755/18613/16-к
1-кс/755/2830/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2017 року слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого в особливо важливих справах третього слідчого відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого в особливо важливих справах третього слідчого відділу прокуратури м.Києва ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, в рамках кримінального провадження №42016100000001186 від 05 грудня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий в особливо важливих справах третього слідчого відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про надання йому та іншим слідчим слідчої групи по розслідуванню вказаного кримінального провадження, тимчасового доступу до документів, з можливістю вилучення їх копій, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме належним чином завірених копій реєстраційної справи ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 код ЄДРПОУ ( НОМЕР_1 ).
З матеріалів клопотання вбачається, що третім слідчим відділом прокуратури міста Києва проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016100000001186 від 05.12.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 27.11.2008 року між ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) було укладено Договір про відновлювальну кредитну лінію №1253-01-08 на загальну суму 10000000 (десять мільйонів) гривень.
Додатковою угодою до Кредитного договору від 31 серпня 2015 року обсяг відновлювальної кредитної лінії для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було збільшено до 40271746,22 грн.
У подальшому, посадові особи та засновники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за участю інших юридичних осіб, здійснили привласнення коштів у особливо великих розмірах, отриманих у якості кредиту відповідно до Договору про відновлювальну кредитну лінію № 1253-01-08 від 27.11.2008 р., Договору про невідновлювальну кредитну лінію № 677v-01-08, Договору про невідновлювальну кредитну лінію № 1262-02-10 від 29.12.2010 р. (кредитор за трьома договорами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »), для подальшого використання цих коштів у будівництві офісного центру « ІНФОРМАЦІЯ_7 », яке здійснювалось ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
На даний час, в органу досудового розслідування з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, виникла потреба у проведенні тимчасового доступу до належним чином завірених копій реєстраційної справи ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 код ЄДРПОУ ( НОМЕР_1 ), що перебувають у власності ІНФОРМАЦІЯ_1 з можливість їх вилучення (здійснення виїмки).
Клопотання погоджено прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 .
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав зазначених в мотивувальній частині клопотання.
У відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання розглядається без виклику осіб, у володінні яких знаходяться вищевказані документи.
Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
З норм ст. 26 КПК України випливає, що сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з`ясування всіх обставин справи у даному провадженні є необхідність надати тимчасовий дозвіл слідчому в особливо важливих справах третього слідчого відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 на доступ до документів, з можливістю ознайомлення з ними, виготовленням їх копій, виписок, що знаходятьсяу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Порушень вимогГлави 10 КПК України- заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування таГлави 15 КПК України- тимчасовий доступ до речей і документів, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.
За таких обставин, слідчий суддя дослідивши, матеріали клопотання, долучені до нього документи та безпосередньо саме кримінальне провадження в оригіналі, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5Глави 4 КПК України(показання, речові докази і документи, та інші) свідчать про те, що слідчим у судовому засіданні, у відповідності до вимог ч. 5ст. 132 КПК України, надано ґрунтовні докази, які дають змогу прийти до висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 4 ст.132, ч. 6 ст.163 КПК України), забезпечити повноту, всебічність та неупередженість розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, отримати відомості, що є необхідними для з`ясування всіх важливих обставин у їх сукупності, кореспондуються з вимогамист.132 КПК України.
Що стосується надання тимчасового доступу іншим слідчим слідчої групи по розслідуванню вказаного кримінального провадження, або за їх дорученням оперативним підрозділам, слідчий суддя вважає за необхідне відмовити, оскільки відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 КК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено прізвище, ім`я та по-батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів. Однак в клопотанні не зазначено яким саме слідчим та яким співробітникам оперативних підрозділів необхідно надати доступ, а у витягу з ЄРДР зазначено тільки прізвища та ініціали слідчих групи слідчих.
Враховуючи викладене, керуючись статями 159, 163164, 309, 369372 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого в особливо важливих справах третього слідчого відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 задовольнити частково.
Надати слідчому в особливо важливих справах третього слідчого відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, з можливістю ознайомлення з ними, виготовленням їх копій, виписок, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме реєстраційної справи ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 код ЄДРПОУ ( НОМЕР_1 ).
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 67065898 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Сазонова М. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні