову Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 року №408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», як на думку суду не може бути взято до уваги, оскільки постанова Кабінету Міністрів України є підзаконним нормативно-правовим актом, тоді як КПК України Закон, який має вищу юридичну силу.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.369-372 КПК України суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання слідчого СВ Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Криворізької місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_4 , про призначення позапланової перевірки, у кримінальному провадженні №12017040230000283 від 15.02.2017 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.272 ч.1 КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66274748 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
Биканов І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні