Ухвала
від 15.05.2017 по справі 28/149-б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

У Х В А Л А

15.05.2017 Справа № 28/149-б

За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптимум Ріелті"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест"

про визнання банкрутом

Суддя Чеберяк П.П.

Представники сторін:

Від заявника не з'явилися

Від боржника не з'явилися

Арб. керуючий Дейнегіна К.М.

Від ПАТ Укрексімбанк Фурсов В.В. - представник

Обставини справи:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Оптимум Ріелті" звернулось до господарського суду міста Києва з заявою про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест".

Ухвалою господарського суду м. Києва від 21.11.2011 порушено провадження по справі № 28/149-б, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника та призначено підготовче судове засідання на 20.12.2011.

Ухвалою підготовчого засідання від 20.12.2011 визнано розмір вимог ініціюючого кредитора - товариства з обмеженою відповідальністю "Оптимум Ріелті", яке подало заяву про порушення справи про банкрутство до товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" на 638 143,56 грн., призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Менчака В'ячеслава .

Ухвалою попереднього засідання від 17.04.2012 затверджено реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" на загальну суму 518 135 334 грн. 27 коп.

Постановою Господарського м. Києва суду від 16.10.2012 Товариство з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Давидюка Романа Миколайовича.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 12.03.2014 залучено учасником провадження у справі про банкрутство Товарну біржу "Електронні торги України".

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 21.05.2014 продовжено строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута на шість місяців, до 16.10.2014.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 15.10.2014 задоволено клопотання Голови комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест", продовжено строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута на шість місяців, до 15.04.2015.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 22.06.2014 задоволено клопотання Голови комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест", продовжено строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута на шість місяців, до 15.10.2015.

У зв'язку з припиненням повноважень щодо здійснення правосуддя у судді Івченка А.М. автоматизованою системою документообігу суду розподілено справу № 28/149-б та визначено суддю Чеберяка П.П. для її подальшого розгляду.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 29.09.2015 справу № 28/149-б прийнято до провадження судді Чеберяк П.П. та призначено розгляд справи на 19.10.2015.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 19.10.2015 задоволено клопотання арбітражного керуючого Давидюка Р.М. про дострокове припинення повноважень ліквідатора банкрута, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Дейнегіну К.М. та продовжено строк ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" на шість місяців, до 15.04.2016.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 06.06.2016 задоволено клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Дейнегіної К.М., продовжено строк ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" на шість місяців, до 15.10.2016.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 28.11.2016 задоволено клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Дейнегіної К.М., продовжено строк ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" на шість місяців, до 15.04.2017.

Крім того, ухвалою Господарського суду м. Києва від 28.11.2016 задоволено клопотання ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" Дейнегіної К.М. про надання згоди на продаж заставного майна банкрута.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 08.02.2017 задоволено клопотання

ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Дейнегіної К.М. про припинення обтяжень майна боржника.

30.03.2017 до Господарського суду м. Києва надійшли клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Дейнегіної К.М. про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" на шість місяців та про надання згоди на продаж заставного майна банкрута.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 31.03.2017 справу призначено до розгляду на 15.05.2017.

15.05.2017 до Господарського суду м. Києва надійшло клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Дейнегіної К.М. про затвердження розміру оплати послуг ліквідатора.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 15.05.2017 задоволено клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Дейнегіної К.М., продовжено строк ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" на шість місяців, до 15.10.2017.

Окрім того, у судовому засіданні 15.05.2017 розглядалось клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Дейнегіної К.М. про надання згоди на продаж заставного майна банкрута.

Ліквідатор надав пояснення по суті поданого клопотання.

Представник Публічного акціонерного товариства Укрексімбанк не заперечував щодо задоволення клопотання.

Вказане клопотання обґрунтоване тим, що в ході проведення ліквідаційної процедури на підставі проведення інвентаризації майнових активів та зобов'язань боржника ліквідатором було встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" є власником 100% корпоративних прав Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація Він Хауз" (код ЄДРПОУ 32708616), розташованого за адресою: м. Київ, район Печорський, бульвар Лесі Українки, буд. 5-А, що перебувають у заставі Публічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" згідно договору застави № 151408Z29 від 25.06.2008.

З метою реалізації наведеного майна та погашення вимог кредитора, ліквідатор звернувся із листом за № 11-11/16 від 11.11.2016 до Публічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" з проханням надати згоду на продаж корпоративних прав.

Враховуючи, що відповідь на вказане вище звернення у строки, визначені законодавством не надана, ліквідатор листом від 13.03.2017 повторно звернувся на адресу банку щодо надання згоди на реалізацію корпоративних прав Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація Він Хауз", які є власністю боржника.

Однак, станом на момент звернення до суду відповідь на прохання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Дейнегіної К.М. про надання згоди на реалізацію корпоративних прав Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація Він Хауз", які є власністю боржника, Публічним акціонерним товариством "Державний експортно-імпортний банк України" не надано, у зв'язку із чим й виникла необхідність звернутись з відповідним клопотанням до суду.

Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" здійснюється відповідно до вимог Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом в редакції від 30.06.1999.

Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( у редакції чинній на час порушення справи про банкрутство) ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю; з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Відповідно до п.п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом в редакції від 22.12.2011 положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (в редакції від 22.12.2011) продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.

Згідно ч. 4 ст. 42 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом майно банкрута, що є предметом забезпечення, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов'язаннями, які воно забезпечує; продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 44 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом після проведення інвентаризації та оцінки майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута такими способами: проведення аукціону; продаж безпосередньо юридичній або фізичній особі. Вибір способів продажу активів здійснюється ліквідатором з метою забезпечення його відчуження за найвищою ціною. Ліквідатор організовує проведення аукціону з продажу активів банкрута з урахуванням вимог цього Закону.

Згідно положень ст. 43 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом майно, яке підлягає реалізації у ліквідаційній процедурі, оцінюється ліквідатором. Початковою вартістю цілісного майнового комплексу є сукупність визнаних у встановленому цим Законом порядку вимог кредиторів. Під час продажу майна банкрута на аукціоні вартість майна, що визначається ліквідатором, є початковою вартістю.

Статтями 65, 66 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом врегульовано питання стосовно можливості зниження початкової вартості майна, що продається на аукціоні.

Так, згідно ст. 65 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом якщо інше не встановлено договором, у разі закінчення аукціону без визначення переможця протягом місяця (у разі продажу нерухомого майна - двох місяців) організатор аукціону зобов'язаний провести повторний аукціон. Якщо інше не встановлено договором, у разі закінчення повторного аукціону без визначення переможця протягом місяця організатор аукціону зобов'язаний провести другий повторний аукціон. Якщо інше не встановлено договором, початковою вартістю повторного аукціону, другого повторного аукціону є вартість, зменшена на 20 відсотків щодо початкової вартості відповідно попереднього аукціону, попереднього повторного аукціону. До участі у повторному аукціоні не допускаються переможці попередніх торгів, що не сплатили в установлений строк вартості лота за договором, відмовилися від укладення договору купівлі-продажу чи від підписання протоколу із зазначенням результатів аукціону.

Статтею 66 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом передбачені особливості проведення аукціону з можливістю зниження початкової вартості, а саме, якщо інше не встановлено договором про проведення аукціону, аукціон проводиться без можливості зниження початкової вартості. Повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової вартості, але не нижче, ніж до граничної вартості, яка становить 50 відсотків початкової вартості, вказаної в оголошенні про проведення аукціону. Якщо інше не встановлено договором про проведення аукціону, другий повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової вартості. Під час проведення аукціону з можливістю зниження початкової вартості, за відсутності бажаючих укласти договір ліцитатор знижує початкову вартість на крок аукціону доти, доки не виявиться бажаючий укласти договір. Якщо після зниження початкової вартості виявиться бажаючий (бажаючі) укласти договір, аукціон проводиться у загальному порядку.

Отже, порядок продажу майна банкрута встановлений вказаним Законом, у тому числі щодо встановлення початкової вартості цілісного майнового комплексу та порядку її зниження, який не містить права кредитора, вимоги якого забезпечені заставою майна, встановлювати додаткові вимоги щодо початкової вартості майна, що продається, а також порядку її зниження.

Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом не передбачено обов'язку ліквідатора визначати граничну межу, до якої може бути знижена початкова вартість, в тому числі і за вимогою заставного кредитора щодо продажу майна банкрута, яке перебуває в його заставі.

Також, згідно Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом заставний кредитор надає лише згоду на реалізацію заставного майна, а порядок продажу майна банкрута відповідно до вимог вказаного Закону , в тому числі встановлення початкової вартості цілісного майнового комплексу та порядку її зниження, визначаються безпосередньо самим ліквідатором банкрута.

Аналогічної правової позиції дотримується також Вищий господарський суд України у постанові від 03.11.2015 у справі № 5004/1537/12.

З огляду на викладене вище, розглянувши клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Дейнегіної К.М. про надання згоди на продаж заставного майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест", дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає за доцільне подане клопотання задовольнити та надати згоду на продаж майна банкрута, а саме корпоративних прав Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація Він Хауз" (код ЄДРПОУ 32708616), розташованого за адресою: м. Київ, район Печорський, бульвар Лесі Українки, буд. 5-А, що є предметом забезпечення вимог Публічного акціонерного товариства "Державний експертно-імпортний банк України" за договором застави від 25.06.2008 № 151408Z29.

Керуючись ст.ст. 42, 43, 49, 65-66 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд-Інвест" арбітражного керуючого Дейнегіної Катерини Миколаївни про надання згоди на продаж заставного майна банкрута задовольнити.

2. Надати згоду на продаж майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Технобуд- Інвест" (04050, м. Київ, вул. Мельникова, 12, код ЄДРПОУ 35033380), що є предметом забезпечення вимог Публічного акціонерного товариства "Державний експертно-імпортний банк України" за договором застави від 25.06.2008 № 151408Z29, зокрема: корпоративних прав Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація Він Хауз" (код ЄДРПОУ 32708616), розташованого за адресою: м. Київ, район Печорський, бульвар Лесі Українки, буд. 5-А.

3. Копію ухвали направити сторонам, ліквідатору та кредиторам.

Суддя П.П. Чеберяк

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.05.2017
Оприлюднено25.05.2017
Номер документу66625559
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —28/149-б

Ухвала від 10.03.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 10.02.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 12.01.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 19.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 16.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 29.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 11.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 12.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 20.05.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні