Справа № 523/6165/17
Провадження №2/523/3126/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" травня 2017 р. м Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Виноградова Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Обрій-Н про визнання договору про відступлення права вимоги недійсним, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Обрій-Н про визнання договору про відступлення права вимоги недійсним.
Згідно статті 119 ЦПК позовна заява повинна містити ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий; ціну позову; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.
Однак, вищевказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 119, 120 ЦПК України, а саме: до позовної заяви не додано квитанцію про сплату судового збору.
Згідно статті 79 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат пов'язаних з розглядом справ.
Згідно ст. 4 ЗУ Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.2.2) ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру для фізичної особи становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 640 грн.
В своєму позові позивач посилався на те, що в силу Закону України Про захист прав споживачів" звільнений від сплати судового збору, однак твердження позивача судом не приймається, оскільки договір про відступлення права вимоги не укладався зі споживачем.
Положення ст. 121 передбачають, що суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.ст. 119, 120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 79, 119, 120, 121 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Обрій-Н про визнання договору про відступлення права вимоги недійсним - залишити без руху і надати позивачеві строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз'яснити позивачеві положення ч. 2 ст. 121 ЦПК України, яка передбачає, що у разі якщо позивач не виконає вимоги, визначенні ст.ст. 119,120 ЦПК України, позовна заява вважається не поданою та повертається позивачеві, що не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена в частині визначення розміру судових витрат до судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд м. Одеси, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5-и днів з дня отримання ухвали.
Суддя
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2017 |
Оприлюднено | 13.05.2017 |
Номер документу | 66390333 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Виноградова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні