Постанова
від 18.05.2017 по справі 527/2657/16-а
ГЛОБИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 527/2657/16

провадження № 2-а/527/19/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2017 року Глобинський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді - Левицької Т.В.,

при секретарі - Папенко Л.І.,

з участю: позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Глобинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії, в якому прохає: - визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Глобинському районі Полтавської області ( в даний час Глобинське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Полтавській області) щодо відмови у врахуванні для розрахунку пенсії довідки про заробітну плату для обчислення пенсії № 8 від 15.07.2016 року, виданої Донецькою міською профспілкою працівників суб'єктів підприємництва за період з 01.01.1993 року по 31.12.1997 року; - зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Глобинському районі Полтавської області ( в даний час Глобинське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Полтавській області) призначити пенсію за віком ОСОБА_1 з урахуванням заробітку за період з 1993 року по 1997 рік згідно довідки № 8 від 15.07.2016 року, виданої Донецькою міською профспілкою працівників суб'єктів підприємництва.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що він звернувся до УПФ в Глобинському районі Полтавської області коли йому виповнилося 60 років, при стажі роботи більше 25 років, для оформлення пенсії за віком. Проте, працівники УПФУ в Глобинському районі при обчисленні пенсії не врахували 5 років заробітної плати за 1993 - 1997 роки згідно довідки, виданої Донецькою міською профспілкою працівників суб'єктів підприємництва № 8 від 15.07.2016 року. Відмова УПФУ в Глобинському районі була мотивована тим, що неможливо провести перевірку і інформація про місцезнаходження первинних документів страхувальника не відома. В той же час, подана позивачем довідка про заробітну плату № 8 від 15.07.2016 року засвідчена підписом посадової особи, у довідці містяться обов'язкові відомості про розмір заробітку, про нарахування страхових внесків, підстава видачі та адреса знаходження особових рахунків. Стаж роботи позивача підтверджений також записами в трудовій книжці. Позивач вважає, що довідка № 8 від 15.07.2016 року є такою, що відповідає вимогам Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , затвердженого постановою правління ПФУ від 25.11.2005 року № 22-1, а також вимогам ч. 1 ст. 40 ЗУ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування .

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 позов підтримали, посилаючись на підстави та обставини, зазначені у ньому та просили його задовольнити.

Представник відповідача - Глобинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області ОСОБА_3 проти задоволення позову заперечувала, вказуючи на обставини, зазначені в письмових запереченнях на позов.

Суд, заслухавши пояснення сторін та їх представників, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно ч.2 ст.19 Конституції України, ч.1 ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи має керуватися принципом законності, відповідно до якого має перевіряти, чи діяли органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що 27.06.2016 року, по досягненню позивачем ОСОБА_1 60-річного віку, управлінням Пенсійного фонду України в Глобинському районі, протоколом № 717 від 22.08.2016 року була призначена пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-1V від 09.07.2003 року, при загальному стажі роботи 38 років 9 місяців 13 днів.

Позивачем була надана довідка про заробітну плату за 1993-1997 роки № 8 від 15.07.2016 року.

Відповідно до ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід) , виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

До заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до вказаного Закону врегульовано Порядком надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 .

За змістом підпункту в пункту 7 Порядку заробітна плата для призначення пенсії за період роботи до 01 липня 2000 року підтверджується довідкою підприємства, установи, організації. Форма і зміст цієї довідки визначені у додатку 1 Порядку.

Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року, за бажанням пенсіонера у період до 01 січня 2016 року ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) до 01 липня 2000 року із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. Довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну платупідприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за - видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах.

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Відтак, обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами. Іншого чинним законодавством не передбачено.

Вказана правова позиція узгоджується з судовою практикою Верховного Суду України у спорах цієї категорії, зокрема у постановах від 15 грудня 2015 року по справі № 2-а/576/29/14, від 04.11.2015 року по справі № 21-3120а15, врахування яких при відправленні правосуддя є обов`язковим в силу приписів ст.244-2 КАС України.

Як встановлено в судовому засіданні, з метою проведення перевірки достовірності даних в довідці про заробітну плату № 8 від 15.07.2016 року, виданою Донецькою міською профспілкою працівників суб'єктів підприємництва, управлінням направлено запити до управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську від 21.07.2016 року №1168/02-34 та Красноармійське об'єднане УГІФУ в Донецькій області від 07.10.2016 року №1491/03-33.

Згідно відповіді управління Пенсійного фонду України в м.Краматорську від 03.08.2016 року №17064/06, «Донецька міська профспілка працівників суб'єктів підприємництва» була зареєстрована в Ворошиловському районі м.Донецька і ліквідована (знята з обліку) в 2014 році.

Згідно відповіді Красноармійського об'єднаного УГІФУ в Донецькій області від 02.11.2016 року №29689/06/25, «Донецька міська профспілка працівників суб'єктів підприємництва » код ЄДРГІОУ 23185775, знято з обліку в Державній податковій інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька ГУ ДФС у Донецькій області 27.09.2012 року. Інформація про місцезнаходження первинних документів невідома, в зв'язку з чим неможливо провести перевірку довідки про заробітну плату ОСОБА_1 за 1993-1997 роки.

Крім того, як вбачається з дослідженого в судовому засіданні витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, відносно Донецької міської профспілки працівників суб'єктів підприємництва ( ід. код 23185775) 28.08.2012 року внесено рішення про її припинення за рішенням засновників (державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті ліквідації 28.08.2012 року).

Тобто, довідка про заробітну плату Донецької міської профспілки працівників суб'єктів підприємництва №8 від 15.07.2016 підписана не уповноваженою особою та посвідчена печаткою підприємства, яке станом на дату її видачі вже було ліквідоване.

Крім того, згідно пояснень позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні, довідка № 8 від 15.07.2016 року видана не на підставі первинних документів, а саме: особових рахунків за 1993 - 1997 роки ( про що зазначено у вказаній довідці), а є дублюванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії № 4 від 04.01.1998 року

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, щоГлобинським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області правомірно не врахована довідка про заробітну плату для призначення пенсії № 8 від 15.07.2016 року, видана Донецькою міською профспілкою працівників суб'єктів підприємництва.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що в спірних відносинах відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено), добросовісно та розсудливо.

За таких обставин, підстави для зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Глобинському районі Полтавської області ( в даний час Глобинське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Полтавській області) призначити пенсію за віком ОСОБА_1 з урахуванням заробітку за період з 1993 року по 1997 рік згідно довідки № 8 від 15.07.2016 року, виданої Донецькою міською профспілкою працівників суб'єктів підприємництва - відсутні.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 70 - 71, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволені адміністративного позову ОСОБА_1 до Глобинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Харківського апеляційного адміністративного суду через Глобинський районний суд Полтавської області протягом десяти днів з дня одержання його копії.

Суддя Т. В. Левицька

СудГлобинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.05.2017
Оприлюднено23.05.2017
Номер документу66592354
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —527/2657/16-а

Ухвала від 11.07.2017

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Ральченко І.М.

Ухвала від 08.06.2017

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Ральченко І.М.

Ухвала від 08.06.2017

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Ральченко І.М.

Постанова від 18.05.2017

Адміністративне

Глобинський районний суд Полтавської області

Левицька Т. В.

Ухвала від 23.12.2016

Адміністративне

Глобинський районний суд Полтавської області

Левицька Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні