Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
У Х В А Л А
17 травня 2017 року Справа № П/811/835/17
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Л.І. Хилько, розглянувши матеріали позовної заяви Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області (далі - позивач) до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (відповідач) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить застосувати відносно відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до повного усунення порушень вимог пожежної та техногенної безпеки.
Згідно п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Так, ч.3 ст.106 КАС України вказує, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (далі - Закон) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" вказано, що прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (тобто, 1600,00 грн.).
Позивачем не було надано до суду доказів сплати судового збору, а заявлено клопотання про відстрочення його сплати у зв'язку з необхідністю тривалого часу для здійсненню платіжних операцій.
Ч.1 ст.88 КАС України визначено те, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Аналогічне положення міститься в статті 8 Закону України "Про судовий збір".
Згідно із п.2 ст.8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Однак, з поданих матеріалів не встановлено підстав для відстрочення сплати судового збору, а вказана позивачем обставина є необґрунтованою.
При цьому оскільки ст.129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України і з відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення (відстрочення) від такої сплати.
Згідно із ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Отже, позивачу необхідно надати докази сплати судового збору.
Керуючись ст.ст.106 - 108, 160, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору - відмовити .
Позовну заяву - залишити без руху .
Повідомити позивачів про необхідність виправити вказані в описовій частині ухвали недоліки позовної заяви подавши в строк до 23 травня 2017 року докази сплати судового збору в сумі 1600,00 грн. (оригінал документа з відміткою про зарахування коштів до держбюджету).
Роз'яснити позивачу те, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, остання буде вважатись не поданою і повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання, в 5-денний строк. з дня її отримання, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_1
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2017 |
Оприлюднено | 22.05.2017 |
Номер документу | 66531146 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Л.І. Хилько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні