Ухвала
від 02.06.2017 по справі 734/2955/16-ц
КОЗЕЛЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2-з/734/3/17 Справа № 734/2955/16

У Х В А Л А

іменем України

02 червня 2017 року смт. Козелець

Козелецький районний суду Чернігівської області в складі:

головуючого судді С.М. Бараненко

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1

відповідача розглянувши заяву сторони позивача про забезпечення позову по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання незавершеного будівництвом житлового будинку об'єктом спільної сумісної власності, поділ спільного майна подружжя та усунення перешкод у користуванні спільним майном подружжя, -

В С Т А Н О В И В:

До суду з заявою про забезпечення позову звернулась сторона позивача, мотивуючи заяву тим, що Козелецьким районним судом Чернігівської області розглядається цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання незавершеного будівництвом житлового будинку об'єктом спільної сумісної власності, поділ спільного майна подружжя та усунення перешкод у користуванні спільним майном подружжя.

Майном, що було нажито Позивачем та Відповідачем як подружжям під час шлюбу є:

земельна ділянка площею 0.15 га, кадастровий номер: 7422055100:01:003:0173, яка розташована по вул. Фізкультурна, 5, в смт. Козелець Козелецького району Чернігівської області, з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування житлового будинку;

незавершений будівництвом житловий будинок, який знаходиться по вул. Фізкультурна, 5, в смт. Козелець Козелецького району Чернігівської області;

земельна ділянка площею 0,09 газ кадастровим номером 7422055100:72:162:0079 для ведення особистого сільського господарства, яка знаходиться в Чернігівській області, смт. Козелець, по вул. Фізкультурна.

На підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,15 га з кадастровим номером 7422055100:01:003:0173, яка розташована по вул. Фізкультурна, 5, в смт. Козелець Козелецького району Чернігівської області, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку від 24.05.2012 року, посвідченим приватним нотаріусом Козелецького нотаріального округу ОСОБА_4 вартістю за договором 65 500,00 грн. було придбано за спільні кошти подружжя, а тому є майном спільної власності.

На теперішній час, достовірно знаючи, що питання щодо права спільної сумісної власності подружжя знаходиться на розгляді в Козелецькому районному суді Чернігівської області, Відповідач намагається розпорядитися спільним майном, щоб в подальшому унеможливити виконання рішення суду, а саме, зі слів Відповідача, ним уже продано вантажний мікроавтобус Форд Транзит, державний номерний знак НОМЕР_1, крім того, виставлено на продаж будинок, що розташований по вул. Фізкультурна, 5, в смт. Козелець Козелецького району Чернігівської області як завершений будівництвом об'єкт за 100 000,00 (сто тисяч) доларів США і цьому є підтвердження - інтернет-оголошення з сайту ОЛХ від 18.09.2016 року, 11:40.

Відповідно до ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову. Позов, зокрема, забезпечується накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб (ч.І ст.152 ЦПК України).

Вважаю, що такий вид забезпечення позову є абсолютно співрозмірним та адекватним позовним вимогам, та унеможливить намагання Відповідача позбутися майна до розгляду справи по суті.

Суд дослідивши матеріали справи приходить до наступних висновків.

Згідно ст.. 151 ч. 1, 2, 3, ЦПК України - суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.

2. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено:

1) причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов;

2) вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

3) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

3. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Позивачем до заяви про забезпечення позову додано світлокопії оголошення про продаж будинку, але не надано жодного доказу, який би дозволяв суду ідентифікувати об'єкт, відносно якого розміщено оголошення і об'єкт який є предметом розляду спору, як один і той самий. Також не надано жодного доказу, що відповідач розпорядився частиною спірного майна, як зазначено у заяві про забезпечення позову, тому в задоволенні заяви позивача про забезпечення позову необхідно відмовити.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 153, 210 ЦПК України суддя,

У Х В А Л И В :

В задоволенні заяви сторони позивача про забезпечення позову шляхом:

накладення арешту на земельну ділянку площею 0.15 га, кадастровий номер: 7422055100:01:003:0173, яка розташована по вул. Фізкультурна, 5, в смт. Козелець Козелецького району Чернігівської області, з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування житлового будинку;

накладення арешту на незавершений будівництвом житловий будинок, який знаходиться по вул. Фізкультурна, 5, в смт. Козелець Козелецького району Чернігівської області;

накладення арешту на земельну ділянку площею 0,09 га з кадастровим номером 7422055100:72:162:0079 для ведення особистого сільського господарства, яка знаходиться в Чернігівській області, смт. Козелець, по вул. Фізкультурна, та заборони на їх подальше відчуження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання незавершеного будівництвом житлового будинку об'єктом спільної сумісної власності, поділ спільного майна подружжя та усунення перешкод у користуванні спільним майном подружжя - відмовити в повному обсязі.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом п»яти днів з дня його проголошення через Козелецький районний суд Чернігівської області до апеляційного суду Чернігівської області.

У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Козелецького районного суду

Чернігівської області ОСОБА_5

СудКозелецький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення02.06.2017
Оприлюднено07.06.2017
Номер документу66876690
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —734/2955/16-ц

Ухвала від 05.04.2018

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бараненко С. М.

Ухвала від 16.03.2018

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бараненко С. М.

Ухвала від 13.03.2018

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бараненко С. М.

Ухвала від 06.12.2017

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бараненко С. М.

Ухвала від 01.06.2017

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бараненко С. М.

Ухвала від 02.06.2017

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бараненко С. М.

Ухвала від 02.06.2017

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бараненко С. М.

Ухвала від 23.05.2017

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бараненко С. М.

Ухвала від 21.03.2017

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бузунко О. А.

Ухвала від 01.03.2017

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Бузунко О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні