УХВАЛА
26 травня 2017 р.Справа № 820/5413/16
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Бенедик А.П. , розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 14.12.2016р. по справі № 820/5413/16
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТПК "Укрторгімпорт"
до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області
про скасування податкових повідомлень-рішень ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 14.12.2016 року задоволено адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ТПК "Укрторгімпорт" до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень.
Скасовано податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області від 23.06.2016 року №0000741403; №0000771403; №0000761403; №0000751403.
На зазначену постанову суду Головним управлінням Державної фіскальної служби у Харківській області подано апеляційну скаргу.
Подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як вбачається з наявного в матеріалах справи повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення, копію оскаржуваної постанови отримано відповідачем 28.12.2016 року (т.4 а.с. 87).
Із апеляційною скаргою Головне управління Державної фіскальної служби у Харківській області звернулось 26.12.2016 року, що підтверджується штампом поштового відділення на конверті (т. 4 а.с. 90-95).
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.01.2017 року апеляційна скарга була залишена без руху з підстав невідповідності її вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору. Заявнику наданий для усунення недоліків поданої апеляційної скарги десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали.
Згідно повідомлень про вручення рекомендованого поштового відправлення, копія вищезазначеної ухвали отримана Головним управлінням Державної фіскальної служби у Харківській області 18.01.2017 року (т. 4 а.с. 98).
30.01.2017 року на адресу суду надійшло клопотання заявника апеляційної скарги про відстрочення сплати судового збору (т. 4 а.с. 99-104).
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 07.02.2017 року клопотання про відстрочення сплати судового збору залишено без задоволення. Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 14.12.2016р. по справі №820/5413/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТПК "Укрторгімпорт" до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень повернуто заявнику .
Відповідно до ст. 108 КАС України, повернення апеляційної скарги не позбавляє особу права повторного звернення до суду з цією апеляційною скаргою, однак згідно ст.186 КАС України це не зупиняє строк на апеляційне оскарження рішення суду.
Доказів оскарження вищевказаних ухвал відповідачем не надано та матеріали справи не містять.
Проте, 23.05.2017 року Головним управлінням Державної фіскальної служби у Харківській області повторно подано апеляційну скаргу, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції суду.
В такому випадку, приймаючи до уваги дату отримання копії оскаржуваного рішення, звертаючись повторно із апеляційною скаргою, відповідач пропустив встановлений законом строк.
Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України встановлено, що апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Відповідач разом з апеляційною скаргою надав клопотання, в якому просить поновити строк на апеляційне оскарження. В обґрунтування підстав поважності пропуску строку звернення посилається на те, що подання відповідачем клопотання про відстрочення сплати судового збору зумовлено об'єктивно існуючими обставинами, які унеможливлювали виконання ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду. Зокрема, станом на час звернення відповідача до Харківського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою з рахунків Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області проводилось безспірне списання грошових коштів за всіма кодами програмної класифікації видатків бюджету, крім захищених видатків, визначених Бюджетним кодексом України, на підставі заяви отриманої від ГУДКСУ у Харківськів області, що підтверджується повідомленнями за підписом начальника Державної казначейської служби. Викладені вище обставини, на думку відповідача, підтверджують те, що апеляційна скарга подавалась з дотриманням строків на апеляційне оскарження, визначених КАС України.
Дослідивши вказане клопотання, суд дійшов висновку, що вказані обставини не можуть бути визнані поважними причинами пропуску строку звернення із апеляційною скаргою, оскільки вони не звільняють відповідача дотримуватись процесуальних обов'язків як сторони по справі.
Відповідно до ст. 108 КАС України, повернення апеляційної скарги не позбавляє особу права повторного звернення до суду з цією апеляційною скаргою, однак згідно ст.186 КАС України це не зупиняє строк на апеляційне оскарження рішення суду.
Доказів скасування у касаційному порядку ухвал Харківського апеляційного адміністративного суду, постановлених за наслідком розгляду первинної апеляційної скарги Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 14.12.2016р. по справі №820/5413/16 матеріали справи не містять та відповідачем не надано, в зв'язку з чим, вони є чинними.
Крім того, згідно наданого відповідачем оригіналу платіжного доручення вбачається, що судовий збір за подання апеляційної скарги було сплачено лише 21.04.2017 року, тобто більш ніж через два місяці з моменту постановлення ухвали про повернення первинної апеляційної скарги Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 14.12.2016р. по справі №820/5413/16. Жодних доказів на підтвердження факту неможливості сплати судового збору раніше відповідачем надано не було та матеріали справи не містять.
Інших доказів поважності причини пропуску строку звернення із апеляційною скаргою відповідачем надано не було та матеріали справи не містять.
Встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених КАС України, певних процесуальних дій.
Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про залишення апеляційної скарги без руху та надання строку для усунення недоліків.
Недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Харківського апеляційного адміністративного суду заяви про поновлення строку звернення з апеляційною скаргою, із зазначенням інших підстав поважності їх пропуску та доказів на їх підтвердження.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ст. 186, ч.4 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 14.12.2016р. по справі №820/5413/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТПК "Укрторгімпорт" до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху .
Надати Головному управлінню Державної фіскальної служби у Харківській області для усунення недоліків поданої апеляційної скарги тридцятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити Головному управлінню Державної фіскальної служби у Харківській області, що відповідно до ч. 4 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: (підпис) Бенедик А.П.
Суд | Харківський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2017 |
Оприлюднено | 31.05.2017 |
Номер документу | 66744758 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський апеляційний адміністративний суд
Бенедик А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні