Ухвала
від 03.05.2017 по справі 638/6750/17
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 638/6750/17

Провадження № 2/638/3334/17

03.05.2017 Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Подус Г.С., розглянувши позовну заяву Державного вищого навчального закладу Університету банківської справи до ОСОБА_1 про оплату заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовною заявою до ОСОБА_1 про оплату заборгованості.

Так, за правилами частини 1 статті 109 ЦПК України , позови до фізичної особи предявляються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її перебування.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що місцезнаходженням відповідача ОСОБА_1 є АДРЕСА_1, що територіально не відноситься до Дзержинського районного суду м. Харкова.

Позивачем наведено положення частини 8 статті 110 ЦПК України, відповідно до якої позови, що виникають з договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред'являтися також за місцем виконання цих договорів.

Як роз'яснено у пункті 39 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01.03.2013 року №3 Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ , позови, що виникають із договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред'являтися також за місцем виконання цих договорів (частина восьма статті 110 ЦПК ). Правила визначення місця виконання зобов'язання передбачено статтею 532 Цивільного кодексу України. При цьому слід ураховувати, що правила цієї статті застосовуються до зобов'язань, виконання яких з урахуванням їх особливостей можливе лише у певному місці. У разі якщо така особливість не визначена (наприклад, пункт 4 частини першої статті 532 ЦК) і не вбачається зі специфіки спірних відносин, то підсудність справи визначається за загальними правилами підсудності.

У договорі №615 від 01.12.2014 року про навчання, який був укладений між Університетом банківської справи Національного банку України (м. Київ) та ОСОБА_1 відсутній пункт, який би обумовлював місце виконання даного договору, та не зазначено у зв'язку з якими особливостями договору його можна виконувати тільки у Дзержинському районі м. Харкова.

Із змісту частини 1 статті 532 Цивільного кодексу України випливає, що якщо місце виконання не встановлено у договорі, виконання проводиться: 1) за зобов'язанням про передання нерухомого майна - за місцезнаходженням цього майна; 2) за зобов'язанням про передання товару (майна), що виникає на підставі договору перевезення, - за місцем здавання товару (майна) перевізникові; 3) за зобов'язанням про передання товару (майна), що виникає на підставі інших правочинів, - за місцем виготовлення або зберігання товару (майна), якщо це місце було відоме кредиторові на момент виникнення зобов'язання; 4) за грошовим зобов'язанням - за місцем проживання кредитора, а якщо кредитором є юридична особа, - за її місцезнаходженням на момент виникнення зобов'язання. Якщо кредитор на момент виконання зобов'язання змінив місце проживання (місцезнаходження) і сповістив про це боржника, зобов'язання виконується за новим місцем проживання (місцезнаходженням) кредитора з віднесенням на кредитора всіх витрат, пов'язаних із зміною місця виконання; 5) за іншим зобов'язанням - за місцем проживання (місцезнаходженням) боржника.

У зв'язку із цим, даний позов повинен розглядатися судом за загальними правилами підсудності, згідно вимог ЦПК України .

Відповідно до статті 115 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду.

Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 121 ЦПК України, позовна заява повертається, якщо справа не підсудна цьому суду.

Керуючись п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Державного вищого навчального закладу Університету банківської справи до ОСОБА_1 про оплату заборгованості - повернути позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення03.05.2017
Оприлюднено23.05.2017
Номер документу66590088
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —638/6750/17

Ухвала від 23.01.2018

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Подус Г. С.

Рішення від 23.01.2018

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Подус Г. С.

Рішення від 23.01.2018

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Подус Г. С.

Ухвала від 09.08.2017

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Подус Г. С.

Ухвала від 06.07.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Швецова Л. А.

Ухвала від 06.07.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Швецова Л. А.

Ухвала від 30.06.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Швецова Л. А.

Ухвала від 23.06.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Швецова Л. А.

Ухвала від 23.06.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Швецова Л. А.

Ухвала від 03.05.2017

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Подус Г. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні