Постанова
від 25.04.2017 по справі 808/547/17
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2017 року о/об 12 год. 10 хв.Справа № 808/547/17 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., за участю секретаря судового засідання Малої Т.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства "Алеро" про стягнення штрафу за порушення законодавства на ринку цінних паперів,

за участю представників: від позивача - не прибув; від відповідача - не прибув;

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі - позивач) до Приватного акціонерного товариства "Алеро" (надалі - відповідач, ПрАТ "Алеро"), в якому позивач просить суд стягнути з ПрАТ "Алеро" до Державного бюджету України штраф за порушення законодавства на ринку цінних паперів у розмірі 17017,00 гривень (сімнадцять тисяч сімнадцять гривень 00 копійок).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відносно ПрАТ "Алеро" уповноваженими особами позивача складено Акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 26 липня 2016 року №476-СХ-3-Е, №477-СХ-3-Е, на підставі яких винесено постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 04 серпня 2016 року №476-СХ-3-Е, №477-СХ-3-Е. Відповідачем суми штрафу добровільно не були сплачені, у зв'язку з чим Східне територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулось до суду із даним позовом.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, 25 квітня 2017 року подав до суду заяву, в якій просив розглянути адміністративну справу без участі представника Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, клопотань та заяв від відповідача на адресу суду не надходило. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

За приписами частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін на підставі наявних в справі доказів.

Згідно з частиною 1 статті 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Судом встановлено, що 07 липня 2016 року Уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку стосовно ПрАТ "Алеро" винесені Постанови №05-01/340 про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів та №05-01/341 про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якими за порушення вимог законодавства про цінні папери, зокрема статей 39, 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", пункту 1 глави IV Розділу ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням НКЦПФР від 03 грудня 2013 року №2826, а саме: регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2015 рік ПрАТ "Алеро" не розкрило шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у строк; регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2015 рік ПрАТ "Алеро" не розкрило шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у строк.

26 липня 2016 року Східним територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів №476-СХ-3-Е, №477-СХ-3-Е, якими встановлено, що торговець цінними паперами ПрАТ "Алеро" порушив вимоги статей 39, 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", пункту 4 глави 4 розділу ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням НКЦПФР від 03 грудня 2013 року №2826 а саме: регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2015 рік ПрАТ "Алеро" не розкрило шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у строк; регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2015 рік ПрАТ "Алеро" не розкрило шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у строк. Також Актом №477-СХ-3-Е встановлено, що позивачем у відношенні відповідача за ті самі дії, вчиненні протягом останнього року, була винесена постанова про накладення санкції № 530 - СХ-3-Е від 29 грудня 2015 року, у тому числі за неподання регулярної річної інформації до Комісії у строк.

На підставі пункту 6 частини 1 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" 04 серпня 2016 року позивачем винесені постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів:

№476-СХ-3-Е, якою до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі 17,00 гривень за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

№477-СХ-3-Е, якою до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі 17000,00 гривень за неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що вчинене повторно протягом року.

Відповідачем у добровільному порядку постанови від 04 серпня 2016 року №466-СХ-3-Е, №477-СХ-3-Е не виконано, санкції у вигляді штрафів у загальному розмірі 17017,00 грн. не сплачено.

Відповідно до пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів

Згідно пункту 5 частини 1 статті 11 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Пунктом 6 частини першої статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" встановлено, що, національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з пунктом 7 частини першої статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 8 частини 1 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 2 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій встановлено, що штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дати отримання ним постанови

Постанови направлені відповідачу 22 липня 2016 року. Сторонами не надано суду доказів оскарження постанов або сплати відповідачем штрафу згідно вказаних постанов.

Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що позовні вимоги Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку підтверджені наданими доказами, обґрунтовані, відповідають чинному законодавству, що є підставою для їх задоволення.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позов Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є доведеним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до приписів частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11,71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - задовольнити.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Алеро" (код ЄДРПОУ 23853596) до Державного бюджету України штраф за порушення законодавства на ринку цінних паперів у розмірі 17017 (сімнадцять тисяч сімнадцять) гривень 00 коп. Кошти направити на рахунок державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 21081100, на рахунок № 31116106700007, банк отримувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, одержувач: УК у м.Запоріжжі/Орджонікідз, код ЄДРПОУ 38025409.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Д.В. Татаринов

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.04.2017
Оприлюднено15.05.2017
Номер документу66425449
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —808/547/17

Ухвала від 25.04.2017

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Татаринов Дмитро Вікторович

Постанова від 25.04.2017

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Татаринов Дмитро Вікторович

Ухвала від 23.03.2017

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Татаринов Дмитро Вікторович

Ухвала від 03.03.2017

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Татаринов Дмитро Вікторович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні