Справа № 308/5657/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.06.2017 місто Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42017070000000075 начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області юриста 1 класу ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку житла,
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, 24.02.2017 року прокуратурою Закарпатської області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017070000000075 щодо умисного ухилення від сплати податків службовими особами ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» (код ЄДРПОУ: 14309988, Тячівський район, смт. Буштино, вул. Заводська, 1), зокрема директором ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ) та головним бухгалтером ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 ), які в період 2013-2016 років внаслідок неправомірного формування податкового кредиту з ПДВ та валових витрат за рахунок фіктивного придбання комплектуючих для виготовлення продукції та реалізації поза обліком готової продукції, умисно ухилились від сплати податку на прибуток та ПДВ на загальну суму 715 тис. грн.
Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення визначена за ч. 1 ст. 212 КК України.
24.02.2017 року прокуратурою Закарпатської області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017070000000076 щодо службових осіб ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика», яке перебуває у державній формі власності (код ЄДРПОУ: 14309988, Тячівський район, смт. Буштино, вул. Заводська, 1), а саме директора ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ) головного бухгалтера ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 ) та відповідального за збут на підприємстві ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 ), які в період 2013-2016 років, з метою покращення свого матеріального становища, будучи наділеними правомочністю щодо розпорядження та реалізації готової продукції підприємства, привласнили кошти від реалізації продукції шляхом документального відображення її реалізації в адресу суб`єктів господарської діяльності з ознаками ризиковості, в той час як фактично її одержувачами були інші особи, яким ця продукція надсилалась поза обліком. За цією схемою службові особи ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» (код ЄДРПОУ: 14309988. Тячівський район, смт. Буштино, вул. Заводська, 1), здійснили реалізацію виготовленої підприємством продукції на суму понад 150 тис. грн.
Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення визначена за ч. 3 ст. 191 КК України.
28.02.2017 року матеріали досудових розслідувань у кримінальних провадженнях № 42017070000000075 та № 42017070000000076 об`єднані в одне провадження.
В ході досудового розслідування встановлено, що засновником ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» (код ЄДРПОУ: 14309988) є держава в особі Фонду державного майна України в сумі 5321291 грн., що становить 94,53 % статутного капіталу. Дане підприємство спеціалізується на виготовленні частин для використання в літаках та гелікоптерах цивільної авіації, зокрема амортизаторів авіаційних для захисту від вібрації апаратури в літальних апаратах цивільної авіації.
Так, службові особи підприємства ОСОБА_5 спільно з ОСОБА_6 за період 2013-2016 років реалізували вироблену ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» продукцію (амортизаторів авіаційних) за готівкові кошти без відображення у податковому та бухгалтерському обліках по ринкових цінах.
З метою отримання надприбутку службові особи ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» проводили реалізацію готової продукції по ринковій вартості, а в податковому обліку відображати реалізацію товару по заниженій вартості, шляхом оформлення документів на реалізацію в адресу СГД, які задіяні в сфері транзитно-конвертаційної діяльності, таким чином формуючи останнім податковий кредит, який в подальшому використовувалось при наданні послуг з мінімізації податкових зобов`язань та штучного нарощування податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам реального сектору економіки. За дані послуги по штучному формуванню податкового кредиту з ПДВ службові особи ПАТ «ЗЗЕА» отримували винагороду від загальної суми отриманих безготівкових коштів.
Згідно з ч. 4 ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 3 ст. 191 КК України, відноситься до тяжких.
Відповідно до даних досудового розслідування та інформації оперативних працівників встановлено, що безпосереднє відношення до протиправної діяльності ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» (код ЄДРПОУ: 14309988) має відповідальний за збут на підприємстві громадянин України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_4 , який відповідає за виписку та надання накладних від СГД з ознаками ризиковості, оформляє та здійснює відправку амортизаторів авіаційних, кількість, оплату, умови, час та місце якої узгоджує з їх фактичними отримувачами.
Також встановлено, що ОСОБА_7 сприяв в оформленні в якості найманого працівника ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» ОСОБА_8 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_5 , який у свою чергу являється зятем та виконує безпосередні вказівки ОСОБА_7
Для досягнення мети кримінального провадження, у тому числі усунення негативних наслідків для економіки країни та забезпечення відшкодування спричинених збитків, для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, а також з метою збереження речей і документів та відомостей, які в них містяться, так як існує реальна загроза їх знищення, а також встановлення даних про те, хто фактично та за якою ціною здійснює торгівлю амортизаторів авіаційних виробництва ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика», у слідства виникла необхідність у проведенні обшуку за адресою фактичного проживання ОСОБА_8 , оскільки іншим способом досягнути таких результатів неможливо.
Підставами вважати, що необхідно провести саме таку слідчу дію, як обшук, є також встановлена оперативним шляхом інформація, про те, що за вищенаведеною адресою знаходяться документи та речі, що стосуються фінансово-господарської діяльності ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» з суб`єктами господарської діяльності з ознаками ризиковості, в тому числі при здійсненні операцій щодо придбання та реалізації амортизаторів авіаційних, а також документи, в яких містяться відомості про осіб, причетних до незаконної фінансово-господарської діяльності, які мають важливе значення для досудового розслідування, оскільки можуть бути використанні як докази при проведенні податкових перевірок ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика».
Таким чином, у слідства є достатні підстави вважати, що під час обшуку вищенаведеного житла будуть виявлені та зафіксовані відомості про обставини вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 та ч. 1 ст. 212 КК України, а також вдасться відшукати сліди вчинення кримінального правопорушення бухгалтерські документи, що стосуються фінансово-господарської діяльності ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» з суб`єктами господарської діяльності з ознаками ризиковості, в тому числі при здійснення операцій за період 2013-2016 p.p., документів, в яких містяться відомості про осіб, причетних до незаконної фінансово-господарської діяльності, системні блоки та магнітні носії інформації, на яких міститься інформація щодо придбання та реалізації ТМЦ поза обліком, амортизаторів авіаційних.
Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником будинку за адресою: АДРЕСА_5 , є ОСОБА_9 .
У судовому засіданні прокурор просив задовольнити клопотання та надати дозвіл на проведення обшуку за вказаною адресою.
За положеннями ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 84 КПК України речові докази та документи є одним із процесуальних джерел доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Ч. 3 ст. 234 КПК України встановлює вимоги до клопотання, з яким слідчий за погодженням з прокурором чи прокурор звертаються до слідчого судді.
Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України до клопотання мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
За ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Заслухавши пояснення прокурора з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження, в тому числі розсекречені матеріали за наслідками проведення негласних слідчих дій, які приєднані до матеріалів кримінального провадження № 42017070000000075, слідчий суддя дійшов до переконання, що прокурором не доведено наявність достатніх підстав для проведення обшуку за адресою фактичного проживання ОСОБА_8 в межах даного кримінального провадження, оскільки не підтверджено, що відшукувані документи та речі можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні житлі, а, відтак, в задоволенні даного клопотання слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні клопотання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 67148278 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Світлик О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні