СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 306/1133/17
Провадження № 6/306/74/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2017 року м.Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого-судді: Жиганської Н.М.
за участю секретаря: Дешко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Свалява подання заступника начальника Свалявського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області, боржник у виконавчому провадженні: директор ТзОВ "Торговий дім "Юнітком"" ОСОБА_1; стягувач у виконавчому провадженні: ТзОВ НВП "Укртранссоюз" про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника без вилучення паспортного документу, -
ВСТАНОВИВ:
Заступник начальника Свалявського РВ ДВС ГТУЮ в Закарпатській області ОСОБА_2 звернулася в суд із поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України директора ТзОВ "Торговий дім "Юнітком"" ОСОБА_1 без вилучення паспортного документу, мотивуючи тим, що на виконанні у Свалявському РВ ДВС знаходиться виконавче провадження 52096498 з виконання наказу № 907/217/16, виданого Господарським судом Закарпатської області 16.08.2016 року про стягнення з ТзОВ "Торговий дім "Юнітком"" на користь ТзОВ НВП "Укртранссоюз" заборгованості у сумі 61500,13 грн. та сплаченого судового збору у розмірі 1378 грн.Поскільки боржник ухиляється від виконання судового рішення по оплаті заборгованості, декларації ним не надано, будь-яких дій, спрямованих на виконання рішення суду - не здійснено, на виклики щодо явки до виконавця для надання пояснень про причини невиконання рішення суду ОСОБА_1 не з'являється, старший державний виконавець просить суд тимчасово обмежити у праві виїзду за кордон директор ТзОВ "Торговий дім "Юнітком"" ОСОБА_1 без вилучення паспорту громадянина України до виконання ним зобов'язань за рішенням.
Відповідно до ч. 1 ст. 377-1 ЦПК України - подання державного виконавця вирішується судом за місцезнаходженням органу ДВС.
Відповідно до ч. 2 ст. 377-1 ЦПК України - суд негайно розглядає подання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
В судове засідання заступник начальника Свалявського РВ ДВС ОСОБА_2 не з'явилася, подавши заяву про розгляд подання у відсутності представника ДВС.
Оглянувши матеріали справи та дослідивши доводи подання, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишити територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Відповідно до ст. 18 ч. 3 п. 19 Закону України "Про виконавче провадження" - виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів (із змінами, внесеними згідно із Законом № 1798-VIII від 21.12.2016 року).
Згідно зі ст. 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує деякі права і свободи, не передбачені в Конвенції та у Першому протоколі до неї, кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не може бути встановлено жодних обмежень, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров'я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.
Також ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права передбачено, що кожна людина має право покидати будь-яку країну, включаючи свою власну. Згадані вище права не можуть бути об'єктом ніяких обмежень, крім тих, які передбачено законом, які є необхідними для охорони державної безпеки, громадського порядку, здоров'я чи моральності населення або прав і свобод інших і є сумісними з іншими правами, визначеними в цьому Пакті.
Положеннями ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у таких випадках:
- якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України (п. 2);
- якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням;
- до виконання зобов'язань (п. 5);
Верховний Суд України у своїй Постанові від 01.02.2013 року «Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України» роз'яснив - у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, державний виконавець може звернутися з поданням до суду за місцезнаходженням органу ДВС щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням.
2. Подання повинно містити:
а) найменування суду, до якого направляється подання;
б) реквізити виконавчого документа, який перебуває на виконанні;
в) реквізити виконавчого провадження;
г) прізвище, ім'я та по батькові особи (боржника), дату народження (число, місяць, рік);
ґ) підтвердження факту ухилення боржника від виконання своїх зобов'язань.
3. У поданні мають бути визначені заходи (тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого), найменування органів, які мають їх здійснити. У разі тимчасового обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа зазначаються вид паспортного документа (для громадян України - дипломатичний паспорт, службовий паспорт, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка тощо; для іноземців та осіб без громадянства - паспортний документ, що підтверджує громадянство іноземця або посвідчує особу без громадянства), його серія та номер, а також найменування та місцезнаходження державного органу, до якого повинен надсилатися вилучений паспортний документ.
4. До подання додаються копії виконавчого документа, постанови про відкриття виконавчого провадження та копії інших документів (за потреби). У поданні також можуть зазначатися адреса місця проживання боржника та інші відомості, які відомі про цю особу державному виконавцю.
Заступником начальника ДВС виконані вимоги щодо складання подання.
З набранням чинності з 09.03.2011 року Закону від 04.11.2010 року № 2677-VI «Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" та деяких інших законодавчих актів щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)" закріплено право державного виконавця, у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань покладених на нього рішенням, звертатись до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» передбачено можливість тимчасового обмеження у виїзді з України, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші неврегульовані зобов'язання - до виконання зобов'язань, або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.
Враховуючи вищенаведене та зважаючи на те, що боржник директор ТзОВ "Торговий дім "Юнітком"" ОСОБА_1 ухиляється від виконання зобов'язань, встановлених рішенням суду та не сплачує заборгованість по наказу, суд доходить висновку, що подання підставне, обгрунтоване та його слід задовольнити.
Керуючись ст. 209, 210, 377-1 ЦПК України, Закону України «Про порядок виїзду з України і в»їзду в Україну громадян України» , ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» , суд,-
У Х В А Л И В:
Подання заступника начальника Свалявського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області ОСОБА_2 - задовольнити.
Тимчасово обмежити у праві виїзду за кордон без вилучення паспорта України для виїзду за кордон директора ТзОВ "Торговий дім "Юнітком"" (код ЄДРПОУ 38330535, адреса м. Свалява, вул. Машкіна, буд. 1, Закарпатської області) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2 - до виконання ним зобов'язань, покладених на ТзОВ "Торговий дім "Юнітком"" за наказом№907/217/16, виданого 16.08.2016 року Господарським судом Закарпатської області.
Копію ухвали суду направити Державній прикордонній службі України.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу протягом п»яти днів з дня проголошення ухвали.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Закарпатської області через Свалявський районний суд Закарпатської області.
ГОЛОВУЮЧИЙ Н.М.Жиганська
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2017 |
Оприлюднено | 09.06.2017 |
Номер документу | 66946873 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Жиганська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні