Копія
Справа № 822/1364/17
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 травня 2017 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Блонський В.К., ознайомившись з позовною заявою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Дунаєвецькому районі до сільськогосподарського виробничого кооперативу "Діброва" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, в якому просить стягнути з відповідача на його користь заборгованість зі сплати капіталізованих платежів в сумі 185 684,77 грн.
Дослідивши подану заяву, суддя дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, враховуючи наступне.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Не дотримавшись норм даної статті позивачем не додано до позовної заяви належного доказу надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів, а саме: відсутній опис вкладення поштового відправлення, який зазначений в додатках до позову поряд із квитанцією поштового відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих матеріалів.
Дана обставина зафіксована в акті № 56 від 17 травня 2017 року, складеному працівниками відділу документального забезпечення Хмельницького окружного адміністративного суду.
Вищий адміністративний суд України інформаційним листом від 16.11.2011 року № 2091/11/13-1 щодо визначення належного доказу надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів, повідомив слідуюче.
Відповідно до частини першої статті 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Абзацом двадцять сьомим пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
З аналізу зазначеної норми вбачається, що розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.
Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
З огляду на викладене та з урахуванням вимог частини третьої статті 106 КАС України належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом.
Крім того, будь-яким іншим доказом може бути письмове підтвердження відповідача (розписка, штамп про отримання, тощо), або третіх осіб про отримання позовної заяви та доданих до неї документів.
Враховуючи позицію Вищого адміністративного суду України у вказаному інформаційному листі, вважаю, що позивачем не надано належного доказу надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, оскільки належним доказом надіслання позовних матеріалів відповідачу через поштовий зв'язок є описи вкладення поштових відправлень із відбитками календарного штемпеля потового відділення та квитанція поштового відділення.
Згідно частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищенаведене, позивачу необхідно надати суду належні докази надіслання позивачем відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Дунаєвецькому районі до сільськогосподарського виробничого кооперативу "Діброва" про стягнення заборгованості, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 29 травня 2017 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя /підпис/ОСОБА_1 "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2017 |
Оприлюднено | 23.05.2017 |
Номер документу | 66594840 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Блонський В.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні