8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 травня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/719/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління ДФС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Цегляр про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 247624,84 грн,
ВСТАНОВИВ:
23 травня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Цегляр про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 247624, 84 грн.
Пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно із частиною першої статті 3 Закону України № 3674-VI судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України № 3674-VI визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року - 1600,00 грн, встановлений статтею 9 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII Про Державний бюджет України на 2017 рік , та враховуючи ціну позову, заявлену Позивачем до стягнення в розмірі 247624,84 грн, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, Позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 3714,37 грн.
Таким чином, Позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI, слід надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 3714,37 грн.
Крім того, у позовній заяві зазначено, що Головне управління ДФС України у Луганській області звертається до суду в інтересах Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області.
Згідно абзацом 1 частини першої статті 60 КАС України, у випадках, встановлених законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. При цьому органи державної влади, органи місцевого самоврядування повинні надати адміністративному суду докази, які підтверджують наявність поважних причин, що унеможливлюють самостійне звернення цих осіб до адміністративного суду для захисту своїх прав, свобод та інтересів.
Головним управлінням Державної фіскальної служби у Луганській області у позовній заяві не обґрунтовано наявність у нього законних підстав для звернення до адміністративного суду в інтересах Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області, не надано доказів, які підтверджують наявність поважних причин, що унеможливлюють самостійне звернення Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до адміністративного суду для захисту своїх прав, свобод та інтересів.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Рубіжанська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Луганській області не перебуває в процесі припинення, тобто є діючим податковим органом та самостійною юридичною особою.
Тобто на день звернення до суду відповідно до статті 48 КАС України Рубіжанська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Луганській області має адміністративну процесуальну дієздатність.
Таким чином Головному управлінню ДФС у Луганській області необхідно надати суду нормативно-правове обґрунтування права звернення до адміністративного суду в інтересах Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Цегляр про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 247624,84 грн належить залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 17, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Цегляр про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 247624,84 грн залишити без руху.
Позивачу протягом п'яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду:
- докази, які підтверджують право звернення Головного управління ДФС у Луганській області в інтересах Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області або, які підтверджують наявність поважних причин, що унеможливлюють самостійне звернення Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до адміністративного суду для захисту своїх прав, свобод та інтересів або уточненого адміністративного позову, в якому вказати належного позивача, у якого є право звернення до суду з даною позовною заявою;
- документ про сплату судового збору в розмірі 3714,37 грн, сплаченого за такими реквізитами:
отримувач коштів - УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030101;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;
банк отримувача -ГУДКCУ в Луганській області;
код банку отримувача (МФО) - 804013;
рахунок отримувача - 31217206784080;
код класифікації доходів бюджету - 22030101;
призначення платежу - *;101; код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб / реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи; судовий збір, за позовом (ПІБ), Луганський окружний адміністративний суд.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_1
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2017 |
Оприлюднено | 26.05.2017 |
Номер документу | 66672342 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
К.О. Пляшкова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні